• 1
  • 2
Fender - специалист
Здравейте, като цяло идеята ми е много тъпа, не ще ви кажа защо реших така.
Преди месец си взех климатик, казах им на мъжагите, които трябваше да го монтират, че имам намерение да сложа след около месец гипсокартон на стената. Те ми отговориха, че няма проблем да го сложат сега и после да дойдат да смъкнат вътрешното тяло. Звънкам и аз днес и опа 40лв. за демонтаж и после още 40 за монтаж. Е 80лв. не ми се дават. Мислех аз да го смъкна, ама после пък няма да признаят гаранцията ако се случи нещо.

И така реших да сложа картона около климатика, колкото и глупаво да изглежда. Въпроса ми е да сложа ли профилите и картона плътно до климатика или да оставя 3-4см. разстояние? Отдолу мисля да го направя под ъгъл.
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем да обмени опит?
Другият вариант е да не слагам нищо. От вън на стената има 5см. стириопор.
Последна промяна от Fender на чет май 30, 2013 10:57 pm, променено общо 1 път.
tysonlkr - специалист
Ако предстенната ти обшивка, която ще правиш е с дебелина колкото е климатика ти (не покрива отворите му) преспокойно можеш да си монтираш картона плътно около климатика.

Аз ще следя темата за решение на проблема, защото имам подобен проблем.
Климатика е поставен преди около 2 години доста близо до тавана на 10 см разстояние само. Предполагам че ще трябва да правя някакви кривини около климатика :? Ще се радвам да видя подобни решения.
marian1 - майстор
Не му се коси, до преди време и моя така беше вграден - няма му нищо - правиш си рамка на един пръст около климатика и си слагаш плътно около него картона - не е сложно - дори така изглеждаше по компактен - моя беше на 5 см потънал.
idunno - специалист
Не е трудно да свалиш вътрешното тяло и да си сложиш гипсокартона.За последващия монтаж ще ти трябва, обаче помощ.Ако искаш сам да го свалиш, правиш следното:
http://www.clima-stil.com/index.php?opt ... &Itemid=57
Fender - специалист
Благодаря ви за мненията :)
Не искам да го свалям климатика сам, защото е гаранционен, и винаги могат да си намерят оправдание ако му се случи нещо. Но мине ли му гаранцията, няма да му се размине.

Предстенната обшивка мисля да я направя така:
На 2см. от стената слагам UD-тата (около 3см.) и така отстоянието от стената става 5см.
Около самото тяло на климатика от двете му страни и отгоре, мисля да мръдна 3-4см. от самото тяло в страни и нагоре и да сложа CW-та 5см. т.е. около климатика странично да има само профил, да не се мъча да завивам винтове странично. От долната страна мисля да го направа с ъгъл, който постепенно излиза на нула при тялото на климатика, така че да не пречи на въздуха. Хубаво-грозно мисля тяка да го направя.
Не съм правил такова упражнение до сега никога, как мислите добре ли е така?
Остава само време да намеря да го почна, пък живот и здраве ако успея ще сложа някоя снимка.
Последна промяна от Fender на чет май 30, 2013 11:03 pm, променено общо 1 път.
marian1 - майстор
Мисля че по добре ще е, да сложиш снимка преди да предприемеш нещо ... все нещо може да те подсетим :cool:
Fender - специалист
Ще кача снимка, но до месец едва ли ще мога да го почна, но здраве да е, лятото е пред нас :)

Ето спретнах една скица набързо с paint

Прикачен файл

skica.JPG
skica.JPG (29.09 KиБ) Видяна 10955 пъти
marian1 - майстор
Ето ти една моя случайна снимка - така климатика ми изкара от - има дата на снимката, до преди последният отоплителен сезон - тук конструкцията е недовършена
П.С. Вече го преместих на по подходящо място - иначе така вкопан, си беше екстра - по малко стърчеше. Не зная какъв ти е климатика, но мисля че няма нужда от това скосяване, дори и до клапата да го докараш картона - отвесна струя не се ползва в никой режим. Но крайното решение и това как ще ти изглежда помещението си е твоя грижа :cool:

Прикачен файл

2.JPG
Fender - специалист
Благодаря за снимката :)
Ще видим накъде ще ме отвее вятъра, може пък и аз да го направя така и на ръба на картона да сложа до климатика да сложа pvc лайсна. Тази седмица ще се прибера и ще премеря около климатика. Както и да го направя, ще сложа снимки
Fender - специалист
Ето го климатика. Имам питане с каква отверка да навия винтовете в профила над климатика в тавана, че няма как да бръкна с винтоверта. Отделно кажете с какви дюбели да хвана директните окачвачи в стената, зад мазилката е тухла четворка?

Прикачен файл

DSC02542.JPG

Прикачен файл

DSC02541.JPG
  • 1
  • 2

Тема "Гипсокартон около климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: