Кики - специалист
Здравейте, при ремонт на банята ми се налага две от стените да ги изравня с гипскартон, там ще са и тръбите но са частично вкопани. Не искам да се прави конструкция защото банята е малка и много ще ми отнеме от размера.
Та въпросът ми е: Може ли да се залепят плоскостите? и ако ползвам стандартното гипсово лепило за гипскартон противопоказно ли е? или има специално такова което да ползвам за целта? След това преди лепенето на плочки ползва ли се някакъв грунд в/у гипскартона?
Благодаря предварително на отзовалите се!
SEV - специалист
Преди да се залепят плочките при мен намазаха ГК с грунд,после хидроизолация,по ъглите и долу между пода и стената.
chapara - майстор
По добре измажи с5ените,ще си спестиш доста главоболия :wink:
SEV - специалист
Това е истината,с мазилката.
При мен за да се скрие една тръба,слагаха конструкция,изолация,някаква мембрана,два ката зелен картон,после грунд и тези гумени ленти и хидроизолация.Тази стена излезе златна.Все си мисля дали нямаше да е по добре да се изида с тънки тухли или итонг.Но бшело-свършили,успокоявам се,че тази баня е аварийна и се полва на годината един,два пъти.
chapara - майстор
SEV написа:
Това е истината,с мазилката,
и само истината :wink:
torbalan - Дървен философ
Не мисля, че е разумно да се лепи в баня...

Две от баните в къщи са изцяло от гипсокартон, но на конструкция и на два ката зелен. И хидроизолация де...

Но мисля, че хидроизолация си трябва дори, когато е с мазилка...
Кики - специалист
Благодаря!
Примерно 4см. не е ли дебело за мазилка? и обратно, не е ли малко за гипскартон на конструкция?
А удачно ли е шахтата за щранга да я зидам с итонг?
torbalan - Дървен философ
За мазилка - не знам. У дома на места и доста по-дебело има, но не съм сигурен, че е правилно... За сега не е паднало от никъде.

За конструкция - ако има 4 см. навсякъде, мисля че не е малко. Всъщност, няма да е малко ако 4те сантиметра са за конструкцията... С картона ще стане около 6см.
Кики - специалист
Решението е взето, накарах ВИК майстора да вкопае още малко тръбите и съответно фаянсаджията мина на вариант мазилка. Благодаря за съветите!

Тема "Лепене на гипскартон в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: