somaher - помощник
Здравейте, искам да ви помоля за малко помощ за която ще ви благодаря предварително. Искам сам да си направя рафтове на стената от гипсокартон, който да са декоративни и няма да носят кой знае какво натоварване, но до сега не съм правил такова нещо и ще ви помоля за обяснение и за снимков матерял как се прави конструкцията.
djpatzo - специалист
somaher написа:
Здравейте, искам да ви помоля за малко помощ за която ще ви благодаря предварително. Искам сам да си направя рафтове на стената от гипсокартон, който да са декоративни и няма да носят кой знае какво натоварване, но до сега не съм правил такова нещо и ще ви помоля за обяснение и за снимков матерял как се прави конструкцията.
Така наречените рафтове, всъщност трябва да станат кутии, за да имат поне малко товароносимост. Каква ти е стената? Гипскартон или е на мазилка? Колко ще са рафтовете? Как ще са разположени? Колко ще стърчат от стената? Какво евентуално ще слагаш на тях? Запознат ли си поне малко със система KNAUF?
somaher - помощник
стената ми е мазилка и е шпаклована с гипс, а под мазилката са тухли еденички, иска ми се рафтовере да са хоризонтални и да стърчат около 15-тина см. на тях ще има сувенири и тем подобни дреболий. Не съм запознат със системата за която говорите.
П.П. Искам да кажа, че не съм майстор, просто искам да си го направя сам и затова моля за малко обяснение.

Тема "Рафтове от гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: