• 1
  • 2
torbalan - Дървен философ
Монтираш гредите с планки за тавана през 60 см. С анкери, за да си сигурен, че няма да избягат. Ако стаята е 4 метра хвани гредата на три места поне - по средата и на около метър от двата края. Ако останат да стърчат анкерите, след като навиеш всичко - изрежи стърчащото с ъглошлайф.
Между тях слагаш две успоредни летвички (3х5см) на разстояние по 15 см. от гредете. Хващаш ги с дюбели за тавана.
Използваш летвичките като скара и ковеш върху тях ламперия (или дюшеме), като в нута слагаш С200.
Може да ковеш в нута, като при това положение няма да се вижда нищо.

Ако имаш ел. такер и циркуляр, дето се води по едни успоредни тръби (не знам как се казва), ще ти е доста лесно...
tiramisu - помощник
Благодаря за отговорите. След като видях снимката на колегата с барбекюто, осъзнах че гредичките ще ми стоят като клечки за зъби. Казвам го без никакъв упрек към когото и да било. Ще се търси друга концепция. Помещението е с размери 8х6,90м. Концепцията ще е друга. Не че имам идея.
torbalan - Дървен философ
Направи си тавана както ти е кеф и си сложи декоративни греди...

Някой предложи полиуретанови, а друг вариант е да си ги сглобиш от дъски...

В моя случай частта, от гредата дето се вижда е дълга около 2.5 метра. Самите греди са 6х8 см.
Снимано е с широкоъгълен обектив, за това изглеждат като клечки за зъби. На живо не е чак толкоз зле ;)
mkm
тези греди се правят много лесно !!! просто вземаш фибран 20мм режеш го на ивици,според желания размер !!! с един поялник правиш деруги по ивицата от фибран !!! след това вземаш rodband , забъркваш си малко и с една четка ( spokar ) 35-ца нанасяш материала по дължината на деругите !!! изчакваш да изсъхне и го повтаряш !!! и идва сладката част лакирането !!! после със силикон лепиш гредата както искаш и на където искаш !!!

Не е написано разбираемо, за да извикаш неволята по някое време, и да се радваш на творението си !!!
УСПЕХ !

Прикачен файл

10465778.jpg
10465778.jpg (71.35 KиБ) Видяна 6213 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Търся идея за фалшив таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: