Здравейте, реших да си направя вътрешна изолация на стълбището. Всичко се получи добре, но останаха някой дупки, които не знам как да запълня. Дупките са: счупен ръб, защото тръгнах да завивам видия много близо до ъгъла, на места има разстояние от стълбите, защото все пак имаше много за изрязване и оформяне. Като цяло дупките са средно с размери от 5-6см на 2-3 см. Та въпросът ми е как мога да ги запълня тези дупки ? Мислих да запълвам с монтажна пяна, но един познат ми каза, че се напуквало след време, друг ми каза, че с монтажна пяна става. За първи път слагам гипскартон и не съм много наясно. Ще съм благодарен на нормални отговори. А не от сорта на "извикай си майстор" и т.н. Благодаря предварително !
Стоян Славев - специалист
Ако са дълбоки с лепило за картон,ако ли не с шпакловка.Или фугенфюлер или ригипс супер,ако нямаш лепило става и с шпакловка по-гъста.С пяна Не
Някъде около 7-8 см са дълбоки. Как точно става запълването с това лепило, прави се разтвора и просто се пълни ли ? Не съм много наясно, извинявам се.
Стоян Славев - специалист
presso написа:
Някъде около 7-8 см са дълбоки. Как точно става запълването с това лепило, прави се разтвора и просто се пълни ли ? Не съм много наясно, извинявам се.
Най-здраво става с паразитки,но ще ти бъде трудно.Вземи лепило за картон,слагаш вода в кофа или кошче,добавяш разствор и бъркаш да се смеси.Взимаш шпалка и маламашка и подмазвам дупките,след като напълниш грубото шпакловаш с фуга и накрая с шийт рок финиш.

Тема "Запълване на дупки в гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: