• 1
  • 2
nikolov333 - майстор
Монтажа на картона е много важен за добър краен резултат.. скарата за основата, монтажа и подредбата на листовете, зарязването под ъгъл на късата страна + грундирането и, после са лентите с фугенфюлера и накрая шпакловката и боята.. Пропуските и побългаряването на всеки един от тези етапи се отразяват негативно на крайния резултат..
Lisko - майстор
jekasus написа:
Lisko написа:
Няма смисъл да шпакловаш нещо което по начало е гладко.
Зад океана хората са практични и не им се плаща излишно за идеалното - и така става за тез пари, иначе трябва да се платят повече пари...
Да, аз като чета какви идеални шпакловки се правят у нас, какви гранитни плотове се слагат по кухните, какви острови, какви светлини... и си викам - даа, защо не е жив Тошко Колев да види, че вече сме ги задминали американците ;-) До вчера се присмивахме - хах техните картонени стени - като го бутнеш с пръст, ще излезе у съседа. Сега вече сме по-големи майстори на гипсокартона. И така във всички области - пиците били най-хубави на света, а майстора дето правел сушито бил по-голям майстор от японците...
Но да не се отвличам от темата - за по-хубаво - повече пари - да. :partyman:
jekasus - майстор
Lisko написа:
че вече сме ги задминали американците
Гледам един блогер в Ютуба - строят му къщата от нулата, на 30.04 на гола полянка сложиха преносима тоалетна, сега е вече на боя. Джулай морнинг май ще го посрещне в новат си къща...
Така че сме далеч, далеч назад от тях...
jabata - специалист
Аз знам че Гипскартон-а като цяло трябва да се шпакловат фугите.
Но питам, за цените, защото се спазарих с един майстор преди няколко месеца, за 17 на квадрат (само работа) викнах го....постави гипскартон-а, направи няколко недоразумения, като това да свали тавана с 13 см, защото за да има по-добра изолация. Сега като се оправи, каза плащай, казвам му фугите не са шпакловани, той казва че това върви към боядисването. И че за тези няколко месеца, цените са се вдигнали, и вече това е само цената за монтаж на картона.
Да не говориме че и 17 за труд ми се виждат много.
Та го изгоних, и мисля от тука нататъка да си правя всичко сам, защото мразя някаккъв полу-грамотен дюлгерин, да се превзема толкова, и да лъже и извива така ръце.
  • 1
  • 2

Тема "Шпакловка за гипсокартон." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: