Vectra - специалист
Здравейте, някой може ли да ми даде идея как да монтирам UD профил към тези стени на около 10см от тавана без да уцеля някой кабел?
Мазилката и шпакловката е вече направена.
Прикачен файл:
IMG_6172.JPG
Ако разкъртя внимателно на две-три места за да хвана с дюбел и да намажа профила с монтажно лепило дали ще държи достатъчно :?
Искам да направя нещо такова:
Прикачен файл:
V3_lrd_lenta.JPG
V3_lrd_lenta.JPG (39.53 KиБ) Видяна 7218 пъти
Благодаря предварително!
novgradski - специалист
Нямам опит в работата с гипскартон, но в къщи съм използвал и метални профили 60х40х2, 40х40х2, 40х20х2...и заваряване.
...Та в случая не бих рискувал да "дупча" стените в участъка с кабели.По скоро ще анкерирам на тавана и ще си пусна Г-шинички или профилчета -за които да се хвана.
Vectra - специалист
novgradski написа:
Нямам опит в работата с гипскартон, но в къщи съм използвал и метални профили 60х40х2, 40х40х2, 40х20х2...и заваряване.
...Та в случая не бих рискувал да "дупча" стените в участъка с кабели.По скоро ще анкерирам на тавана и ще си пусна Г-шинички или профилчета -за които да се хвана.
Май накрая тъй ще стане :? Искаше ми се мнението на някой с опит в картона..ама няма...Щото всъщност тоя профил не носи някаква особена тежест, а по скоро крепи картона да не се "люлее" и затова предположих че може да се залепи.Единствено ме притеснява да не се отлепи като натисна с винтоверта да завия рапидките.
Благодаря за идеята... :partyman:
jekasus - майстор
Завиваш към УД парчета гипскартон и го залепваш със лепило за гипскартон към стената.

Прикачен файл

V3_lrd_lenta.JPG
V3_lrd_lenta.JPG (24.58 KиБ) Видяна 7128 пъти
Vectra - специалист
jekasus написа:
Завиваш към УД парчета гипскартон и го залепваш със лепило за гипскартон към стената.
Благодаря много за идеята =D> Така ще направя! Направо ми спаси задника, човек :prayer:

Тема "монтаж на UD профил към стената" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: