• 1
  • 2
blagoispasov - специалист
Имам и аз една чуденка свързана със зеления шийтрок. Мисля да го ползвам за фина шпакловка в апартамент ново строителство, който в момента е с доста прилично измазани с турбозол стени. Като се има предвид, че дебелината на слоя шийтрок на голяма част от стените ще е под 1 мм:

1. Трябва ли да се грундира преди шийтрока?

2. Ако се грундира преди шийтрока, да се грундира ли и преди боядисването?
nikolov333 - майстор
НЕ ГРУНДИРАЙ ПРЕДИ ШИИТРОКА! :-D :lol:
Грундира се след шлайфане и обезпрашаване и преди боядисване. За добра основа без неравности може да се ползва оранжевия, но зависи какъв краен резултат се търси..
service_chocho - специалист
Принципно хваща много добре на всякакви основи, и за сега не съм забелязал да се отлепя. Прецени сам пробвай някъде където не се вижда шпакловката и после го провери. След като шпакловаш пиши дали материала цапа бяло при прокарване на ръка, дали при намокряне се размазва с пръст и дали в кофата има балончета.
Принципно от много четене стигам до извода, че трябва да се приключи със оранжев зеления не е финишен, но още не съм пробвал дали е така. Доста скъп материал за да се правят експерименти.
blagoispasov - специалист
Утре ще атакувам една от малките стени за проба.
nikolov333 - майстор
Имай предвид, че пробата трябва да я направиш до боя, за да си сигурен в теста. След като изсъхне добре, шлайфаш с фина шкурка на ръка(аз ползвах 200 и 240 за оранжевия), после обезпрашаваш с метла или четка и минаваш с леко навлажнен(не мокър)парцал или стара хавлиена кърпа.. Грундираш с препоръчания от производителя на боята грунд разреден според предписанията(може и малко по-разреден, като предпазна мярка!!) и на другия ден минаваш една ръка леко разредена боя. Ако при грундирането или боядисването, след нанасянето на грунда или боята забележиш че се "подува на малки мехури" шийтрока...спираш и премахваш всичкия шийтрок със шкурка 40-60 до здрава основа на тая стена и минаваш на сатен гипс за останалата част от ремонта.. :) :wink:
wanderer - специалист
гореописаните неуредици не съм забелязал да ги има при ProMix Mega на Rigips, така, че това също е алтернатива.
nikolov333 - майстор
Възможно е понеже фугопълнителите имат различни качества сравнявани със шпакловъчните разтвори. С лепилото за гипскартон на Rigips става супер фина и здрава шпакловка, но се шлайфа и цикли много трудно и не съм пробвал как ще се нанася боя върху него..
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с Sheetrock" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: