• 1
  • 2
soulow - помощник
Здравейте, за първи път ще пробвам да си направя сам стена с гипсокартон, интересува ме шпакловката, която може да се ползва, можете ли да ми препоръчате каква да ползвам за фугите и рапидките.
Имам в момента една в къщи, останала от други ремонти - http://www.praktiker.bg/bg/Gips-and-pla ... 6/p/434178
Тя може ли да се използва или не става за тази операция, че чета отзад на нея пише, че уж я дават за гипсокартон, но да нямам после изненади.
Нужно ли е също така да ползвам фугопълнител или мога директно с шпакловката да запълня и фугите?

Открийте доказани майстори за шпакловане на гипсокартон, стени и тавани!
nikolov333 - майстор
За да няма изненади, спазвай препоръките на Knauf..
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OtbUe9akQWU[/youtube]
wanderer - специалист
мда, спазвай препоръките и ползвай продуктите по предназначение. в началото работех с фугенфюлер, но после пробвах с продуктите на ригипс и ми аресаА повече. въпрос на личен избор.
soulow - помощник
Благодаря много, бяхте ми много полезни.
jekasus - майстор
nikolov333 написа:
За да няма изненади,
Петьо с цигарката е малко е хамав :-D Но е прав :-D
Жалко че в БГ Ютуб няма да има такова влияние на пазара, както се наложи на руския и американския...
Гост - специалист
Майсторите- гипсокартонаджии продължават да си ползват мрежичка за шпакловане на фугите, а за хартиена не искат и да чуят...
jabata - специалист
Здравейте,

използвам темата, за да задам няколко въпроса за гипскартон-а и да не отварям нова. Първо искам да ви попитам, какви са актуалните ориентировъчни цени за монтаж на гипскартон + шпакловка (стени с предстенна обшивка) и таван.
И също така да попитам за шпакловката как е добре да се направи, цялостна или само където са фугите и дюбелите.
Lisko - майстор
Няма смисъл да шпакловаш нещо което по начало е гладко.
wanderer - специалист
на първия ти въпрос нямам отговор, защото сам си работя и сам си плащам. на втория - зависи каква безупречност на стените търсиш, и готов ли си да платиш допълнително за нея. мене ме дразни силно когато се усеща къде са фугите, и винаги ги надушвам. затова шпакловам цялостно две ръце про микс мега. но пък ползвам тънки латекси, и затова имам по големи претенции. ако ще финализираш с някаква релефна боя няма смисъл да шпакловаш.
jekasus - майстор
Lisko написа:
Няма смисъл да шпакловаш нещо което по начало е гладко.
Зад океана хората са практични и не им се плаща излишно за идеалното - и така става за тез пари, иначе трябва да се платят повече пари...
jabata написа:
И също така да попитам за шпакловката как е добре да се направи, цялостна или само където са фугите и дюбелите.
За боя си трябва цялостна шпакловка, колко струва в твоя град - не знам.
  • 1
  • 2

Тема "Шпакловка за гипсокартон." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: