• 1
  • 2
Biso - специалист
Благодаря за коментарите!
Изолация има - 5см вата между тухлените зидове (вградена между двете "паянти") и 5см XPS на колони и шайби.

Чудех се за нанасянето на топки/гребен, защото си мисля, че на гребен ще кънти по-малко (заради липсата на кухини) а и ще стане по-здраво, заради по-високата обща площ на контактуване...

П.П.
Върху XPS-а проблем ли е да се лепи гипсокартон? Една ръка лепило, на едро шпакловано със стъклофибърна мрежа добра идея ли е?
N.Georgiev - специалист
Аз май нещо не схвана - искай да лепиш картон на тухла с гребен ?
Това искам да го видя . Не как се прави а какво се е получило .
налепи си го на топки а като искаш да се презастраховаш , нахвърли повече , аз слагам 15 топки на двуметров картон -ти сложи 25 ,а защо по дяволите ще го лепиш ,ако причината е финансова , ще те разбера , но за каквото и да било друго не си заслужава . Вероятността да се напука лепен картон е 2-3 пъти по голяма от колкото на конструкция , а ватата струва по лев на 1м2
Виж една къща в Созопол http://yaneff82.snimka.bg/architecture/ ... nie.789037 всичко беше на тухла , работа за 10 дена 260 м2 стени и тавани
Biso - специалист
Не, не е финансова причината - напротив. Иначе, нямаше да вграждам 5см каменна вата и 5 см XPS като изолация от вътре, измазване отвън на фасадите и още една ТИ отвън. Други толкова луди като мен няма... :wink:

ГК съм правил преди доста време, по стандартния начин с щендерна конструкция... никога не съм лепил, затова питам. Знам, че типично се прави с топки, но ми беше интересно, защо не се ползва гребен?! Разбрах мотивите ви.
Може да се опитам да видя какво ще излезе, макар и да смятам да ползвам проскости на 260см и то влагоустойчив...
  • 1
  • 2

Тема "Лепене на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: