• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Чираче - майстор
Pooh написа:
Чираче написа:
Умишлено изчаках да коментирам, защото знаех, че форумните майстори веднага ще му се нахвърлят на човека. И с право. Защото това евентуално може да им подбие ненормалните цени. Форумните майстори имат клиентите за "галоши, цървули", които незабавно трябва да приемат обявените от тях цени.
Стефано, нали не се обаждаше, като не разбираш от нещо бе? Пак се обаждаш не на място. Точно търтеи, като твоята нищожна особа, които са се хрантутели на държавната ясла с неоправдано високи заплати, да дават мнение за нормални и ненормални цени е доста безобразно.
Ти мен ли наричаш търтей?
Последна промяна от Чираче на вт юни 20, 2017 8:24 pm, променено общо 1 път.
bota156 - специалист
Да сте живи и здрави и да имате клиенти дето не знаят какво искат и най-важното НЕ СИ ЗНАЯТ ПАРИТЕ.
Има много такива.
За майсторството - преди месец няма се върна един приятел - абе къщата ми прави на 8лв от Германия.
Сега ще ми прави тавана пак на 8лв - 150кв с материали за 1831лв вчера ги купих, ще станат 2000 с дребните допълнителни неща и 1200лв труд. За сачак ми искаха 5000лв само за труд ей така ангро!?!? Не си играх да питам за 2-ра оферта или па да проучвам
Та за Германията:
Дават по 11е на квадрат и нормата е 10кв на ден.
Ако свършиш по бързо, направиш повече те скъсва да те проверява бригадира да открие какво от операциите си спестил.
chapara - майстор
Чираче написа:
Наистина не познавам хората, и не разбирам за кой точно става на въпрос. Просто анализирам това, което е в публичното пространство. И се опитвам да анализирам, като за себе си. Ти какво се впрягаш? Вероятно си от засегнатите майстори? :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Майсторите с фирма, в подписа ми ясно се чете, за разлика от теб, който си една мишка, :lol: :-D скрита зад клавиатурата :lol:
djendov - специалист
Да попитам и аз...
Това поредната тема, за да държим форума жив ли е? Или от тези, с които трябва да изтъкнем, че майсторството е нещо десетки пъти по-велико от квантовата физика. Извенете ме, просто още не съм научил тънките моменти в тоя занаят.
Написах в гугъл "цена труд гипсокартон" и от излезлите хиляди резултати отворих 5 произволни. Цените са между 10 и 13 лв /кв.м.
От там нататък всеки се сеща, че ще има майстори работещи на 6лв в Трън и такива, работещи на 40лв в София. Какви са тия 3 страници с обиди, окачествявания и финансови отчети? Пълна бг-мама! А който си мисли, че с няколко поста в един форум, ще вдигне средната цена на труд в България...много се лъже.

За 3 квадрата коридорче, майстора ми каза 100лв лепене на гранитогрес. На мен ми се сториха много, взех си необходимите материали, отворих ютуба да видя как се прави, налепих си го за 3-4 часа и толкова. Това е положението, колега автор. Отваряш вестниците и олкс, звъниш на всеки, който намериш, ако не те устройва запретваш ръкави. Има доста добри хора, описали всичко +тънкостите в този форум. Четеш, чертаеж, смяташ и т.н. Удоволствието, което ще ти остане е безкрайно...стига да имаш време. Нямаш ли време...стискаш зъби и плащаш на майстора, който си си избрал. А ако си с две леви ръце, тогава наистина нямаш право да правиш коментари като предните.

С най-добри чувства :)
Чираче - майстор
chapara написа:
Чираче написа:
Наистина не познавам хората, и не разбирам за кой точно става на въпрос. Просто анализирам това, което е в публичното пространство. И се опитвам да анализирам, като за себе си. Ти какво се впрягаш? Вероятно си от засегнатите майстори? :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Майсторите с фирма, в подписа ми ясно се чете, за разлика от теб, който си една мишка, :lol: :-D скрита зад клавиатурата :lol:
Я по-кротко с обидите. Ако обичаш.
chapara - майстор
Чираче написа:

Я по-кротко с обидите. Ако обичаш.
Аз обичам, но най мразя някой скрит зад клавиатурат да се опитва да ме гласи, за сега оставаш само мишленце, но ако се обадиш пак неподготвен.,,,..може да видиш котарака. Пет - шест идиота дерибействат тук и вече май трябва да се видим кой, кой е, не мислиш ли мишленце????? :)
Chefo77 - майстор
jabata написа:
Но едно ми е чудно, защо златното строително правило че цената за труд е около и под тази на материалите намира тука изключение. Във всяка една друга дейност е така, специално при картона се оказва че не е така. Както се казва, питам и отговор не искам....
Златното правило важеше когато всичко в магазините беше на една цена. Ако мога да попитам - монтирам основно паркети в ценовата рамка между 100 и 200 лева квадрата и ламинати между 15 и 40 лева. Мога ли да се опра на "златното" правило да си искам за труд ... хайде, половината да е :) :)
И още нещо - аз му го казах и на великия инженер - никой няма право да неглижира която и да е професия!
djendov написа:
За 3 квадрата коридорче, майстора ми каза 100лв лепене на гранитогрес.
Колега, надявам се разбираш, че за тези 100 (в случая) лева майстора трябва да идва минимум 2 пъти. - първо да подготви обекта и да го налепи, след което - да фугира и да сложи цокъла. Не става наведнъж. А и това, че ти можеш, не означава, че голяма част от клиентите просто ... не могат.
jekasus - майстор
Тинки как изтърва тая тема? :-D
nikolov333 - майстор
Просто не е влизал от 10-на дни във форума.. :-D
djendov - специалист
Chefo77 написа:
djendov написа:
За 3 квадрата коридорче, майстора ми каза 100лв лепене на гранитогрес.
Колега, надявам се разбираш, че за тези 100 (в случая) лева майстора трябва да идва минимум 2 пъти. - първо да подготви обекта и да го налепи, след което - да фугира и да сложи цокъла. Не става наведнъж. А и това, че ти можеш, не означава, че голяма част от клиентите просто ... не могат.
Чефо, аз всичко разбирам, защото го направих и видях. Обаче и ти(като представител на другата страна в диалога, предполагам) разбираш, че мен не ме интересува, ако ще и 5 пъти да трябва да идва. За мен нещата са много прости и даже бинарни:
Ако те устройва, съгласяваш се(важи и за клиент, и за майстор). Ако не те устройва, не се съгласяваш.
Според мен живеем в свободна държава и всеки може да изразява мнение, дали нещо му е скъпо или евтино.
А изказвания от рода - оня колко пари вземал, пък нищо не правел, са въпрос на възпитание.
Също, както и изказвания "туй дето аз го правя, изисква хиляди години тренировки".
Не ми хареса темата, затова реших да се включа с възмущението си.
Успоредно върви и друга тема, как някакви продавали в олкс на двойна цена лидълски работи. Защо да не продават?
Завиждате ли? Измама няма. Толкова си е оценил труда оня от Самоков ли, от де беше...Защо му държите сметка на него, а на вас никой не може? За мен важи поговорката - Не е виновен този, който яде баницата!
Щом сме овце, вълци винаги ще има.
Не приемай думите ми, директно към себе си. Не визирам теб, а едната страна, която се заформи в тази тема. Просто изказвам позицията си...демокрация му викали.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Актуални цени за поставяне на гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: