• 1
  • 2
wizli - специалист
тъп въпрос: с какво да въртя копчета за металните профили?
Изображение Изображение
Пробвах с винтоверт - тегава работа - самонарезните и острите се изплъзват, падат....мъка...
По клипчетата видях да ползват специални дрелки или накрайници,
мога ли да сложа нещо подобно на моя винтоверт?
ESPACE - майстор
Точния бит сложен в магнитен държач и не би трябвало да имаш проблем.
inspo - майстор
Пробвай с различни битове/накрайници. Може този с който пробваш да е малко по малък и затова да се кривят.
Иначе има и такива http://sparky.eu/bg/accessories/cordles ... ere-to-buy, но те са за
ограничаване не знам дали пак няма да криви винта при навиване.

ESPACE писали сме по едно и също време.
wizli - специалист
Битовете са ми точни, стават за подобни винтове...
Ако няма нещо специално ще си купя чисто нов, може би са леко разбити от ползване...
ESPACE - майстор
Ако бита е точния трябва винта да се задържа на него при хоризонтална позиция и без магнитен държач. Не трябва да има никакви луфтове бит-винт.
petkov_75 - специалист
Бита трябва да е
Прикачен файл:
Бит PH2.jpg
Бит PH2.jpg (2.27 KиБ) Видяна 5403 пъти
и по възможност накрайника, който държи бита да е магнитен.Това е, друго не ти трябва! :-D :partyman:
N.Georgiev - специалист
Бита трябва да е PH2 но това не ти дава гаранция ,че копчетата са хубави , ползвай острите копчета другите не са подходящи .Изхвърлял съм цели кутии копчета защото отливката където влиза бита не е добра и бита не приляга .
zaza14 - специалист
А има ли значение дължината на бита? С по-дълъг бит, не се ли завинтва по-лесно от по-късия или бъркам?
novgradski - специалист
По принцип-по-късите(по-евтини) ги използваме по-рядко ,но с удължителя на винтоверта (той си има магнит)..иначе по-дългите си имат освобождение (шийка)за винтоверта (избираш PH2 или какъвто трябва.....и проверка на съединителя на винтоверта )
zaza14 - специалист
Винтоверта е електрически и няма удължител, бита се пъха директно, не ми е ясно и каква е тази проверка на съединителя на винтоверта? Питането ми е дали с по-дългите битове по-лесно ще завинтва винт метал в метал? Защото има по 5/7/11см дълги битове.
  • 1
  • 2

Тема "тъп въпрос: с какво да въртя копчета за металните профили?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: