• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Andri01 - майстор
Ами те кюфтета нали с бира вървят ,бе!? Е,зимата по изключение, може и с червено!
chapara - майстор
Ма по 10-15 на ден поне ИзображениеИзображениеИзображение
jabata - специалист
bota156 написа:
За мене всичко което искат "майсторите" над стойността на материалите е НАГЛОСТ и безочие.
Материалите са 8-10лв квадрата, толкова трябва да е и "безценния" им труд.
Аз аматьор САМ правя по 15кв на ден за 6-7 часа - без шпакловка, а нямам ни хубав нивелир - магнитна сола примерно, ни хубав винтоверт.
ДА не говорим че нямам изобщо ножици и ползвам флекс за разкрояване
Ей, колега евалата за такова изказване. За мене е наглост един майстор да ми иска по 17 лв/кв.м за монтаж на гипскартон, при условие че материалите са му докарани до вратата. Материала ми излиза под 10 лв. на квадрат, защото ползвам отстъпки, и му го карам до вратата. а той ми иска 17 за монтаж. Та толкова ли е скъпо и трудоемко, монтирането на това животно.....
Ей, някой от тия малоумни дюлгери, вече се самозабравиха.
Та в този ред на мисли, искам да попитам какви всъщност са актуалните цени?
plamen6703 - майстор
jabata написа:
bota156 написа:
За мене всичко което искат "майсторите" над стойността на материалите е НАГЛОСТ и безочие.
Материалите са 8-10лв квадрата, толкова трябва да е и "безценния" им труд.
Аз аматьор САМ правя по 15кв на ден за 6-7 часа - без шпакловка, а нямам ни хубав нивелир - магнитна сола примерно, ни хубав винтоверт.
ДА не говорим че нямам изобщо ножици и ползвам флекс за разкрояване
Ей, колега евалата за такова изказване. За мене е наглост един майстор да ми иска по 17 лв/кв.м за монтаж на гипскартон, при условие че материалите са му докарани до вратата. Материала ми излиза под 10 лв. на квадрат, защото ползвам отстъпки, и му го карам до вратата. а той ми иска 17 за монтаж. Та толкова ли е скъпо и трудоемко, монтирането на това животно.....
Ей, някой от тия малоумни дюлгери, вече се самозабравиха.
Та в този ред на мисли, искам да попитам какви всъщност са актуалните цени?
Такова "животно" като актуални цени за гипскартон или каквати и да е друга услуга, няма и не може да има!
Цените се договарят между изпълнител и възложител и зависят от много фактори.
Някъде може да намериш и за 5 лв. на квадрат, някъде може и 25 да не стигнат.
На теб като ти е поискал някой по 17 лв на квадрат взел ли ти ги е :) Нали има една страна, която иска и другата страна, която дава. Като няма пресечна точка, твоите пари са си в теб, а другата страна си търси на друго място клиент.
Дали някои са се самозабравили или не са, това определя пазара!
За всеки влак си има пътници, както и за всеки пътник си има влак :)
jabata - специалист
plamen6703 написа:
Такова "животно" като актуални цени за гипскартон или каквати и да е друга услуга, няма и не може да има!
Цените се договарят между изпълнител и възложител и зависят от много фактори.
Някъде може да намериш и за 5 лв. на квадрат, някъде може и 25 да не стигнат.
На теб като ти е поискал някой по 17 лв на квадрат взел ли ти ги е :) Нали има една страна, която иска и другата страна, която дава. Като няма пресечна точка, твоите пари са си в теб, а другата страна си търси на друго място клиент.
Дали някои са се самозабравили или не са, това определя пазара!
За всеки влак си има пътници, както и за всеки пътник си има влак :)
И да и не. Има майстори, които като ти заявят една цена, и като кажеш че не те устройва, той ти казва ми немога, или няма, и веднага излиза с оправданието, такива са актуалните цени в момента, аз немога да работя под тях. е аз затова питам какви са. За да ми казват, няколко такива са актуалните цени в момента, затова питам аджеба, къде са тези цени, как са определени и т.н.
Да не са на принципа, бай Пешо, вчера препил, днес му трябват повече пари за алкохол, и иска толкова. И комшията като види, че той иска толкова, хайде и той започва.
plamen6703 - майстор
jabata написа:
plamen6703 написа:
Такова "животно" като актуални цени за гипскартон или каквати и да е друга услуга, няма и не може да има!
Цените се договарят между изпълнител и възложител и зависят от много фактори.
Някъде може да намериш и за 5 лв. на квадрат, някъде може и 25 да не стигнат.
На теб като ти е поискал някой по 17 лв на квадрат взел ли ти ги е :) Нали има една страна, която иска и другата страна, която дава. Като няма пресечна точка, твоите пари са си в теб, а другата страна си търси на друго място клиент.
Дали някои са се самозабравили или не са, това определя пазара!
За всеки влак си има пътници, както и за всеки пътник си има влак :)
И да и не. Има майстори, които като ти заявят една цена, и като кажеш че не те устройва, той ти казва ми немога, или няма, и веднага излиза с оправданието, такива са актуалните цени в момента, аз немога да работя под тях. е аз затова питам какви са. За да ми казват, няколко такива са актуалните цени в момента, затова питам аджеба, къде са тези цени, как са определени и т.н.
Да не са на принципа, бай Пешо, вчера препил, днес му трябват повече пари за алкохол, и иска толкова. И комшията като види, че той иска толкова, хайде и той започва.
Явно причината е при теб, че попадаш на такива "майстори" :) Като не ти хареса цената, която ти обявява "майстора" отиваш при друг... Не намериш ли никой да ти работи на цената, която предлагаш, тогава си го правиш сам, или приемаш обявената цена... Такива понятия като актуални цени не съществуват... цената се договаря според вида на работа и обекта!
jekasus - майстор
Предполагам, че става въпрос за София... Цените за работа,...
jabata написа:
той ти казва ми немога, или няма
Правилно правят, абсолютно правилно.
chapara - майстор
Жаба, като отидеш в Лидъл, Кауфланд или където ида е, на касата пазариш ли се??? Ми и там картонджията е равен с теб,не казвва, ми то Жабата искаше по ефтинко, и той е човек, и той иска пържолка, а не само кремвирши, а има и семейство, като не те устройва запретни ръкави като всеки средностатистически българин и толкоз :roll:
jabata - специалист
chapara написа:
Жаба, като отидеш в Лидъл, Кауфланд или където ида е, на касата пазариш ли се??? Ми и там картонджията е равен с теб,не казвва, ми то Жабата искаше по ефтинко, и той е човек, и той иска пържолка, а не само кремвирши, а има и семейство, като не те устройва запретни ръкави като всеки средностатистически българин и толкоз :roll:
Аз като цяло, не съм от хората които се пазарят. Но ми е чудно, как така се получава че един картонаджия (без никой да ми се обиди) ще ми иска 2000 само за работа, която ще я свърши за 5 дена (по данни на майстора). Хайде ще даде заплата на чирака, защото едва ли работи сам. Но това за мене си е чисто изнудване. И лошото е, че точно 3-ма ми обявиха такава оферта.
Без да правя сметка на парите, на когото и да било, та това са си е супер месечна заплата. При това този човек, нито данъци плаща, нито нищо. А един средностатистически българин за тези пари се блъска 3 месеца.
Що се отнася до запрятането на ръкави, скоро дотам ще стигна. Защото за мене това са ненормално високи цени, а що се отнася до качеството, като го правя за себе си, със сигурност ще е по-добро, от майстора който му е точно през ..... за това как ще го свърши. Него го е грижа, да си вземе парите....
Извинявам се за леко грубия тон, но се ядосвам на хора, които имат нещо общо със строителството, като започнат да си придават такава важност, и да се мислят за толкова велики.
Pooh - майстор
jabata написа:
Извинявам се за леко грубия тон, но се ядосвам на хора, които имат нещо общо със строителството, като започнат да си придават такава важност, и да се мислят за толкова велики.
Не си извинен!
Вече взе да става досадно - всеки неудачник си мисли, че строителство на къща или основен ремонт му се полагат по презумпция ... Ами не е така! Винаги и в цял свят, строителството и ремонтите - не са за бедни, както и не са задължителни!

Направи сам един таван само, снимай го да се посмеем и после ще коментираме колко трябва да струва труда - и твоя, и чуждия. :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Актуални цени за поставяне на гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: