jekasus - майстор
Не е същото, но пробвай, иначе няма да ми повярваш.
Също потърси и тази маламашка - https://www.masterhaus.bg/bg/product/66 ... -pik-tools
За да сравниш...
boqnkov - специалист
Благодаря за съвета. Ще пробвам и двете. Преди шиитрока трябва ли да грундирам? Основата е чиста и здрава.
nikolov333 - майстор
По-добре недей да грундираш, само обезпраши добре, но ако не си шлайфал основата не е проблем. Шийтрока има един много голям проблем, ако се нанася върху грундирана или боядисана основа за който никъде не съм чел. Ако основата е грундирана или боядисана и не попива добре, след нанасянето на шийтрока при грундирането и боядисването в последствие се появяват едни мехури, между него и основата, понеже той попива влагата, а основата не и влагата се натрупва между двата материала, като ги разделя и прави малки кухи балончета. Изключително гаден и много досаден за поправка проблем... Може да отнеме много време и да забави цялото боядисване.. Изобщо с различните материали и особено с грундовете може да стане голям проблем.. :idea:
jekasus - майстор
nikolov333 написа:
Ако основата е грундирана
Това става при прекалено грундиране и се получава "стъкло".
За това по-добре грундове, които се разреждат 1:5, 1:10, които намаляват частично влагопоемане от шпакловка към стените и не се получават драсканици по шпакловката.
Белия Боро и Деко засега ме устройват.
http://boro-bg.com/bg/product/borogrund ... ronikvasht
http://www.orgachim.bg/bg/produkti/za-p ... t-429.html
nikolov333 - майстор
Прав си за задирането, ако го прави лятото в жегите..но сега по хладното няма да му е проблем, а доколкото разбирам стените са правени скоро и сигурно са леко влажни още. Може да се пробва на една малка стена и ако дере, може или да добави вода разтвора или да грундира грундира стените с Боро-то 1:5. Абе има си тънкости, но с Шийтрока наистина ще му е най лесно за усвояване, а и грешките се коригират с малко повече шкурене. :lol: Важното, което не обяснихме, е да гледа при нанасянето да не остават деруги.. тоест да се нанася равномерен слой до 1 мм и да не повтаря назад върху неизсъхналите зони за да прави корекции, понеже отлепя пресния слой и става по зле.. Има и клипчета за начина на нанасяне, но усета и опита се трупат в движение.. :-D
boqnkov - специалист
Мерси за поясненията. Измазано е лятото и основата е съвсем суха. Не съм шкурил или обработвал с нищо. Смятам първо да се понауча на някоя стена, след това да направя таваните и стените последно. Логиката ми е ако пада материал от тавана да не клепа стените.
marian1 - майстор
ами с риск да ми подскочат тук някои хора, ще кажа и аз своето мнение ...хах
четох няколко пъти първият ти пост, и имам усещането, че съветите са грешни - а може и аз да не съм разбрал добре.
Защо не качиш няколко снимки?

Не знам, аз ли грешно разбирам - но ти искаш всичко да прешпакловаш ли?
Необходимо ли е това? или ти така мислиш? или ти каза някой разбирач така?
доколкото съм виждал мазилки изпълнени по този начин, те са доста гладки. Това ме води на мисълта, че или не обясняваш правилно, или не разбираш, а може и аз да греша (защото гадая)
Ако качиш снимки, може да се прецени много по добре, защото аз мисля, от моя си опит и това което съм виждал, че може да се мине с бояджийска шпакловка.
Ако не знаеш какво е това, ще ти кажа - това е вид шпакловка, която попълва само вдлъбнатини - материала се нанася върху вдлъбнатините с маламашка и се обира до нула с изчистената маламашка веднага - целта е материала да остане само в дупчиците - този тип шпакловка се използва, когато няма нужда от цялостна поправка на стените, а само на определени участъци - облекчението при нея за теб е, че няма почти никаква нужда от прешлайфане на стените, икономия на материал и време и избягване натрупването на един върху друг материал върху цялата стена, ако не е необходимо, и дишането на прах излишно.
boqnkov - специалист
80% от площа на мазилките ми харесва как е на пипане и на визия. Останалите 20 са малко по - релефни, както казах, с дълбочина много по - малка от милиметър. Майстори ми казват, че като боядисам всички дефекти по мазилката ще "изпъкнат" още повече и затова трябва някакъв финиш. На мен идеята ми е точно да "боядисам" с шпакловка. Слоя който трябва да нанеса е много по - малък от милиметър. Смятам да шпакловам цялостно за да не стане "уж" добрите нешпакловани участъци да остант лоши след шпакловката на проблемните. :? Скоро ще кача снимки, но мисля, че от тях няма да се види нищо, защото на живо трудно се виждат дефектите, ако не са осветени странично.
nikolov333 - майстор
До тук много правилно мислиш..С частично прешпакловане, когато боядисаш разликата в основите ще си личи..
wanderer - специалист
+1, съгласен че кусурите ще изпъкнат по добре след боядисването. аз продължавам да не виждам причина да не се ползва шпакловка от типа на шийтрока.

Тема "Финиш върху гипсова мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: