Винтчо - специалист
Оказа се, че покрай големите дъждове е започнал да ми се отлепва картонът на външна гипсокартонена стена. Отлепеният участък не е по-голям от 0,25 м2.
Само за сведение, бях го грундирал, преди да го боядисам.
Чудя се какво да го правя- да по понамокря ли, за да поомекне и да го залепя към картона? Въпросът е, дали да ползвам С200 или друго лепило?
Другото, което ми иде наум е да отрежа отлепения участък и да го шпакловам с гипс.
Може би има и по-добри решения?
Pooh - майстор
Какво ще рече "външна гипсокартонена стена"?
И без снимка, няма да мине номера - никой няма да седне да хвърля боб, какво точно е положението.
nikolson - майстор
Демек, хартията се е отлепила. Ама гипскартон външно, това каква иновация е?
Винтчо - специалист
Външна гипсокартонена стена- стена, която е на външната част на сградата и я вали дъждът. Работя по въпроса за снимката.
N.Georgiev - специалист
И я вали дъжд ???? :? :lol: Ти сериозно ли ?
ZMeyGorianin - майстор
Картон, гипс и дъжд - :? "неочаквано добра комбинация" :lol:
N.Georgiev - специалист
Винтчо написа:
Външна гипсокартонена стена- стена, която е на външната част на сградата и я вали дъждът. Работя по въпроса за снимката.
Майтапиш се нали ?
jekasus - майстор
Майтап, майтап :-D но тези арки на тераси са от зеления гипскартон, шпакловани със шпакловка за топлоизолация и накрая със силиконова мазилка, кръглите колони са от ПВЦ ф110, пак мрежа, пак шпакловка и мазилка.
Снимах преди пет години, така изглежда и сега...

Прикачен файл

100_0464.JPG
N.Georgiev - специалист
Сега като показа снимката и аз се сетих , че съм правил такива арки .Това е хотел Кокиче в Слънчев бряг , всички арки са гипсокартон и силикатна мазилка , правихме ги преди 6-7 г и още са там :-D

Прикачен файл

hotel-kokichehotel-kokiche1337791345.jpg
Стиви - специалист
Мдааа… Тази тема е доста показателна за разликата между мазилка и боя. Мазилката издържа на външни атмосферни условия и предпазва дори основа от гипскартон, а боята не успява.

Тема "Отлепи ми се картонът на гипсокартона" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: