• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
toshetozaz - специалист
Ах колко е лесно да се гледа в паничката на другия.Защо да не плащат данъци?Има много майстори ,които са си фирми.Да се твърди,че майсторите претупват нещата,колкото да си свършат работата е несериозно.Конкуренцията е хубаво нещо и в случая спомага за филтрирането на качествените майстори.Дали ще изкара 2000 лв за 5 дена няма нищо лошо ,може и за два да ги изкара,ако се напъне.Просто цената на труд е толкова.
И не на последно място :Едно нещо каквото и да било то струва толкова, колкото можеш да му вземеш.
jabata - специалист
За да няма заяждане и нападки, бих се въздържал от каквито и да е коментари. Просто всичко ми е чудно, как от едно питане за някакви средни цени, започнахте така да ме нападате, че те били пазарлък, пък после че и майсторите са хора, и т.н. Но разбираемо, всеки си пази хляба, и никой няма да издаде нещо ценно.
Но едно ми е чудно, защо златното строително правило че цената за труд е около и под тази на материалите намира тука изключение. Във всяка една друга дейност е така, специално при картона се оказва че не е така. Както се казва, питам и отговор не искам....
burkov - специалист
jabata написа:
защо златното строително правило че цената за труд е около и под тази на материалите намира тука изключение. Във всяка една друга дейност е така, специално при картона се оказва че не е така
Това ти си го решил по някаква причина и ми е чудно защо?
Като дойде плочкаджията да лепи плочки, ако в банята са 15 лева квадрата, а в коридора 30 лева, на различна цена ли трябва да ги лепи?
И ако ти на картона искаш фигури, а аз не искам, пак ли цената трябва да е еднаква?
А защо почти всички фирми, искат твърда начална цена на картонен таван за баня?

Интересно ми е ти какво работиш, та така си почнал да определяш цената на труда на хората?

И аз имам за правене един картон сега, и аз искам да мина тънко, защото нямам средства.
Но в никой случай, няма да почна да рева по форумите, че хората искат повече пари от колкото аз имам.
radius - майстор
Средните цени са като средната заплата - един голям среден, не са никакъв ориентир.
Pooh - майстор
jabata написа:
За да няма заяждане и нападки, бих се въздържал от каквито и да е коментари. Просто всичко ми е чудно, как от едно питане за някакви средни цени, започнахте така да ме нападате, че те били пазарлък, пък после че и майсторите са хора, и т.н. Но разбираемо, всеки си пази хляба, и никой няма да издаде нещо ценно.
Но едно ми е чудно, защо златното строително правило че цената за труд е около и под тази на материалите намира тука изключение. Във всяка една друга дейност е така, специално при картона се оказва че не е така. Както се казва, питам и отговор не искам....
Нагъл си!
jabata написа:
За мене е наглост един майстор да ми иска по 17 лв/кв.м за монтаж на гипскартон ... Ей, някой от тия малоумни дюлгери, вече се самозабравиха.
... защото ТИ така си преценил ... И това е първия ти пост в темата!
jabata написа:
Да не са на принципа, бай Пешо, вчера препил, днес му трябват повече пари за алкохол, и иска толкова. И комшията като види, че той иска толкова, хайде и той започва.
Усещам, че се разпознаваш в лиреческия герой ... дали пък не си от тия дерибеи, които цял ден подпират бюрото, имиторайки заетост? Много се познавате това гнидите на държавна хранилка ...
jabata написа:
Но ми е чудно, как така се получава че един картонаджия (без никой да ми се обиди) ще ми иска 2000 само за работа, която ще я свърши за 5 дена (по данни на майстора).
И на мен ми е чудно, как човек, който го мързи един пирон да забие, ще ми определя труда, но ... Отделно - лека сметка - 2000/17=117,65 m². Не е невъзможно да се направят за 5 дена, но само ако е едно цяло помещение, без чупки и отвори, както и непредвидени дейности, които са задължителни при криви пациенти като теб. Винаги има "Хайде само и това да ми направите", "Тук ще може ли да погледнете дали може да се оправи", "Набързо, ще направите ли и това" ... и т.н. Но всичко допълнително, по подразбиране е безплатно, защото "Еее, какво толкова - за половин час работа" :wallbash:
jabata написа:
Без да правя сметка на парите, на когото и да било, та това са си е супер месечна заплата.
Супер, търся човек, мераклия да се учи. Кога можеш да почнеш? Тъкмо и ти да се видиш в пари и спреш да мрънкаш. :wink:
jabata написа:
Защото за мене това са ненормално високи цени, а що се отнася до качеството, като го правя за себе си, със сигурност ще е по-добро, от майстора който му е точно през ..... за това как ще го свърши.
Искаш ли безплатно или и това ще ти се стори ненормално ... дали пък направо да не съберем някой лев - да ти платим, че имаш работа за вършене, а ние всички сме милионери и без друго? А що се отнася до качеството - може и да се опиташ да докараш някакво прилично изпълнение, след инвестирането на поне 2-3 пъти по 2000 лева в инструмент и също така - някоя и друга годинка в упражнения и учене.

Та ще завърша със същото с което започнах - нагъл си! Нагъл и безочлив! Търпях ти глупостите достатъчно, както и всички останали - ти обаче не се спря. И после ще ми го играеш обидена мома ... вярвай ми - ще си намериш и ти майстора! Има една максима, която хитреци като теб е хубаво да си набият в кухите лейки - "Разочарованието от лошото качество, остава дълго след удовлетворението от ниската цена!!!"

Хайде - със здраве. :hallo:
chapara - майстор
jabata написа:
Аз като цяло, не съм от хората които се пазарят. Но ми е чудно, как така се получава че един картонаджия (без никой да ми се обиди) ще ми иска 2000 само за работа, която ще я свърши за 5 дена (по данни на майстора). Хайде ще даде заплата на чирака, защото едва ли работи сам. Но това за мене си е чисто изнудване. И лошото е, че точно 3-ма ми обявиха такава оферта.


Не си ли задаваш въпроса защо и тримата са с еднаква цена, значи това са цените. Както ти писаха по горе не е все едно да извъртиш една баня с картон, с ниши, структури, щрангове, прозорци и каквото се сетиш и една стая. Тук не може да се говори за квадратури, нека всеки го знае, за фигурите пък е друга бира. Пазарна икономика брат ми, няма средни цени, а освен това форума е "Направи си сам", та както те посъветвах запретвай ръкавите :-D , вместо да обиждаш хората, които безвъзмездно седят и дават съвети на мераклии на които ръцете не са им отзад

Без да правя сметка на парите но ти я правиш ей така без да се усещаш, нагло, на когото и да било, та това са си е супер месечна заплата. При това този човек, нито данъци плаща, нито нищо. А един средностатистически българин за тези пари се блъска 3 месеца.Ти средностатистически българино знаеш ли какви са разходите по една фирма, вероятно -НЕ, но няма смисъл да ти обяснявам. Едно съм убеден , че плащам данъци и осигуровки повече от теб, за да има за пенсия на родителите ти, но ти търсиш спецялисти от сивата икономика без да те е еня за пенсионерите, за това сме на тоя хал, както ти е казал Петьо (ПУХ), на никой не се полага основен ремонт по презумция :-D , нямаш крава , не пиеш мляко :idea: За златните ти правила не съм и чувал, но от мен да знаеш че в строителството , ден-година храни и ако не оцеляваш в годините , отиваш някъде охрана за 300 кинта/мес. и такива като теб остават без изпълнители.

Що се отнася до запрятането на ръкави, скоро дотам ще стигна.

Чудя ти се защо се помотаваш с драскане по форумите :-D , никого гладен няма да оставиш, ако за това се притесняваш :-D :lol: Защото за мене това са ненормално високи цени, а що се отнася до качеството, като го правя за себе си, със сигурност ще е по-добро, от майстора който му е точно през ..... за това как ще го свърши. Него го е грижа, да си вземе парите....
Извинявам се за леко грубия тон, но се ядосвам на хора, които имат нещо общо със строителството, като започнат да си придават такава важност, и да се мислят за толкова велики.И да не си извинен, чудя се ти за колко велик се имаш та сугестираш мисленето на хората и вписваш някакви златни правила и хипотези. Преди години попитах автотенекиджия и бояджия не ми ли е висока цената която ми дава и че колата не струва толкова, отговора му беше , че тя може и да ми е подарък, но работата с матерялите си е константна, ако ли - НЕ, да пътува към "Надин" :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Чираче - майстор
Умишлено изчаках да коментирам, защото знаех, че форумните майстори веднага ще му се нахвърлят на човека. И с право. Защото това евентуално може да им подбие ненормалните цени. Форумните майстори имат клиентите за "галоши, цървули", които незабавно трябва да приемат обявените от тях цени.
chapara - майстор
Чираче написа:
Умишлено изчаках да коментирам, защото знаех, че форумните майстори веднага ще му се нахвърлят на човека. И с право. Защото това евентуално може да им подбие ненормалните цени. Форумните майстори имат клиентите за "галоши, цървули", които незабавно трябва да приемат обявените от тях цени.
Нищо не си разбрал, а като не познаваш хората защо се напъваш :lol:
Чираче - майстор
Наистина не познавам хората, и не разбирам за кой точно става на въпрос. Просто анализирам това, което е в публичното пространство. И се опитвам да анализирам, като за себе си. Ти какво се впрягаш? Вероятно си от засегнатите майстори? :lol:
Последна промяна от Чираче на вт юни 20, 2017 8:15 pm, променено общо 1 път.
Pooh - майстор
Чираче написа:
Умишлено изчаках да коментирам, защото знаех, че форумните майстори веднага ще му се нахвърлят на човека. И с право. Защото това евентуално може да им подбие ненормалните цени. Форумните майстори имат клиентите за "галоши, цървули", които незабавно трябва да приемат обявените от тях цени.
Стефано, нали не се обаждаше, като не разбираш от нещо бе? Пак се обаждаш не на място. Точно търтеи, като твоята нищожна особа, които са се хрантутели на държавната ясла с неоправдано високи заплати, да дават мнение за нормални и ненормални цени е доста безобразно.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Актуални цени за поставяне на гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: