• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Чираче - майстор
djendov написа:

За мен важи поговорката - Не е виновен този, който яде баницата!
Щом сме овце, вълци винаги ще има.
Не приемай думите ми, директно към себе си. Не визирам теб, а едната страна, която се заформи в тази тема. Просто изказвам позицията си...демокрация му викали.
Рискуваш да те нарекат мишка или мишленце, щом си позволяваш да се бъркаш в работите на гилдията. :? Не знам в случая кой е мишката? Разни майстори-скъпари се регистрират във всички строителни форуми с цел да търсят балъци с пари. Мен не ме интересува, че някой имал строителна фирма, и клиента трябва да му поеме всички разходи с цената. Имам такъв съсед, който се изявява като строителен предприемач. Наел някакви майстори на ниски цени, а той само прибира разликата в договорената цена за услугата. А наетите от него майстори постоянно му бягат. Защо ли?
chapara - майстор
Умишлено изчаках да коментирам, защото знаех, че форумните майстори веднага ще му се нахвърлят на човека. И с право. Защото това евентуално може да им подбие ненормалните цени. Форумните майстори имат клиентите за "галоши, цървули", които незабавно трябва да приемат обявените от тях цени.
Я се виж какво пишеш ей мишок, изчакал той за да си даде компетентното мнение. Ти да не се имаш за Господ бре, срещу законите на пазарната икономика си тръгнал, ми нека тия с цените да умрат от глад, теб кво те еня, нали си против тях :-D , и за комшията кво ти пука, него ще го бият, не теб, той ще е без майстори,не ти, и какво от това? Ама важното е да меляме клавиатурата, защото ако я няма нея сме.,.,. :-D :-D
Чираче - майстор
chapara написа:

Я се виж какво пишеш ей мишок, изчакал той за да си даде компетентното мнение. Ти да не се имаш за Господ бре, срещу законите на пазарната икономика си тръгнал, ми нека тия с цените да умрат от глад, теб кво те еня, нали си против тях :-D , Ама важното е да меляме клавиатурата, защото ако я няма нея сме.,.,. :-D :-D
И продължаваш да обиждаш.... Това за мен е ниска култура, ниска интелигентност, абе.... Що ли се занимавам с теб? Във всички случаи си ми под нивото. Намери си друг за избиване на комплексите.
chapara - майстор
Чираче написа:

И продължаваш да обиждаш.... Това за мен е ниска култура, ниска интелигентност, абе.... Що ли се занимавам с теб? Във всички случаи си ми под нивото. Намери си друг за избиване на комплексите.
Ниво ли :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D , ще умра от смях, а и комплекси нямам, всичко за което в живота си съм мечтал го имам :butthead:
Chefo77 - майстор
djendov написа:
...
Точно - това, че е демокрация. Единият иска, другият дава или не дава. Ако се харесат, се вземат, ако не - живи и здрави да са. За всеки влак си има пътници и на всяка гара рано или късно спира някой влак.
Дразни ме по-скоро това "К'ви сте вие, че ще правите такива пари" ... И то най-вече от такива, дето два винта не могат да завият без да се контузят :) Затова писах, че никой няма право да неглижира която и да е професия. Тук някои се имат за специални, уникални, нещо ГОЛЯМО и т.н.
:partyman:

Чапаре, адашът не е мишка. Просто е злобен и завистлив. И всичко негово е най, всичко чуждо е долна класа. Не му се сърди, сигурно си има причини да е такъв.
Чираче - майстор
Chefo77 написа:

Точно - това, че е демокрация. Единият иска, другият дава или не дава. Ако се харесат, се вземат, ако не - живи и здрави да са. За всеки влак си има пътници и на всяка гара рано или късно спира някой влак.
Дразни ме по-скоро това "К'ви сте вие, че ще правите такива пари" ... И то най-вече от такива, дето два винта не могат да завият без да се контузят :) Затова писах, че никой няма право да неглижира която и да е професия. Тук някои се имат за специални, уникални, нещо ГОЛЯМО и т.н.
:partyman:

Чапаре, адашът не е мишка. Просто е злобен и завистлив. И всичко негово е най, всичко чуждо е долна класа. Не му се сърди, сигурно си има причини да е такъв.
В общи линии разсъждаваш правилно. Но грешиш, че съм злобен и завистлив. :lol: И не го казваш за пръв път. За да е убедителен някой в твърденията си е добре да се подплати с евентуални примери. Иначе Вярно е, че се радвам на всичко сътворено от мен, но никога и никъде не съм казал, че е най. Всеки си има собствен вкус за красота и естетика. И си прави нещата така, както на него му харесва. Защо трябва да е долно класа?

Аз не неглижирам никоя професия. Но се дразня от нереалните цени. И то само поради факта, че клиента не притежава нужните умения или машините, за да си го направи сам. Давам и пресен пример от вчера. Сина ми прави ремонт на една кафемашина. И се наложило да се направи една малка втулка. Отишъл при стругар, който от тръба след престъргване външно и вътрешно и отрязване му взел за около 10 минути 25 лв. Не знам за Вас, но за мен не е реална цена.
Гост - специалист
Чираче написа:
една малка втулка. Отишъл при стругар, който от тръба след престъргване външно и вътрешно и отрязване му взел за около 10 минути 25 лв. Не знам за Вас, но за мен не е реална цена.
Как точно му ги е взел? Бръкнал му е в джоба и му ги е откраднал ли?
Със сигурност стругаря му е казал колко ще му струва втулката на сина ти. Като не му изнася- търси си друг стругар и те така.
plamen6703 - майстор
Чираче написа:

Аз не неглижирам никоя професия. Но се дразня от нереалните цени. И то само поради факта, че клиента не притежава нужните умения или машините, за да си го направи сам. Давам и пресен пример от вчера. Сина ми прави ремонт на една кафемашина. И се наложило да се направи една малка втулка. Отишъл при стругар, който от тръба след престъргване външно и вътрешно и отрязване му взел за около 10 минути 25 лв. Не знам за Вас, но за мен не е реална цена.
Вземи отвори първо един речник и се ограмоти какво значи понятието реално и какво значи нереално :lol: Синът ти отишъл при стругар и платил 25 лв. за работата на стругар! Платената цена е реална, парите на възложителят/синът ти/ са преминали в ръцете на изпълнителят /стругар/ и има сделка и цената е реална :lol:
Такива глупави квалификации като реални и нереални цени на услуги има само в главите на хора с интелектуални затруднения. Реално не можеш да свършиш нещо, но се наемаш да оценяваш стойността му като нереална :lol: :lol:
Всяка цена било за услуга, било за каквато и да е сделка, щом се плати е реална.
На майтап пуснах една обява в автомобилен сайт за продажба на един таралясник тип "баничарка" сдухана от каране и плачеща за вторични суровни... намери се купувач, който ми брои 700 лв. за нещо, за което аз нямаше да дам 400 лв. Реални пари получени от човек, който е преценил, че таралясника струва 700 лв. ...
radius - майстор
Специално за стругари, имах честта зимата да търся. Е, накрая четвъртия или петия, при който отидох, ми направи нещата добре, на цена 1/3 от останалите предложения. Но не бях на зор. Та и клиентите имат вина за обирджийските цени.
Чираче - майстор
Гост написа:
Чираче написа:
една малка втулка. Отишъл при стругар, който от тръба след престъргване външно и вътрешно и отрязване му взел за около 10 минути 25 лв. Не знам за Вас, но за мен не е реална цена.
Как точно му ги е взел? Бръкнал му е в джоба и му ги е откраднал ли?
Със сигурност стругаря му е казал колко ще му струва втулката на сина ти. Като не му изнася- търси си друг стругар и те така.
Не, не му е бръкнал в джоба. Нашия наивник въобще не е попитал предварително за цената, като е разчитал на коректност, както той би постъпил. Да, ама не.... При тоя стругар никой не отива втори път. Но няма проблем - сина ще си вземе тия пари от собственика на кафемашината. А собственика е доволен, че машината му е в работа.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Актуални цени за поставяне на гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: