• 1
  • 2
boqnkov - специалист
Здравейте, колеги! Искам да си направя куфар около тръби , както и да "облека" структура за вграждане. Търсих инфо за това как става, но не намерих тънките моменти. Ето как искам да стане и какво ми е съществуващото положение. За куфара на тръбите ще стане ли само с UD профили? Освен по стените, тавана и тази която ще е по външния ъгъл, необходимо ли е да "спъвам" допълнително конструкцията? Мислех да изтегля структурата на линията на куфара, но ще загубя място. Мога ли да използвам структурата и за нея да захващам UD профили? Като 3д проект не е проблем да реализирам цялото нещо, въпроса е от конструктивна гледна точка дали ще е здраво? Някъде трябва ли да слагам CD профил? По скоро вертикалните UD профили през какво разстояние трябва да се "Спъват"? Куфара е с размери 35/35, а структурата ще е около 28/ 75, защото до нея ще слагам смесител за биде. Височината е 2,65. Смятам да е с една ниша и една луничка отгоре и стъклени рафтове. Куфара на структурата ще е симетричен и няма да е точно като този на 3д проекта. Сега като го гледам май най - добре ще стане всичко да е в една равнина. :?

Прикачен файл

Trubi.jpg
Trubi.jpg (61.08 KиБ) Видяна 18189 пъти

Прикачен файл

ROSLYN+CASTEL 1-3.jpg
jekasus - майстор
Нещо такова ли искаш?
Всъщност, что не питаш за всичко само на едно място, в раздела на банята...
Тук и да има майстори, те са повече за картон и шпакловка, картон и плочки са нещо по-различно...

Прикачен файл

IMG_1083.JPG

Прикачен файл

IMG_1082.JPG

Прикачен файл

IMG_1076.JPG
Pooh - майстор
Ето схема на куфара, а структурата е малко по-сложна система. И профили, и картон могат да се хващат за рамката на структурата, но над нивото й е малко по-специфично. Ако ще има разделител (рафт от гипсокартон) - не може да се мине само с UD профили.
Подберете подходящи крепежи за тези тухли, иначе ще берете ядове. Уточнете с плочкаджията, геометрията на помещението.
Успех с начинанието.

Прикачен файл

Kutiq-stena_1.jpg
boqnkov - специалист
Какъв гипскартон да използвам? Има ли смисъл от два листа един върху друг? Мястото ще се мокри само при почистване на тоалетната чиния. Предполагам, че трябва да се направи цялата конструкция и най - накрая да се облече на един път. Защото този куфар на тръбите ми изглежда като детска игра. Нишата също без проблеми бих и направил "очертанията", но не знам конструктивно къде какъв профил трябва да се сложи и как да се "спъне".


П.С. Ако модераторите сметнат да преместят темата в "Баня"
chapara - майстор
Първо си поиграй тия водопроводни тръби да не стърчат така и да минат зад мръсния канал, така ще ти се облекчи работата по картона. Само не казвай че няма как. "Спъвай" колкото искаш, това не пречи, ще стане по здрава конструкцията, намушкай всички остатъци. Двоен водоустойчив картон по структурата, като задължително да е захванат директно за структурата, внимавай да не продупчиш казанчето и както каза Пух внимавай с крепежите.
vladilen - специалист
чини ми се мръсната тръба за тоалетната много високо
boqnkov - специалист
Сега пода е повдигнат с 12см. Плочките ще го вдигнат поне още 1, така че работата става. Chapara, ще направя снимка и на текущото положение, за да видиш, че в този куфар 35/35 сега няма къде и кърфица да вкараш. Освен това в момента там има общо две тръби за студена и топла вода ф25, 4 тръби Ф32 с дебела изолация за климатизация, две тръби Ф25 за серпентина на бойлер пак с дебела изолация, тръба ф20 за сондажна вода и тръба ф20 която е в схема за последователно свързаване на проточен и обемен бойлер, така че размера на куфара ще е този. Взех размерите на чинията и като ходя ще я начертая за да видя как ще изглежда положението с една равнина на структурата и куфара.
chapara - майстор
Кажи си че не ти се преправя :cool:
boqnkov - специалист
Чапара, не ми се преправя естествено... :axe: Ще хвърля бая работа за да направя куфара от 35 / 35 на 30/30
chapara - майстор
boqnkov написа:
Чапара, не ми се преправя естествено... :axe: Ще хвърля бая работа за да направя куфара от 35 / 35 на 30/30
Е не са 5 см. икономия както виждам , ама както и да е, ти си знаеш. Гледам около мръсната тръба са тухли, та при добро желание :wink: нещата могат да влезнат и в тухлите, така че картона да оближе мръсния канал. Вече си го направил и е безмислено разкачване на канали и тръби. Дадох идея, стори ми се че искаш да изстискаш всичко максимално, но явно не е така. Извинявам се, изместихме акцента на темата :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Направа на куфар от гипсокартон и обличане на вградено казанче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: