theshadowman - помощник
Здравейте,

Четох много от вашите постове и мнения, но останаха някои неща, които не са ми напълно ясни.

1. "Ватата се реди перпендикулярно върху монтажните профили и лежи върху тях." - Тук питането ми е дали има вата и над носещите профили? Това е свързано и с мин. разстояние от грубия таван до монтажните профили. Ако се слага вата и над носещите то тогава разстоянието трябва да е дебелината на ватата+дебелината на профила? С коя вата се работи по-лесно при таван - на руло или на плочи? Спрял съм се на 5см.
2. Монтажните профили след като се пъхнат в UD не се прикрепят с копчета. Монтажните се "връзват" към носещите с анкер-винкел?
3. Носещите профили лягат върху UD и не се хващат с нищо?
4. Първо се прави стената и след това се прави тавана или обратно? Имам една стена, на която смених дограмата и там ще я обличам с картон.
5. Направих едни схемички как мисля, че ще изглежда конструкция + ГК. Притесняват ме 3 парчета на по 20см. Преположил съм, че една от стените ще е крива, но може да не е само една. Изкарвам, че ще ми трябват 7 листа 120х200см. Ако правя първо стената и след това тавана тези парчета ще са вече на по 13см примерно. Това проблем ли ще е ?

Предложения? Мнения?

Прикачен файл

2.png
2.png (54.12 KиБ) Видяна 3879 пъти

Прикачен файл

1.png
1.png (52.51 KиБ) Видяна 3879 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Това по точка 5. е някакво безумия или аз не ти разбирам схемата!
theshadowman - помощник
Какво й е на схемичката? Показана е конструкцията с носещи+монтажни профили с окачвачите и как евентуално ще са листовете ГК. :?:

EDIT:

По т. 4. Първо се правят стените.

Тема "Питане за ГК за неща, които останаха не ясни." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: