AcidSun - помощник
Здравейте,имам следното..просто на пръв поглед въпросче?!Окачване на долен конзолен шкаф-мивка за стена от ГК!Положението е такова- стена от ГК(и вече положени стенни плочи ) с дебелина 12,5, единична от влагоустойчивият картон,кухина от максимум 10 см и стена с не до там добри показатели. Намерих подобни теми тук във форума, но все още се двоумя..как да постъпя?!Посъветваха ме да не разчитам само на дюбелите(тези дето масово наричат, тип пеперуда) за кухини.Обмислям варианти да ползвам дюбел в стената отзад с по-дълъг винт, поне 300-350 мм и 10мм диаметър?! За съжаление не мога да разчитам и на този вариант, поне по мое мнение, понеже стената въпреки че е зид, цяла..плътна тухла не е ми изглежда много надеждна!Ами, ако нацеля фуга...хоросана между тухлите е калпав и рехав,едва ли ще удържи дюбела да не се измъкне :(
Другият вариант е да си купя шпилки, пробивайки светъл отвор в съседното помещение..след това планка и гайка,и откъм банята също. Притеснява ме при стягането на де сгъна обшивката?!От друга страна пък от фирмата която ми изработва шкафа, все още не е готов..но аз да се подготвя, ме уверяват, че гореспоменатите дюбели за кухини са абсолютно достатъчни.Те така ги монтирали!?Усъмних се!!! :?
Моля споделете мнение, кой вариант е изпробван и работи?!
Благодаря за отделеното време :-D
jekasus - майстор
Използвай дюбели моли. 4 броя на този шкаф(ако от малките).
AcidSun - помощник
..благодаря за съвета!точно за тях споменах!Но разбрах само, какво имате впредвид под 'малките'!?Ширината на шкафа е 800мм.
jekasus - майстор
Ще стигнат 4 броя, ама зависи и какъв крепеж за шкафа ще се използва.
AcidSun - помощник
..предлагаш 2 по 2 един под друг, вертикално разположени дюбели моли..така ли да разбирам идеята Ти?!тъкмо разглеждам крепежите на Fischer :-D другият вариант е да комбинирам от горе винт с дюбел в тухлената стена, все пак да опитам, а отдолу дюбели моли?!
galin56 - специалист
ПВЦ ли е шкафа? Ако да, те са доста леки. Ако шкафа е предвиден за "висящ" монтаж на стената(без крака) той трябва да си има предвидении отвори за дюбелите. Точно такъв си монтирах в банята преди половин година и не е мръднал. Като отгоре е със стъклена мивка, която си тежи няколко кила. Монтирах го с най-обикновени дюбели, пробиваш плочите и ГК, които са около 4-5 санта. Понеже от едната страна на шкафа се падна и ревизионния отвор за водомера, там го закачих със болт вместо дюбел и бръкнах през отвора та натегнах гайката. Стана супер здраво и няма проблеми до сега. Та мисълта ми е не го мисли толкова, ако е ПВЦ те са леки и не товарят почти нищо. Важното е само като навиеш винта в дюбела да не можеш да го извадиш(дюбела) като дръпнеш. Иначе ГК + плочки са си достатъчно здрава стена за такъв шкаф, не е нужно да пробиваш чак до вътрешната стена.

Прикачен файл

PB090161.gif За това става въпрос
Последна промяна от galin56 на нед фев 08, 2015 10:39 pm, променено общо 1 път.
AcidSun - помощник
..да, шкафът ще бъде ПВЦ и...да без кръчета е, смисъл конзолен монтаж.А Ти с колко моли'та си го захванал?! :)
galin56 - специалист
Ми то отвътре си укпрено със едни планки между страничните стени и задната и точно в тези планки са пробити и отворите за дюбелите. На това са 3 сигурно и при теб ще са толкова. В двата края и някъде около средата. Взимаш 3 дюбела за гипскартон и си готов. Нали ти казвам само пробваш след като набиеш дюбелите навиваш винта и дърпаш с ръка, ако е здраво, отвиваш монтираш шкафа пак завиваш, стягаш и черпиш за новия шкаф.
AcidSun - помощник
..много хубаво се е получило!Вашият е по-голям и щом е захванат с тези дюбели, и няма проблеми...задачката е решена! Благодаря за съветите :-D
AcidSun - помощник
..е, има си приспособление за разтварянето им! :-D

Тема "въпрос за шкаф в банята?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: