N.Georgiev - специалист
Тани Ако температурата на стената е под 6-7 градуса и нанесеш 2 мм оранжев шитрок , няма да исъхне със дни .
Тани - модератор
Искаш да кажеш, че жена ти ако изкара една мокра тениска на 6-7 градуса, няма да изсъхне с дни?
Влагата от тези 2мм , ще я дръпне само гипскартона :wink:
Имам оранжев Шийтрок, ако искаш мога да спечеля и от тебе една каса бира :lol:
ПП
А в случая говорим за жилищно помещение и тези температури са абсурдни.
boretobobo - специалист
Да колегата kapanec е прав за влагоабсорбатора има и по 20 лв сложи си
един на перваза на прозореца и отоплявайте повечко стаята .
8180 - майстор
boretobobo написа:
Да колегата kapanec е прав за влагоабсорбатора има и по 20 лв сложи си
един на перваза на прозореца и отоплявайте повечко стаята .
Капанец, доколкото видях визира компресорен "абсорбатор".
Хубаво е да уточним, че тези дето се слагат на прозореца (с таблетките или Пелтие) основно улавят "кинти".
viewtopic.php?f=26&t=29991&hilit=%D0%BE%D1%81%D1%83%D1%88%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB
N.Georgiev - специалист
Тани написа:
Искаш да кажеш, че жена ти ако изкара една мокра тениска на 6-7 градуса, няма да изсъхне с дни?
Влагата от тези 2мм , ще я дръпне само гипскартона :wink:
Имам оранжев Шийтрок, ако искаш мога да спечеля и от тебе една каса бира :lol:
ПП
А в случая говорим за жилищно помещение и тези температури са абсурдни.
Един "колега" шпаклова едни ръбохранители с оранжев шитрок и на четвъртия ден аз ги махнах и направих както трябва , а шпакловката по ъглите си беше както в баката .Материала не беше стар , шпакловаше се върху варо циментова мазилка .
Тани - модератор
По кое време на годината е било това и на каква температура? От поне 3 години съм монтирал всички ръбохранители само с Шиитрок. Първо с зелен, а след това с оранжев. Напоследък работя само с оранжев. Както казах по-рано, през лятото, когато обръщам гипскартон, само за 3-4 часа залепям гипскартона, слагам ръбохранителите, шпакловам 3-4 ръце, шлайфам и е готово за боя! Реално изсъхва напълно на другия ден. По това време на годината нещата стават по-бавно, но реално за един ден се получават, а след два е изсъхнало напълно! Все пак се работи на закрито и отоплявано място! Три седмици да не изсъхне , в помещение в което се спи и следователно температурата е нормална, а и при това слънчево време в последните седмици, ми се струва несериозно! Причината няма как да е в шпакловката, АКО НАИСТИНА СТАВА ВЪПРОС ЗА ШИИТРОК! Нека питащия потвърди с какво е шпакловано!

Сега се занимавам с други неща, но ако искаш ще ти демонстрирам, че по това време на годината, за два дни шпакловката покрай ръбохранителя ще е изсъхнала напълно. Разбира се, няма да слагам по 2-3 мм шпакловка, а колкото е необходимо! Нека не подвеждаме хората, че да се работи с Шиитрок е недостатък! Аз го ползвам именно заради по-бързото съхнене! Нека се прави разлика между съхнене и втвърдяване! Ти след това с какво "го направи както трябва"? И въобще с какво шпакловаш?
minix - напреднал
Тани написа:
По кое време на годината е било това и на каква температура? От поне 3 години съм монтирал всички ръбохранители само с Шиитрок. Първо с зелен, а след това с оранжев. Напоследък работя само с оранжев. Както казах по-рано, през лятото, когато обръщам гипскартон, само за 3-4 часа залепям гипскартона, слагам ръбохранителите, шпакловам 3-4 ръце, шлайфам и е готово за боя! Реално изсъхва напълно на другия ден. По това време на годината нещата стават по-бавно, но реално за един ден се получават, а след два е изсъхнало напълно! Все пак се работи на закрито и отоплявано място! Три седмици да не изсъхне , в помещение в което се спи и следователно температурата е нормална, а и при това слънчево време в последните седмици, ми се струва несериозно! Причината няма как да е в шпакловката, АКО НАИСТИНА СТАВА ВЪПРОС ЗА ШИИТРОК! Нека питащия потвърди с какво е шпакловано!

Сега се занимавам с други неща, но ако искаш ще ти демонстрирам, че по това време на годината, за два дни шпакловката покрай ръбохранителя ще е изсъхнала напълно. Разбира се, няма да слагам по 2-3 мм шпакловка, а колкото е необходимо! Нека не подвеждаме хората, че да се работи с Шиитрок е недостатък! Аз го ползвам именно заради по-бързото съхнене! Нека се прави разлика между съхнене и втвърдяване! Ти след това с какво "го направи както трябва"? И въобще с какво шпакловаш?
За жалост нямам и на идея какво е шиитрок, утре ще направя снимки и ще ги сложа в темата за да се види за какво става на въпрос ако е възможно да се разбере от снимката изобщо..
N.Georgiev - специалист
Декември миналата година беше това в стаята 42 м2 имаше калорифер , а ъглите които бяха шпакловани бяха на външна стена към дограма - стените си бяха доста студени , калорифера работеше само пред деня докато ние бяхме там .
Не казвам ,че да работиш с шитрок е лошо -точно обратното , материала е страхотен и аз също го ползвам постоянно , но оранжевия не е за ъгли и за запълване на фуги и кривини , а за последна ръка .
Аз не шпакловам знаеш ,че се занимавам със сухо строителство и постоянно наемам шпакловчици .
За първа и втора ръка ползваме алчибай -фуга , ако е на гипсокартон , ако е на мазилка ползваме алчибай лепило за картон , а за последна ръка оранжев шитрок .
Другия вариант е първа и втора с зелен шитрок и последна с оранжев , а в момента обекта го правим с материали на ригипс -фуга и сатен , получава се доста добре .
minix - напреднал
Ето малко снимки:
От тази снимка си личи че има леки петна които са почнали да съхнат но и те се мърдат супер бавно.....
Изображение

Тука показвам ръбохранител ли как се казва.....
Изображение

Още снимки:
Изображение

Изображение
minix - напреднал
Ето това ме спохожда с падането на снега....

Изображение

уж сложихме 4 сезона стъкло с което сме нямали да имаме конденз ама няма нищо такова.... а сега и да вървя да се карам нищо не мога да постигна тя вече е сложена така или иначе ..... колеги това явление има ли го при вас ?

Тема "Конденз след обръщане на прозорци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: