theshadowman - помощник
Здравейте,

Положението е следното. Имам една сравнително малка тоалетна, на която стените са боядисвани с блажна боя няколко пъти. Върху тях има тапети. Казваме, че свалям тапетите. Въпроса ми е дали мога да залепя гипсокартон върху боята и след това отгоре плочки. Питането е дали ще задържи товара и няма да паднат/напукат плочките. Има ли вариант за да се подсили да се набият и някакви дюбели или най-добрият вариант без да се лепи директно с дюбели. До колкото зная най-малкият профил за изграждане на рамка/скара е 60мм. Със сигурност ще стане много по добре да се направи скара и върху нея гипсокартона,но и в момента е доста тясно.

Поздрави,

Кристиян.
VLADO66 - майстор
Защо ти е ГК,стената крива/на вълни/ ли е?
koveslav - майстор
Моите стени в санитарните възли бяха с блажна боя.Преди 6-7 години правих ремонт.Минах блажното с Боро-контакт,мисля че така се казваше оня розовия препарат и отгоре директно плочки.Не са мръднали.Но тапетите....Дано тяхното лепило да не те подлъже нещо,водоразтворимо е все пак...
nikolovvd - майстор
Тапетите ще трябва да се свалят и дано не са лепени с Ц200.
След това имаш 2 варианта, поне според мен.
Вариант 1: С препарат за сваляне на блажна боя (преди се казваше "Дунав") сваляш боята до здрава основа - бетон, ако си в панелен апартамент или замазка, ако си в друг вид жилище. Следва тънка шпакловка от С117 - лепило за лепене на плочка върху плочка и след 24 часа започваш лепенето на новите плочки.
Вариант 2: Правиш си една тесла от здрава стомана и започваш да дялкаш по стената през 2-3 см. блажната боя. Целта е същата - да стигнеш до здрава основа, след което да започнеш да лепиш плочките.
Всякакви други варианти с дълбоко проникващи грундове не ги уважавам, просто защото у нас няма толкова качествени. Виж в Германия има такива, които наистина вършат работа, но в България, поне за сега, не съм във възторг от предлаганите материали. Дори вече не съм сигурен, дали качеството на продуктите Церазит е същото като преди 5-6 години.
theshadowman - помощник
Благодаря на отзовалите се.

ГС исках да сложа за да си спестя свалянето на боята. Преди една година брат ми слага плочки върху боя с грундове и прочие и 6 месеца по-късно се наложи да свали плочките и боята до здрава основа и наново. Да разбирам, че вариант за ГС с дюбели директно в стената няма :cry: ? Четох доста за свалянето на боята във форума. Варианти доста - основно чрез химия или механично :rolleyes:
VLADO66 - майстор
Зорлем да си вкарваш гипс в банята :wink: Взимаш една тесла и с острото започваш да нараняваш боята.След като привършиш с процедурата/ама не тук таме/ полагаш контактен грунд с кварцов пясък и отгоре плочките с флексово лепило.
EDI - майстор
Скоро правих подобно нещо на вилата.Имам стеничка боядисана с N слоя блажна боя, ама явно са я разреждали.Нацъвках я с теслата, после и ударих един грунд CN 94 и понеже се бяха появили и язви в мазилката на някои места /явно са прекалили с пясъка преди 30 години :lol: /, реших да я загладя - ударих един слой СМ11 с мрежа.Стана много здраво.В случая направо може да се лепи върху грунда, ако мазилката е достатъчно здрава.
theshadowman - помощник
Решено е! Теслата ще играе :axe: По подобна процедура махах и балатума+лепилото от пода. Благодаря на всички!
sstefanov - майстор
Така и така ще похабяваш теслата, поне я назъби отпред като кофа на багер, за да е по-ефективна.
koveslav - майстор
Щом си се спрял на този метод,гледай пък да не се престараваш с ударите.Едни майсторчета правиха нещо подобно в коридорите на братовчед ми,та на финала и мазилката биеше на кухо,а пък и камината като си запали,започна да излиза пушека и през розетките на съседния комин.Ударите и вибрациите в много случаи са кофти за строителството.Всичко с мярка и внимателно...

Тема "Възможно ли е лепен гипсокартон върху блажна боя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: