• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
chapara - майстор
Чираче написа:

Не, не му е бръкнал в джоба. Нашия наивник въобще не е попитал предварително за цената, като е разчитал на коректност, както той би постъпил. Да, ама не.... При тоя стругар никой не отива втори път. Но няма проблем - сина ще си вземе тия пари от собственика на кафемашината. А собственика е доволен, че машината му е в работа.


И не се усещаш че наивника си ти , а не сина ти. Сина ти си си е свършил работата, платил е, платили са и на него и всички са доволни. Ако ти беше на негово място още ще обикаляш да търсиш стругар, да ама времето е пари, щеше да изхарчиш една шапка пари в обикаляне, да си загубиш една седмица време и клиента с кафе машината никога няма да се върне за услуга при теб :-D Добре че младите не се учат от родителите си :cool: , включително и моите :-D
Дори и jabata разбра за пазарната икономика, само не и ти :-D
Чираче - майстор
chapara написа:


И не се усещаш че наивника си ти , а не сина ти. :-D
Възможно е. А бях му казал да не ходи при тоя стругар. Ама не ме е послушал. Преди време същия тоя стругар за два отвора Ф20 в един винкел му взе 5 лв. за няколко минути пробиване с бормашината. За това вече имаме настолна бормашина. Мога да си купя и струг, ако се наложи. И започвам да правя пари. :lol:

Прилагам снимка на възстановената бормашина, подарък от брат ми. Стояла е на открито доста години. След пълно разглобяване, изчистване на ръждата, смяна на лагерите, нов патронник, боядисване и т.н., вече работи като нова.

И въобще не ми пука, че някой смотаняк ме нарича мишка, злобен, завистлив и т.н. Доказал съм се където трябва, даже и във форума с конкурса преди няколко години. Просто всеки трябва да си знае мястото......

Прикачен файл

P1010356-1.jpg
P1010356-1.jpg (104.33 KиБ) Видяна 9886 пъти
jekasus - майстор
Стефане, случая с твоя син е перфектен за пазарна икономика - бърза реакция и се надявам качествен ремонт, а парите... Кой пита за пари, когато е качествено и бързо... Ако купиш струг, може и да направиш и услуга на сина си и той да си сложи тия 25лв в джоба... Утре пък ще направиш онлайн услуга - стругарска фирма " Чираче ЕТ", и дето ще се моля на наши мудни стругари, ти ще реагираш за 24 часа...
Chefo77 - майстор
То не е само да лаеш по форумите, че било скъпо. И не е достатъчно да имаш инструмента. Накратко - ако ръцете ти са на едно скрито място (тъмно и миризливо), няма никакво значение, че имаш машината и нежеланието да "храниш другите".
По-миналата седмица и аз дадох 30 лева на стругар. За един винт. Сложен, но винт. Винт, но сложен. Не ми допадна цената, но ги дадох, за да ми направят това, което искам - по начина, по който искам. Но като се вгледам в детайлите, в перфектната обработка при изработката, ми става хубаво, че съм дал на този човек тези пари. Заслужил си ги е отвсякъде.
Всъщност, в твоите писания виждам най-долната група клиенти, с които някой може да се сблъска. Имат нужда нещо да им се свърши, тръбят насам - натам как сами могат да го свършат, и си търсят други некадърници, за да докажат сами на себе си, че човек може хем да е некадърен, хем да иска пари. Типично е за заплатаджиите на възраст, членове на партията, които са заемали постове заради членството в партията (и евентуално някоя прикрита жива връзка винт-шайба, задължително от страната на шайбата). До болка са ми познати.
Пък ти сам се сети защо няколко пъти споменавам, че си злобен и завистлив. Изглежда като патка, ходи като патка, кряка като патка, значи какво е? Не е Спондж Боб в централата на Градус, споко. Просто имаш силно изразено самообожествяване. Не се лекува, а и за теб вече е прекалено късно. И безсмислено.
Чираче - майстор
Chefo77 написа:
То не е само да лаеш по форумите, че било скъпо. И не е достатъчно да имаш инструмента. Накратко - ако ръцете ти са на едно скрито място (тъмно и миризливо), няма никакво значение, че имаш машината и нежеланието да "храниш другите".
.
Пък ти сам се сети защо няколко пъти споменавам, че си злобен и завистлив. Изглежда като патка, ходи като патка, кряка като патка, значи какво е? .
Имам инструментите, които ми трябват. И мога да работя с тях. Ръцете ми са си на мястото, ума също. :lol:

За мен е по-важно мнението на ерудирани хора, а не на разни драскачи по форумите.
profy написа:
Стефан е достойна личност, което съм констатирал, отдавна.
Фактът, че се явява мотиватор на лек хумор е достатъчно красноречив.
Същевременно и с достатъчно основания е типаж.
И съм дълбоко убеден, че ако четвърт или една трета от българските мъже,
правещи критичната маса гражданственост, бяха като него,
България нямаше да е в това състояние.
.
Лека му пръст на Данчо Лазаров/ с ник profy /.
Chefo77 - майстор
Уважавах г-на Лазаров, и не мисля, че има разумен човек, който не би го уважавал. Но всеки греши, включително и той. Ако две трети от народа не беше от дребни заядливи човечета, всичко щеше да е супер! Но уви - двете трети се считат за голяяяма работа (често - без покритие) и само гледат в чуждото канче и малко им трябва да се задавят със злъчта си.

Половината от тези драскачи ги познават и ценят заради това, което могат и правят. Теб кой и за какво - никой не знае. Май почти никой и хич. :lol:
Да търсиш и цитираш положителни мнения за себе си е здраво избиване на комплекси. Няма да се учудя, ако го имаш запазено някъде на компа...
И леко ми напомня за популярните татуировки "Only God can judge me" на ръцете на една определена категория момичета. :wink:
Чираче - майстор
Щом казваш, така да бъде.... Гася и това радио. :lol:
Chefo77 - майстор
Кой изобщо те знае, че дишаш на този свят, че и да му пука за мнението ти ...
chapara - майстор
Безмислен диалог, все едно да пикаеш срещу ватъра, .....на северния полюс, нали така Мики маус :-D
Chefo77 - майстор
Не го дразни човека, беше написал мнение, че "го знаели само стойностните хора, а не педалите" и докато пишех отговор, го изтри. Явно разбра, че щом ние го знаем, сме от стойностните, пък той иска да ни нагруби и нарече педали ... или се сети, че го знаят педалите ... кой знае. Сигурно цяла нощ не е спал да мисли как да ни обиди. И откъде да намери компромати, че сме нещо обидно или долно. :lol:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Актуални цени за поставяне на гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: