• 1
  • 2
Здравейте!
Както никът говори, аз съм жена, изпаднала в беда. :cry: А именно с една дупка в стената от гипсокартон. Моля много, дайте ми съвети как сама бих могла да я оправя бързо и лесно. Гледах клипчета, но с рязане и поставяне на ново парче ми се струва трудоемко за моите възможности. Наистина бих искала сама да я поправя, така че да не си личи след това, че е имало нещо.
Ето я и нея:
Изображение

Благодаря предварително!
LazarGanev - "Велик майстор"
Първо преди да почнеш, огледай вътре за яйца, че напоследък иззад гипсокартона изкачат кокоши яйца :-D
Lisko - майстор
Дупката не е малка, но не е невъзможно най-баламски да се запълни с гипс. Ключовия момент е шкурката. Вземаш си една шкурка за целта - те са такива - вътре е дунапрен - отвън е шкурка. Размера - горе-долу колкото картонената кутийка на сапун.
Плескаш гипс в дупката - отначало само колкото да запушиш най-големите процепи. Не запълваш догоре - работата е добре да се свърши на 2-3 етапа за да може всеки път гипса да не е много дебел и да изсъхне по-лесно. Като изсъхне - с шкурката премахваш ако нещо стърчи над нивото на плоскостта. После пак мажеш - с някаква шпатулка, но ако нямаш - може и с по-голям нож. Мазането не е критично, щото ако сложиш малко повече, после с шкурката ще го изшкуриш. След поредното изшкуркване, ако има останали области които са под нивото на плоскостта - мажеш ги с гипс пак ... и така - след последното изшкуркване ще имаш перфектна плоскост.

Дори и по-малки дупки не стават с един път - уж изглежда добре - а на следващия ден - гледаш пукнатини в гипса. - нищо страшно - пълниш пак. Оставяш го да съхне през нощта и на другия ден отново... Търпение му е майката.
toni_g79 - специалист
може и мрежичка да се сложи, но каквото и да направиш след боята винаги ще личи защото старата боя има бая грайфер,а кръпката ще е гладка.
nikolson - майстор
Щом (тъй като) не може да се прикрие един недостатък, може просто да се подчертае. Да се превърне в акцент.
p.v.x - майстор
nikolson написа:
Да се превърне в акцент.
Чрез подходяща спрямо интериора картина(ако е подходящо мястото). :rock: Но първо , както са обяснили по нагоре. :rock:
Gnus - специалист
Това от удар с глава ли е?
kolev_k - специалист
Измина почти месец,кажи как се справи с дупката!
nikolov333 - майстор
Що ми се струва, че никой не е дал свестен съвет на жената..? :evil:
LazarGanev, нямаше кокоши, щраусово имаше. Ядохме палачинки цял месец. :supz:

Lisko, toni_g79, благодаря за съветите!

nikolson, p.v.x, не е на подходящо място за акцентиране... :cry:

Gnus, това има ли значение за метода на поправка? :rolleyes:

nikolov333, за съжаление май си прав, но горе-долу ми се получи все пак.

kolev_k, наистина мина месец. Но нямам много време да се занимавам с нея и става бавно. Първо сложих някакъв акрил с пистолет, който да запълни кухината отвътре и го чаках хубаво да изсъхне. После намазах отгоре акрилен кит. На два пъти през седмица и наскоро го минах последно със шкурка, такава, каквато Лиско беше препоръчал. Сега май е доста добре, имайки предви уменията и опита ми. Чудя се само дали има още нещо, което трябва да се направи или да се пробвам вече с боядисването.
Ето как изглежда към момента, на пипане всичко е равна плоскост с останалата част от стената:
Изображение
  • 1
  • 2

Тема "Поправка на дупка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: