• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Chefo77 - майстор
Мога ли да попитам - на таван от какъв зор се прави двоен картон?
chapara - майстор
ср апр 07, 2021 12:43 pmnelina_london написа:
Миналата година ни правиха тавани на конструкция на цена 12лв/м2 за труд с единичен картон.За двоен картон 15лв/м2.Ватата и пароизолационното фолио го слагахме сами.
Това е нереалистично. Примерно за 20 квадрата завършен таван - 240 лв. :?
nelina_london - специалист
ср апр 07, 2021 2:27 pmChefo77 написа:
Мога ли да попитам - на таван от какъв зор се прави двоен картон?
По проект бе с двоен пожароустойчив ,за да отговаря на норми за пожароустойчивост.Естесвено го правихме с единичен.
Ами,толкова струваше труда и това са нормални цени за Пловдив.Майсторите бяха двама с дългогодишен опит в Англия.От 9 сутрин до 4 часа си хващаха 200 -250лв. надник.Толкова ли малко ви се вижда?Да не сте се заблудили,че цената включва шпакловка?Само конструкцията и картона.
шоп - майстор
ср апр 07, 2021 6:19 pmchapara написа:
ср апр 07, 2021 12:43 pmnelina_london написа:
Миналата година ни правиха тавани на конструкция на цена 12лв/м2 за труд с единичен картон.За двоен картон 15лв/м2.Ватата и пароизолационното фолио го слагахме сами.
Това е нереалистично. Примерно за 20 квадрата завършен таван - 240 лв. :?
В София 5 лв/м2 вече искат само за боядисване с латекс:-)))))
шоп - майстор
ср апр 07, 2021 7:00 pmnelina_london написа:

По проект бе с двоен пожароустойчив ,за да отговаря на норми за пожароустойчивост.Естесвено го правихме с единичен.
Пожелавам никога да не разбирате какво сте икономисали:-)
nelina_london - специалист
ср апр 07, 2021 7:30 pmшоп написа:
ср апр 07, 2021 7:00 pmnelina_london написа:

По проект бе с двоен пожароустойчив ,за да отговаря на норми за пожароустойчивост.Естесвено го правихме с единичен.
Пожелавам никога да не разбирате какво сте икономисали:-)
И аз се надявам,знам,че ви е професия. :) Пак сме сложили пожароустойчив.
Относно цените,тази година може да има промяна,но миналата бяха такива.Разбира се,ме има значение дали ще се правят само 20м2 или 200м2,като при нас.
mkocev - специалист
Питах, за.сверка. Обърнах се към приятел, с който не сме се виждали от има-няма 15 години и който от тогава се занимава с гипсокартони. Пича е сериозен (най-малкото не пие и не пуши, за което не го разбирам :)) и уж е добър. Та офертата, на която се съгласих по ред причини е 25лв. кв.м. за работа за таван на единична конструкция (не знам дали така се казва) и 35лв. за таван с наклон 33 процента, който ще се свали с 40см. За преградни стени с двоен картон,.вата и 7 см единична конструкция с вата е 20лв. кв.м.
Малко със замах ги смята квадратурите, но разбира се, аз му помагам с точни сметки, пък ще видим какво ще излезе накрая.
Май сам ще ги шпакловам, че той само за това можел да ми отдели време. Варианта ме устройва, тамън ще "изкарам' някой лев. Честно казано, от опита с майстори през последните няколко години, предпочитам да работя с познати, които знам, че ще свършат работата добре и ще мога паралелно с тях да си действам и аз, без да си мислят, че им "ям от хляба", независимо от това, че взимат "по-скъпо" от най-евтиното. Досегашният ми опит с евтини майстори в Софийско е негативен.
Обикновено сам си върша всичката работа, но в случаите, в които ми е непосилна, като време, предпочитам някой да я свърши, ако не много добре, поне не по-зле от мен :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Актуални цени за поставяне на гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: