todor.dimitrov - напреднал
Здравейте,

гипсокартона ми е залепен директно на тухлена стена още на есен, но днес бях неприятно изненадан. Избили са петна върху новонанесения латекс. Петната се намират под перваза на прозорците на източните прозорци. Определено причината е влага и вече съм взел мерки. Въпроса ми е след като изсъхне ще имам ли ядове със тази зона от стената и ако да какво е решението?

Благодаря предварително !
chapara - майстор
Евентуален конденз по дограмата. Недобро уплътняване на дограма-тухла. По силна циркулация на въздушните маси около рамката на дограмата. Евентуален термомост, ако до дограмата има бетонови елементи. Теч от вън на вътре, не добро уплътняване на дограмата от вън. Затворени кондензационни дупки на дограмата или дори липсата им. По принцип външни стени е желателно да са измазани и шпакловани от вътре и от вън. Недишаща външна мазилка или боя. И още много други. Но с така зададен въпрос без снимки и обяснения, като вид отопляване, в кои сезони, вид строителство - толкова. Ако въпроса е зададен максимално изчерпателно, евентуално доста хора се биха включили и проблема би бил решен :wink:
todor.dimitrov - напреднал
Източника на влага е отстранен. Моя въпрос е по скоро какви са последствиятаза картона. След отстраняването на влагат ще изчезнат ли петната само с латекс или ще е нужна и шпакловка. ще има ли последствия за здравината на картона? Това ме интересува.
chapara - майстор
todor.dimitrov написа:
Източника на влага е отстранен. Моя въпрос е по скоро какви са последствиятаза картона. След отстраняването на влагат ще изчезнат ли петната само с латекс или ще е нужна и шпакловка. ще има ли последствия за здравината на картона? Това ме интересува.
Ако не е станал на юфка-няма страшно за картона, а ако избият наново петна третирай ги с блажна боя и тогава стената с латекс :wink:

Тема "Жълти петна под первазите на прозорците" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: