• 1
  • 2
trans - напреднал
Здравейте,

имам една стена на която има гипсокартон, а зад него вата. Правено е преди повече от 10 години, и за момента единствените забележки са по ъглите. Проблема е, че зимата избива мухъл, не е много но все пак го има. Мисля че в ъглите където са между гипсокартона и обикновената стена няма ъглови ленти и има леки пукнатини на места. Другия проблем е долу на пода който е паркет, има фуга между него и гипсокартона и всъщност там се образува най много влага и на едно място дори картона е доста подпухнал. Сега съм изчистил мухала със Savo, и преди да боядисам искам да поправя въпросните проблеми, но не знам как? Ако сложа лента и фугопълнител по ъглите, не знам да не избие повече мухъл? Както и долната фуга между паркета и стената дали да я изолирам, с някакъв силикон или? И какво да правя с гипсокартона където е подпухнал?
Прикачен файл:
IMG_20130809_114352.jpg
Прикачен файл:
IMG_20130809_114302.jpg
Чаро - Акълия
Апартамент ли е това?
От къде е тая влага за да избива мухъл?
Станата под картона каква е и зад нея какво има?
Картона върху паркета ли е правен?

Най-лесно и евтино е прешпакловане на ъглите както си му е реда, а долу да сложиш перваз.

Надникни под картона да видиш какво има там.


Лично аз бих изхвърлил картона от там. Ясно е, че е била 'бюджетна' 'изолация' и последствията са налице.

Има много изписано по форума за вътрешната изолация - изглежда най-лесна и най-евтина, но изобщо не е така както виждаш...
trans - напреднал
Апартамент е, стената е тухлена, външна. Картона е правен върху паркета и при по-сериозен ремонт ще се маха. Сега искам само да закърпя положението временно за да пребоядисам стените. Когато е слаган картона в стаята е сменена и дограмата с PVC, и от тогава зимата в големите студове, прозорците са яко мокри.
trans - напреднал
Картона отдолу е като нов, ватата също. А за ъгловите фуги хартиена лента + фугенфюлер, това ли е най-добрия вариант?
Чаро - Акълия
Зависи каква хартиена лента ще вземеш. В момента има всякава гмеч на пазара. Вземи фугопълнител някакъв - Ригипс, Фугенфюлер... разбутай слабите и ронещи се части, изравни и тогава хартиена със...
Всъщност за временно закърпване, квото и да вземеш, все ще свърши работа.
Проветрявай толкова, колкото отопляваш-ако може постоянно.
Mitbull - специалист
To временните работи.., нали знаеш :)
И все пак, като изтече времето на времянката, и дойде на по-сериозния ремонт, обърнете внимание на тая външната стена, отвънка.
trans - напреднал
благодаря за съветите, взех хартиена лента на Knauf тази която се прегъва по средата и фугенфюлер, и нещата се получиха :)
Здравейте,
сменях дограмата и когато разбиха гипскартона, се оказа че когато е строено, между него и тухлата има оставено 4-5 пръста разстояние.
На всичкото отгоре, парното, захванато на гипскартона е натежало и гипскартона се е отлепил на местата където е захванат за тухлите.

Майстора, който се занимава с дограмата ме посъветва да махна гипскартона и да измажа тухлите направо. Вие какво мислите?
Чаро - Акълия
Махни гипсокартона и измажи тухлите направо.
Тани - модератор
Чаро написа:
Лично аз бих изхвърлил картона от там. Ясно е, че е била 'бюджетна' 'изолация' и последствията са налице.

Има много изписано по форума за вътрешната изолация - изглежда най-лесна и най-евтина, но изобщо не е така както виждаш...
Чаро, интересно ми е, каква вътрешна топлоизолация би препоръчал, като алтернатива на гипскартон и вата?

На trans ще му препоръчам да следи дали ПАРКЕТА не кондензира покрай стените през зимата. Той е залепен за сноманобетонната плоча, която се явява термомост и при наличие на топлоизолация по стените, най-студените места в стаята се явяват прозорците и пода и именно там кондензират водните пàри!
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на гипсокартонена стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: