Алксандър Марков - специалист
Здравейте на всички,
казвам се Сашо.
Нещо ме гложди едно чудене и силно се надявам някой да даде някоя идейка :?:
Планувам да си купуваме с половинката едно място с бунгалото от снимките.
Въпросът ми е следният:
Понеже на това бунгало отвътре стените са с талашит и изолация от стериопор( съдя по стериопорените топченца които видях), може ли този талашит и стериопор да се свали до ламарина и после да се облече с гипскартон?
Питам понеже не съм запознат с технологията на това бунгало и ме притеснява стените да не се явяват панел тип „сандвич” и те самите да ся някакси носещата конструкция. Съответно стериопора ламарината и талашита да са производствено слепени и да не подлежи талашита и стериопора на демонтаж.
Идята ни е ако престъпим към покупка да сме срванително ориентирани дали демонтажа на талашита и стериопора е възможен, за да бъде заменен с гипс картон. Монтажа върху старият талашит , не го виждам като вариант, като влизахме вътре имаше неприятен дъх бунгалото и доста акота от мишки. Горе долу така си го представям: една замазка на земята, запълване на мишите дупки, едно ламинатче, нови прозорци(до долу може би) и гипс картона, но пак стигам до горното питане.
П.С. Нямаше следи от протекъл покрив! Доколкото разбрах това са готови бунгала, които навремето са ги правили в Шумен.

Ако някой си има представа или е правил подобен ремонт ще ми е от голяма полза.
Поздрави на всички и спорна работа във всички начинания!

Прикачен файл

4.JPG
4.JPG (98.17 KиБ) Видяна 6033 пъти

Прикачен файл

3.JPG

Прикачен файл

5.JPG
5.JPG (94.69 KиБ) Видяна 6033 пъти

Прикачен файл

1.JPG
preslav - майстор
Ако цената те устройва не се чуди - всичко може да се направи, включая цялото бунгало да се махне и да се сложи ново.
Алксандър Марков - специалист
И за подмяна мислех, но под 5 хиляди вариант не виждам и то за фургон с някакви супер гадни размери 2.4м.х6м.(външни) + транспорт + нови уснови + къртене извозване на старото, евентуално разрешително за преместваем обект......
А ГК ще си го направя сам.
Вчера успяхме да издействам леко разкатаване на една ПДЧ плоскост за да видя за какво става на въпрос и се оказва че тавана е поцинкована ламарина с много малко оребряване и и допълнително са му поставяли керемиди за да държи хладно лятото.
Като цяло никъде не се вижда да е текло, но на парчето което свалих имаше следи от капки(лицевата страна е чиста, няма следи, но на гърба се вижда малко пропито петно), явно все пак малко е капало.
Това ме навежда на мисълта че задължително първо тавана трябва да се преправи и съответно пак почвам да мисля за ново???

Иначе стените са от желязо, буквално някакви двупластови листове, ама бая дебели, мноооого стабилни изглеждат!!!

Да питам нещо друго този синият ГК какви са ми влагоустойчивите характеристики. На мин. капане ако го сложа на тавана ще издържи ли?
И после лесно ли ще се боядиса в бяло?
preslav - майстор
Алксандър Марков написа:
И за подмяна мислех, но под 5 хиляди вариант не виждам и то за фургон с някакви супер гадни размери 2.4м.х6м.(външни) + транспорт + нови уснови + къртене извозване на старото, евентуално разрешително за преместваем обект......
А ГК ще си го направя сам.
Вчера успяхме да издействам леко разкатаване на една ПДЧ плоскост за да видя за какво става на въпрос и се оказва че тавана е поцинкована ламарина с много малко оребряване и и допълнително са му поставяли керемиди за да държи хладно лятото.
Като цяло никъде не се вижда да е текло, но на парчето което свалих имаше следи от капки(лицевата страна е чиста, няма следи, но на гърба се вижда малко пропито петно), явно все пак малко е капало.
Това ме навежда на мисълта че задължително първо тавана трябва да се преправи и съответно пак почвам да мисля за ново???

Иначе стените са от желязо, буквално някакви двупластови листове, ама бая дебели, мноооого стабилни изглеждат!!!

Да питам нещо друго този синият ГК какви са ми влагоустойчивите характеристики. На мин. капане ако го сложа на тавана ще издържи ли?
И после лесно ли ще се боядиса в бяло?
Предполагам става въпрос за конденз, а не за теч - никой не е казал, че за една година трябва да направиш всичко. Вместо гипскартон бих използвал дървена ламперия, но това е въпрос на вкус.

Тема "Възможно поставяне на гипс картон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: