filipon - помощник
Здравейте, с помоща на форума направих констукция за окачен таван на две нива и предстенна обшивка на стените. Конструкцията и монтирането на картона се оказа по-лесната част.

Сега дойде време да фугирам и имам няколко въпроса:

За фугирането съм взел Knauf Superfinish (известен още и като зелен шитрок) и хартиена лента.

1/ Вече се пробвах на една от стените и забелязах че на фабричния кант като напълня и след това положа хартиената лента първоначално лентата стои леко надигната по средата а като изсъхне стои вдлъбнато в средата - Това нормално ли е ?

2/ На сместа със зеления капак добавя ли се вода при разбъркването ?

Това е за сега, някой ако даде мнение ще бъда благодарен :)
Pooh - майстор
filipon написа:
Здравейте, с помоща на форума направих констукция за окачен таван на две нива и предстенна обшивка на стените. Конструкцията и монтирането на картона се оказа по-лесната част.

Сега дойде време да фугирам и имам няколко въпроса:

За фугирането съм взел Knauf Superfinish (известен още и като зелен шитрок) и хартиена лента.

1/ Вече се пробвах на една от стените и забелязах че на фабричния кант като напълня и след това положа хартиената лента първоначално лентата стои леко надигната по средата а като изсъхне стои вдлъбнато в средата - Това нормално ли е ?
Да.

2/ На сместа със зеления капак добавя ли се вода при разбъркването ?
Да, но е строго индивидуално. Може и само да се разбърка.

Това е за сега, някой ако даде мнение ще бъда благодарен :)
kozl - майстор
Спаред мен заглавията на Кнауф дават достатъчна представа кое за какво е. Щом е суперфиниш, значи не е предвидено за запълване и съответно нанесено на дебел пласт при втвърдяване не запазва обема си. Отделно има по-малка здравина.
За какво ли служи Фугенфюлера на Кнауф :?
Аз пък съм доволен от Унифлота, по труден е за шлайфане, но и значително по здрав от Шитрока.
Даже съм правил линейни профили в ъгли с Унифлота, като нанасям количество в + и после шлайфам.
filipon - помощник
Tо и аз в последствие видях на опаковката си пише че е за ниво на завършек от Q2 до Q4, но във форума се носеха митове и легенди за този зелен капак, че става за всичко :)
Вече съм фугирал една от стените и някоя друга фуга на тавана надявам се да държи, за другите мисля да взема друг продукт за пълнежа. Кой продукт ще препоръчате за начинаещ ?
Аз гледах на Knauf Fill and Finish но няма разфасовка по-малка от 20кг
vgeorgiev - специалист
Шитрока е паста за фина шпакловка. Не се използва за запълване на фуги.
Използва се Фугенфюлер.

Моето мнение е да изровиш шитрока от фугите и да напълниш фуген фюлер или ако ще с гипсово лепило. С шитрок се нацепят фугите. 100% съм сигурен.
filipon - помощник
Ще изчакам още някое мнение дали да изчегъртам пълнежа с шиитрок, че нещо не ме радва идеята. В крайна сметка ще пиша след време дали са се нацепили фугите с шиитрок. :rolleyes:
mitaka_vk - специалист
Аз мога да ти препоръчам Fill&finish /син капак/, в момента фугирам с него и се получава много добре /като за непрофесионалист/. Синия капак го дават до Q3 мисля, и да свива се след като изсъхне, най вече защото основно работи на изсъхване, а не свързва химически.
Pooh - майстор
vgeorgiev написа:
С шитрок се нацепят фугите. 100% съм сигурен.
Да чуем залога? Никога не отказвам лесни пари :evil:
Ей, напълнило се е с доморасли специалистчета, че и чак като последна инстанция да се изживяват ...

Колко квадрата гипсокартон имаш точно шпакловани? 20-ина вкъщи?
mitaka_vk написа:
Аз мога да ти препоръчам Fill&finish /син капак/, в момента фугирам с него и се получава много добре /като за непрофесионалист/. Синия капак го дават до Q3 мисля, и да свива се след като изсъхне, най вече защото основно работи на изсъхване, а не свързва химически.
Точно това е материала за пълнеж на фуги. После се преминава и през другите цветове :wink:
filipon написа:
Tо и аз в последствие видях на опаковката си пише че е за ниво на завършек от Q2 до Q4, но във форума се носеха митове и легенди за този зелен капак, че става за всичко :)
Вече съм фугирал една от стените и някоя друга фуга на тавана надявам се да държи, за другите мисля да взема друг продукт за пълнежа. Кой продукт ще препоръчате за начинаещ ?
Аз гледах на Knauf Fill and Finish но няма разфасовка по-малка от 20кг
Уж мислиш, пък ... "ниво на завършек от Q2 до Q4, какво точно означава? Но пък разпознаваш "митове и легенди", значи нямаш нужда от повече упътвания. Поразпитай и из квартала, Бай Пенчо - алкохолика, може и на обикновен гипс да те склони на финала ... :lol:
filipon - помощник
Pooh написа:
Уж мислиш, пък ... "ниво на завършек от Q2 до Q4, какво точно означава? Но пък разпознаваш "митове и легенди", значи нямаш нужда от повече упътвания. Поразпитай и из квартала, Бай Пенчо - алкохолика, може и на обикновен гипс да те склони на финала ... :lol:
Казвай как да открия Бай Пенчо, питах в нашия квартал, няма такъв.
Относно митовете бях чел във форума, че се ползва за всичко въпросния зелен капак, и докато купувах други неща метнах и една кутия в количката. Не бях фугирал картон до сега просто питах дали е нормално това което съм описал във пърото ми мнение. Сега съм взел и една торба фугенфюлер и ще имам база за сравнение :) Мога да копирам текста с описание на нивата на завършек тук но съм обеден, че ги знаете :)
vgeorgiev - специалист
Pooh написа:
vgeorgiev написа:
С шитрок се нацепят фугите. 100% съм сигурен.
Да чуем залога? Никога не отказвам лесни пари :evil:
Ей, напълнило се е с доморасли специалистчета, че и чак като последна инстанция да се изживяват ...

Колко квадрата гипсокартон имаш точно шпакловани? 20-ина вкъщи?...
[/quote]

OK. Прав си. Проверих.

Код: Избери всички

http://www.knauf.bg/bg/produkti/get/shpaklovychni-smesi
Все пак съм пипал и чоплил изсъхнал шитрок... предпочитам фуген фюлера.

Като цяло ненавиждам картона. За мен това е някакъв компромис. В апартамента, в който правих ремонт за себе си съм сложил картон само и единсвтено на тавана. За почти една година няма абсолютно никакви проблеми.

Тема "Въпроси за фугиране на ГК" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: