• 1
  • 2
seb - напреднал
Никъде не си противореча.Естествено че, на другите две стени на които няма CD можеш да захванеш UD-то с "охлюви" за тавана.И без това хоризонталите не са носещи а служат само да придържат другите профили.При твоя начин как захващаш
UD-то за тавана, само за картона ли? Естествено че, слагаш рапиди и на вертикалните CD-та.А твърдиш че, "Горния профил на обшивката може да се хване за CD на тавана,което е грешно".Принципа е същия, само местата на профилите са разменени.Вибрациите пак си се предават ако няма вата.Която освен топлоизолация се слага точно и заради това и свойство да гаси вибрации и трептения никъде не съм твърдял че, спасява от напукване.
Има си правила, да.Но те се диктуват основно от практиката.В кой каталог пише че, задължително първо се правят стените?
KnauFer - специалист
seb написа:
Естествено че, на другите две стени на които няма CD можеш да захванеш UD-то с за тавана.И без това хоризонталите не са носещи а служат само да придържат другите профили.
:lol:
Не ми става ясно какво казваш с последното изречение!
Въпрос:Ти хващал ли си UD с "охлюви" ?
seb написа:
При твоя начин как захващаш
UD-то за тавана, само за картона ли? Естествено че, слагаш рапиди и на вертикалните CD-та.А твърдиш че, "Горния профил на обшивката може да се хване за CD на тавана,което е грешно".Принципа е същия, само местата на профилите са разменени
Е нали не трябва да има твърда връзка?Сам си го написал - "картона не се хваща за UDто на тавана"
Е?Като хванеш стената за тавана какво се получава? :shock:
seb написа:
Има си правила, да.Но те се диктуват основно от практиката.В кой каталог пише че, задължително първо се правят стените?
Няма кой да ти ги напише-това са елементарни неща.
Бе ти наистина ли не вдяваш или се праиш на ..... :?
seb - напреднал
Не ми става ясно какво казваш с последното изречение!
Казвам че, UD профилите които са на пода и тавана служат за по-лесно нивелиране
на CD профила.
Въпрос:Ти хващал ли си UD с "охлюви" ?
Да, случвало ми се е на места с нестандартни изпълнения, където няма предварително
сложен укрепващ профил на тавана а UD-то ще трябва да носи някаква тежест.
Е нали не трябва да има твърда връзка?Сам си го написал - "картона не се хваща за UDто на тавана"
Е?Като хванеш стената за тавана какво се получава?
Къде я видя твърдата връзка при положение че, картона не е хванат за UD-то.
А ти като хванеш тавана за стената не е ли същото?

Така,по- горе споменаваш за Германия.Явно си работил няколко месеца по големи офис сгради или хотели където преките ти началници са обикновенно турскоговорящи.Естествено че, едно голямо хале първо се разделя със стени и после се прави тавана.ОБАЧЕ, има обекти който по-удачно е да се направи първо тавана.И съм го правил.Това за Швеция и Норвегия.И никой копче не ми е казвал а там контрола е на ниво.Имал съм дебат точно на тази тема с колеги чужденци и никой не можа да ми отговори категорично на въпроса.Зависи от обекта.
Явно само в Български форум някой може да категорично да твърди кое е първо яйцето или кокошката като се позовава на някакви неписани правила.



п.п Колега, ще си позволя да ти дам един съвет.
Регистрирай се в някой чуждестранен форум, изчети темите:
Ceiling or wall first или Should I do the ceiling before the walls?
или други подобни и тогава давай категорични мнения.
И хич не си и помисляй че, тук в България сме събрани най-великите майстори.

https://answers.yahoo.com/question/inde ... 624AAvllIY
http://diy.stackexchange.com/questions/ ... -the-walls
http://www.how2plaster.com/hangceil.html
http://www.diynot.com/diy/threads/ceili ... st.142648/



п.п.п Аз ти отговорих на всички въпроси.
По горе те питах :
1.Защо си мислиш че,единия начин предава повече вибрации от другия?
2.Защо първо се правят стените а не тавана?
2.Кой точно ги измисля тези неписани правила?
KnauFer - специалист
Продължаваш с тъпотиите и честно вече не ми е забавно ,затова пиша за последно в тъз тема!
seb написа:
Казвам че, UD профилите които са на пода и тавана служат за по-лесно нивелиране
на CD профила.
Уд профилите служат за нивелиране ма само в твоята "умна" глава!
seb написа:
Въпрос:Ти хващал ли си UD с "охлюви" ?
Да, случвало ми се е на места с нестандартни изпълнения, където няма на тавана предварително
сложен укрепващ профил а UD-то ще трябва да носи някаква тежест.
"предварително
сложен укрепващ профил" Какъв е тоя сложен профил ,само ти си знаеш,той може би е толко сложен колкото и ти!
С охлю си хващал UD точно никога - не че не е възможно ,просто съм убеден че след толко написани тъпотии няма как да го направиш!
seb написа:
Къде я видя твърдата връзка при положение че, картона не е хванат за UD-то.
А ти като хванеш тавана за стената не е ли същото?
НЕ Е СЪЩОТО!
разбирам къде бъркаш - но няма да ти кажа!Намери отговора сам,той е много близко-просто помисли.
seb написа:
Така,по- горе споменаваш за Германия.Явно си работил няколко месеца по големи офис сгради или хотели където преките ти началници са обикновенно турскоговорящи.Естествено че, едно голямо хале първо се разделя със стени и после се прави тавана.ОБАЧЕ, има обекти който по-удачно е да се направи първо тавана.И съм го правил.Това за Швеция и Норвегия.И никой копче не ми е казвал а там контрола е на ниво.Имал съм дебат точно на тази тема с колеги чужденци и никой не можа да ми отговори категорично на въпроса.Зависи от обекта.
Явно само в Български форум някой може да категорично да твърди кое е първо яйцето или кокошката като се позовава на някакви неписани правила.
Да ,работя там.Въобще не става дума за: "офис сгради или хотели" и няма как началник да ти е турскоговорящ ма нищо ..
"ОБАЧЕ, има обекти който по-удачно е да се направи първо тавана."
Така е ,има!Но в тъз идея се цели друго,а не в случая за който говорим/пишем!
"п.п Колега, ще си позволя да ти дам един съвет..."
От теб съвети неща ,но аз щи дам един- седни си начертай двете ситуации на лист и после напиши дали ти е "светнало"
:?
seb - напреднал
Продължаваш с тъпотиите и честно вече не ми е забавно
А що си мислиш че, пиша за да те забавлявам.
Аз също искам да помогна на хората със съвети.Ама не скачам срещу всяко мнение на колега което се различава от моето.
Уд профилите служат за нивелиране ма само в твоята "умна" глава!
Според теб при положение че, картона не се захваща за горното и долното UD за какво се слага, за украса ли?
Какъв е тоя сложен профил ,само ти си знаеш,той може би е толко сложен колкото и ти!
Тука зорлем усложняваш нещата.Представи си думата "сложен" като синоним на "поставен".Ама май нямаш въображение и гледаш много едностранчиво, като дявол евангeлието.
Предварително поставен профил.Сега ясно ли ти е.
[С охлю си хващал UD точно никога - не че не е възможно ,просто съм убеден че след толко написани тъпотии няма как да го направиш!
Не че, нещо ама скоро един гъзорък колега също не вярваше че, като завиеш UD-то с рапидки само в картона после ги изваждаш и в дупките навиваш охлювите и после пак UD-то.Ама тва го няма в неписаните правила.

"ОБАЧЕ, има обекти който по-удачно е да се направи първо тавана."
Така е ,има!Но в тъз идея се цели друго,а не в случая за който говорим/пишем!
От къде знаш какъв е случая виждал ли си обекта че, даваш категорични мнения?
От теб съвети неща ,но аз щи дам един- седни си начертай двете ситуации на лист и после напиши дали ти е "светнало"
Ти си ги чертай, ама гледай от инженерна гледна точка ако можеш разбира се.С разните му там индекси на изолация, коефиценти на поглъщане и др. елементарни неща който са НАПИСАНИ за разлика от твойте правила.И точно заради изравнените характеристики на двата начина никой специалист няма да си сложи главата в торбата и да каже категорично мнение преди да е видял обекта и папка "конструкции" на обекта.

Продължаваш на въпросите ми да отговаряш с въпроси.
Така че, не се сърди ако следващото ми обръщение не е ""колега" а "г-н Дървений Философий"
Последна промяна от seb на съб авг 08, 2015 9:16 am, променено общо 3 пъти.
tanosliven - специалист
kalin.kraev написа:
Колеги имам следния въпрос,до сега с един приятел сме направили около 6 стай в стара къща изцяло с гипскартон върху конструкция,като първо правим таваните и после стените ги захващаме в таваните,но се появиха и мнения и съвети първо да се правят стените а после таваните.Дайте вашите професионални мнения моля.
Извинявам се ако питането ми е баламско но сме си новобранци :-D
Едно непрофесионално мнение след 23 г работа :-D -Няма проблем! :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Дилема за последователността при гипскартона......?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: