• 1
  • 2
evgor - напреднал
Здравейте.Тъй като съм зле с материята имам два лесни въпроса за хора,навътре с материята.Кое е по-здравата връзка за CD-профили при скара на две нива,кръстата връзка или анкервнкела.Питането ми е само за материали на Кнауф
И втория въпрос,кой е правилния вариант за монтаж на анкервинкел,този от снимки 1-3 или този от снимки 4-5?
На снимка 2 има едни очертани нещица,изпъкнали в единия край и вдлъбнати в другия,има ги и при директните окачвачи и при кръстата връзка,да не би за да може да се ориентираш за някаква посока на монтаж?
Благодаря

Прикачен файл

1.JPG
1.JPG (66.13 KиБ) Видяна 4808 пъти

Прикачен файл

2.JPG
2.JPG (70.49 KиБ) Видяна 4808 пъти

Прикачен файл

3.JPG
3.JPG (70.18 KиБ) Видяна 4808 пъти

Прикачен файл

4.JPG
4.JPG (57.22 KиБ) Видяна 4808 пъти

Прикачен файл

5.JPG
5.JPG (76.08 KиБ) Видяна 4808 пъти
gogitko - специалист
Два анкервинкела = една кръстата скоба.
Тани - модератор
Пич, как ги завря тези зъбчета под извивката на CD профила :shock: да не би да ги пъхна отстрани на профила или да си използвал клещи?

Аз лично предпочитам анкервинкелите пред кръстатите връзки, защото позволяват по-плътно стягане на монтажния към носещия профил. При кръстатите връзки остава луфт. Не че и те ще паднат, но ме дразни. Точно такива анкервинкели не съм ползвал ( ползвам на Ригипс), и ми се струва, че са за различна височина на профилите. Слага се на тази страна, на която връзката става по-плътно. Сглобяването става, като просто огънеш на ръка анкервинкела, без да ползваш каквито и да е инструменти.
gogitko - специалист
Да и аз съм виждал само такива без тези стърчащи перца.Може би като се прегъне върху профила се закопчават и седят натегнати без да ги стискаш с клещи и не мърдат.
Тани - модератор
Може и от ъгъла на снимане да изглежда така :?
evgor - напреднал
Анкерите са на Кнауф,а не съм ползвал никакви клещи,просто ги прегънах на ръка.Зъбчетата и при двата варианта влизат под профила,не съм ги кривил нарочно така.Плътна е връзката и в двата случая,ама все си мисля че единия е по-правилен
gogitko - специалист
Ако е стабилно и в двете посоки мисля че няма значение.Виж че са разменени чопчетата за да закопчае без значение от посоката на огъване.
darakchiev - специалист
Тани написа:
Пич, как ги завря тези зъбчета под извивката на CD профила :shock: да не би да ги пъхна отстрани на профила или да си използвал клещи?

Аз лично предпочитам анкервинкелите пред кръстатите връзки, защото позволяват по-плътно стягане на монтажния към носещия профил. При кръстатите връзки остава луфт. Не че и те ще паднат, но ме дразни. Точно такива анкервинкели не съм ползвал ( ползвам на Ригипс), и ми се струва, че са за различна височина на профилите. Слага се на тази страна, на която връзката става по-плътно. Сглобяването става, като просто огънеш на ръка анкервинкела, без да ползваш каквито и да е инструменти.

Ще ползвам темата за да не пускам нова.
Купих анкервинкели на Ригипс и въпроса ми е, по два
или по един се слагат. Да ги хващам ли с копче отстрани където има дупчица
или няма смисъл. На първия таван който започнах наслагах по два но без да
ги хващам с рапидка. Все още е на конструкция и моля за отговор за да знам как
да продължа.


Поздрави
Тани - модератор
Не знам какво имаш предвид , като казваш по два. Слагат се по един от всяка страна!
jekasus - майстор
Тани написа:
Не знам какво имаш предвид , като казваш по два. Слагат се по един от всяка страна!
по два на монтажния профил или по един от двете страни на носещия :-D
  • 1
  • 2

Тема "Кръстата връзка или анкервинкел?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: