plam43 - специалист
Eдно въпросче към картонджиите.Остана ми една торба сатен.Искам да попитам мога ли с нея да я ползвам за първа ръка за фугиране на гипскартон и за втора ръка да си взема шитрик зелен.Някой ползвал ли е фугопълнител Rigips Joint Filer.
plam43 - специалист
Някой няма ли да даде мнение.
seb - напреднал
plam43 написа:
Eдно въпросче към картонджиите.Остана ми една торба сатен.Искам да попитам мога ли с нея да я ползвам за първа ръка за фугиране на гипскартон и за втора ръка да си взема шитрик зелен.Някой ползвал ли е фугопълнител Rigips Joint Filer.
Сатена се ползва само за заглаждане.За първа или втора ръка шпакловка не става понеже се напуква и фугите хлътват много навътре.
Аз работя само със Rigips Joint Filer и за трите ръце шпакловка.
ulieliadi - специалист
Избягвам да правя комбинации от шпакловки на различни производители. Ако ползваш Шитрок за финиш ти препоръчвам да ползваш и Фюгенфюлера на Кнауф.
Иначе Joint filler - а на Ригипс е ок за първа ръка , но по-трудно се шкури. Шитрока е най-лесен за шлайфане и работа и ти го препоръчвам.
plam43 - специалист
ulieliadi написа:
Избягвам да правя комбинации от шпакловки на различни производители. Ако ползваш Шитрок за финиш ти препоръчвам да ползваш и Фюгенфюлера на Кнауф.
Иначе Joint filler - а на Ригипс е ок за първа ръка , но по-трудно се шкури. Шитрока е най-лесен за шлайфане и работа и ти го препоръчвам.
шитрока става ли за първа и втора ръка.
ulieliadi - специалист
Става , но цената ще ти е дървена. Използвай фугопълнител.
plam43 - специалист
Ок.Много благодаря за изчерпателните отговори.Имам 2 последни въпроса ако едобно рсзбира се.
1.Има ли разлика между картона на ригипс и кнауф.
2.Шитрок или Промикс мега коя от двете шпакаловки е по-добрата.
Благодара предварително за отговорите.
ulieliadi - специалист
За шитрока казах вече!
За картона отдавна не съм работил с картон на Ригипс защото е по-скъп и разбира се по складовете избягват да го предлагат. Ако говорим за качество между Кнауф и Ригипс ти препоръчвам първия, но това си е лично мнение все пак.
plam43 - специалист
Извинявам се за правописните грешки но пиша от телефона.Блогадаря за отговорите при нас и двата картона са на една цена и затова ме интересуваше мнение. :)
plam43 - специалист
Здравейте всички гипскартонджии. Имам още един въпрос към вас . След направата на борд за скрито осветление на челото на горният ръб който е към тавана слага ли се ръбохранител или само армираща лента.Благодатя на отзовали те се предварително.

Тема "Питане за шпакаловка на гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: