nobreak - специалист
Здравейте. Слагах гипскартон на топки в коридора и стигнах до фугирането, но се зачетох в интернет и добре, че съм го направил :) Реших да фугирам Фугенфюлер на Кнауф, като на фабричните фуги сложа армираща самозалепваща лента, а на напречните и на вътрешните хартиена или стъклофазерна май беше...После прочетох, че хартиената била до 3 пъти по-здрава от стъклофазерната...това вярно ли е? Мога ли да използвам хартиена или стъклофазерна за всички фуги, даже и фабричните или по добре за тях да е армираната?
Благодаря.
nobreak - специалист
Никой не ми е отговорил, но аз продължавам да питам :) С фугопълнителя само фугите ли се запълват или мога да шпакловам и лентата отгоре и да не повтарям със сатен? Питам, защото не съм ползвал до сега?
Pooh - майстор
Само фугите. Има подробни описания на стъпките при шпакловане, щом ви мързи да потърсите ПИСАНА информация, защо очаквате някой да не го мързи да я пише за n-ти път?
nobreak - специалист
Pooh написа:
Само фугите. Има подробни описания на стъпките при шпакловане, щом ви мързи да потърсите ПИСАНА информация, защо очаквате някой да не го мързи да я пише за n-ти път?
Напротив...четох и не ми стана много ясно и за това питам - " Преди всяка следваща операция шпакловачния материал трябва напълно да се втвърди. При първата операция се затварят фугите и се поправят дефекти ( карт. 5 ). Преди поставянето на лентите за покриване на фуги трябва да се постави достатъчно шпакловачен материал във вдлъбнатината на фугата, за да се осигури достатъчно запълване и да не се появят мехурчета (карт. 6 ). Дошпакловането се повтаря в 1-2 следващи операции, неравностите леко се прешпакловат. "

Именно последното изречение ме накара да попитам.
nobreak - специалист
Напълних фугите с фугенфюлер, сложих на фабричните фуги мрежестата лента, на късата фуга гласфазерна, а по ъглите хартиена, като лентите ги поставих между 2 пласта фугопълнител. Шпакловах отгоре със сатен докато изравних....дано съм го направил както трябва :)
dadko - майстор
В неделя изпаднах в спор с едни майстори на гипсокартон. Засякохме се при зет ми- отидох да му помагам в шпакловането на таваните в новозакупена къща.
Та- майсторите масово ползваха армираща лента.ИзображениеНавсякъде- и в ъглите, и фугите между листовете гипсокартон. Аз- гласфазерна Изображение. Тяхното мнение беше- мани я тая паяжина. Разбирам, че не я харесват-с нея по- неудобно се работи, тъй като полагаш фугираща смес, лепиш лентата, а след това - щпакловаш върху лентата. В ъглите- връзката към стените- ползвах хартиена лента Изображение( беше ми останала от тавана в къщи) За нея не бяха и чували. Най им е лесно с армиращата...
Реших, че няма смисъл да споря с тях- казах им :Вие сте майстори, по- добре знаете, аз съм аматьор" и толкоз.
на мен нещо като не ми е ясно- чета или питам.
Наложи се да свалим няколко листа картон от тавана, за да прекараме кабели... По- добре да не бяхме ги сваляли- всички окачвачи бяха хванати за тавана с пластмасови дюбели !!! Питах ги- защо не са слагали анкер-дюбели- навсякаде такива били ползвали. Обясних на зет ми, че това е недопустимо, ама- всичко вече е "готово"- остава така...
nobreak - специалист
От такива майстори най ме е страх...Между другото лепих гипскартон и ползвах за всички фуги армиращата, но всички без ъглите леко се напукаха...Между другото си беше жега като го правих и си мисля, че е дръпнал бързо материала....

Тема "Въпрос армираща лента за фуги за гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: