• 1
  • 2
tangratannakra - напреднал
Здравейте!
Първо да се извиня за вероятно смешния въпрос, но срам не срам - питам.

Наскоро се нанесох в жилище с две бани и реших едната да я превърна в килер/перално. За целта се сдобих с носачи и конзоли на element system. До тук добре. Но тъй като се притеснявах, че ще разпробия някоя тръба или ел.кабел си купих и детектор (или както се казва) на kwebe. За моя голяма изненада, след замерването с уреда, той не престана да пищи. За щастие на стената на коята бях решила да монтирам щендра е стената с ревизионната кутия. Погледнах и за моя голяма изненада цялата стена се оказа гипсокартон(логично).

Притеснението ми е, че все пак идеята на щендера е да носи товар, но да не стане така да смъкна стената с фаянса и да стане цирк?! Мога да се опитам с детектора да нацеля профилите и да закача на тях дюбелите, но това дали ще е достатъчно и дали въобще е възможно?
Отстоянието между тухлата и гипсокартона е около 20тина сантиметра.

Бъдете снизходителни към неуките и неможещите!
Благодаря предварително!

Прикачен файл

image.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Купи си самостятелен щендер
tangratannakra - напреднал
Мястото не позволява, на тази стена е тоалетната и ми се искаше да сложа рафтчета над нея, за да остане тоалетната използваема...Отделно, че все паке е баня и подът е под ъгъл.
Дали все пак ще успее да издържи няколко отделни конзоли или направо да си го избия от главата? :oops:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
таванът, предполагам, позволява висящи рафтове
tangratannakra - напреднал
Да, на таванът няма гипсокартон. Чудех се, дали да не направя една предна конструкция от някакво дърво което да закрепя към тавана с планки и да подпра на неравния под(като се замисля и там мога да закрепя с планки...). После да закача още водачи(или както се казват) на дървената опора, така че рафтът да е опрян на 4 точки. Но не знам дали и това не е фундаментално грешно или пък излишно.

Прилагам снимка на въпросния щендер.

Прикачен файл

3467306201_563a491ccf_z.jpg
3467306201_563a491ccf_z.jpg (76 KиБ) Видяна 6633 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Покажи и въпросното помещение, че се оказа с двойно предназначение и стана сложно :-)
Забрави напълно за рафтове на картон облечен в плочки
tangratannakra - напреднал
Ех.... Някак усещах, че на там вървят нещата, нонсе надявах да се лъжа и че предните подпори ще ми решат проблема.

Помещението е около метър и нещо на два и нещо. На късата страна е ВиК-то, тоалетна. На еднат дълга стена има малка мивка, а на другата е пералня, която се чудя как да нивелирам заради наклона в помещението, който е към средата. Снимка..... Толкова багаж трябва да изрина.....
На дългата страна също ще има рафтове, но колкото повече, толкова повече!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Твое ли е? Подравни пода и решаваш всичките проблеми
Моите щендери са вместо с колелца, с регулация на крачетата за компенсиране на подови неравности
Изображение
Изображение
...стелажи за стенен монтаж...
tangratannakra - напреднал
Мое е. И преди мислих за подравняване на пода, но в помещението е и пералнята, както споменах... а един наклон и канал би ми спестил доста неприятности при едно евентуално протичане на пералнята (тя и сега си капе) в такова препълнено помещение. Явно имам прекалено високи критерии за дадените условия :-) Ще сменям стратегията

Да, това с повдигащите се крачета също съм го обмисляла, но не съм наясно каква им е товаримостта, а и никъде не съм срещала някой да го е обявил в характеристиките... Т.е не знам дали ще може да издържат нещо тежко от порядъка на 200кг, примерно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Картон с плочка пък ИЗОБщО няма да издържи 200 кила
Моите щендери са ми правени, от евтина тръба. Долу заварена гайка и най-обикновено краче за стотинки. Претоварени са, бих казала. Като гледам купешките, мисля, че ще се огънат или посучат на половината на моето натоварване
  • 1
  • 2

Тема "Монтиране на щендер върху фаянс лепен на гипсокартон ?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: