Virtex - майстор
Това

https://www.ebay.co.uk/itm/Homax-6500-D ... 2556142205

"идва" за $76 до адрес на посредник в Англия, след това за 2лв килограм до БГ до техен офис. Доларовата цена включва всичко - доставка + мито, което се плаща директно, т.е. човек не се занимава да освобождава ( според документацията им, лично не съм проверявал ).
hidrazin - майстор
$64EN написа:
Това банджо е на друга марка, иначе аналога му на Делко в БГ е 265лв с ДДС.
Като си вземеш и фактура -20% и идва същото, без да се занимаваш излишно.
Хмммммм... как си с математиката и счетоводството?
То дали ще си вземеш фактура -20% или ще си осчетоводиш ДДС-то -20% които си платил на митницата е все едно и също.
Демек от моите сметки махаме ДДС-то от митницата и заедно с таксичките ляга някъде на 150 лева.
От там до 235 лева са си едни 80 лева - пак едно 35% надоле.
Между другото това като го напълниш и му сложиш лентата удря над 4 кила.
Бая бабанка трябва да си за да ти виси в ръцете протегнати към тавана... :-D
:partyman:
P.S. Не че много ми дреме и не ми трябва ама за една кутия с ролка и дръжка да се ръснеш над 300 кинта...
Pooh - майстор
nikolson написа:
Избирайте :lol: http://www.all-wall.com/Categories/Banj ... TOMERPRICE
Избрах, моделът предлаган от $64EN, ама май се разкандърдисах да го поръчвам ... по-добре от Стоенча да си го взема :wink:

Хидра, намери ми и ми поръчай, моля те, моделът от първия пост с 35-40% отстъпка и ще мина да го взема - от където кажеш ... в София. Само да не се занимавам с доставки, освобождавания, подробности ... Да мина някъде, да оставя едни 200 лЪва, да си метна кутийката под мишничка и да изчезвам. Имаме ли сделка?
nikolson - майстор
Все пак, четете какво кОпувате. Има различни аксесоари. За външни, вътрешни ъгли и за плоски повърхности. Някои са неръждаеми, някои са на Маршалтаун апликатори... :?:
a_stoev - майстор
ето посредник за доставката:
https://www.ushoppr.com
Pooh - майстор
a_stoev написа:
ето посредник за доставката:
https://www.ushoppr.com
130$ - базова цена
33$ - надценки и разни други такси /според посредника/
15-20$ - транспорт
общо - 180$ /грубо/
по курса за деня - около 290 лЪва ... платими ПРЕДВАРИТЕЛНО ...
Честно, дали няма да предпочета, да дам 10-20 отгоре, но да си взема банджото веднага? :wink:

Не съм против подобни фирми, но при опция - да си вземеш покупката веднага, винаги съм склонен да платя някой лев отгоре. Както е и конкретния казус. Иначе - всичко, което не се внася от никой - все някак трябва да си го уредим ... :wink:
$64EN - специалист
Virtex написа:
Това

https://www.ebay.co.uk/itm/Homax-6500-D ... 2556142205

"идва" за $76 до адрес на посредник в Англия, след това за 2лв килограм до БГ до техен офис. Доларовата цена включва всичко - доставка + мито, което се плаща директно, т.е. човек не се занимава да освобождава ( според документацията им, лично не съм проверявал ).
Вие май не обичате много да четете. Обичате да си дрънкате празни приказки и искате само разправия и сейр да има.

Така, сега, пояснявам.
Четете внимателно, защото няма да поФтаргам...

Този инструмент от линка е без апликатор за вътрешни ъгли!!!
Отделно този апликатор струва 39,99$

https://www.all-wall.com/Delko-Tools-In ... cator.html

Накрая, след много зор може би ще има някакъв шанс да си спестиш 40-50 лв и да се занимаваш със всякакви схеми,поръчки, куриери и тн.,

А може би пък ще предпочетеш да си го поръчаш днес и утре да е при теб с фактурка зa 265лв с ДДС, безплатна доставка и 10 шкурки Mirka за жираф бонус?

Аз не искам да ви налагам мнение и да ви казвам кое от къде да си взимате.
Всеки си решава сами как да си хаби най-ценният ресурс- времето :)
hidrazin написа:
Хмммммм... как си с математиката и счетоводството?
То дали ще си вземеш фактура -20% или ще си осчетоводиш ДДС-то -20% които си платил на митницата е все едно и също.
Демек от моите сметки махаме ДДС-то от митницата и заедно с таксичките ляга някъде на 150 лева.
От там до 235 лева са си едни 80 лева - пак едно 35% надоле.
Между другото това като го напълниш и му сложиш лентата удря над 4 кила.
Бая бабанка трябва да си за да ти виси в ръцете протегнати към тавана... :-D
:partyman:
P.S. Не че много ми дреме и не ми трябва ама за една кутия с ролка и дръжка да се ръснеш над 300 кинта...
И тука май нЕкаква мъка има и се търси драма...
БЕх забра'ил, че съм в сълза и смях...
Само дето тука смеха го няма...

ЗнаемЕ си се сега..
НЕма да си се съдриме. Уважаваме се. НалЕ? :drinkers:

Ще поясня за хората, които имат желание или се занимават с това професионално и искат да имат висока производителност и повече свободно време.

1. Теглото на инструмента без лента и материал е 800грама!!!
Моля те, намери ми по-лек аналог на подобен инструмент за поставяне на обмазана лента в световен мащаб мистър!?
Имаш интернет и гугъл. Потърси. Белкем намериш нещо.
Само да споделя, Топмастър са пуснали подобен продукт. Страшен...
Ако не намериш, не се отчайвай.
2. Делко Пластик има вместимост 2,25кг материал!
3. 150m лента тежи 1,05кг!

Понеже съм сигурен, че ще искаш за нещо да се хванеш и да има пак драма, за да не яхаш метлата излишно (което е неизбежно май),
Ето ти доказателство ....
https://www.ebay.co.uk/itm/Drywall-Mast ... 3094493998
Сметни и провери колко тежи...

Тоест като дръпнем чертата какво излиза?
4,1кг.
Ех, деа, позна...
100грама отгоре. Край...
Щом е за работа съм сигурен, че ще ти е много и ще мрънкаш още. Ако бЕха в чашка тея 100 грама, а? :-D :drinkers:

Само ще ти вметна една подробност!
Ами ако ползваш лента 50м, а не 150м?
Ами ролка от 25м?
Май паднахме под 4 кила, а мистър?
К'во праиме?
Бивали така да говориме глупости на хората дето не разбират?А?



Само за да си знаеш, ще ти споделя, че количеството хартиена лента, което един работник полага на ръка за един ден, с този инструмент същият обем от работа се постига за 2 часа.
Ти си праЙ сметка кое е по-добре.
Цял ден да трамбоваш с шпаклата и маламашката без да носиш 4,1 кила (при положение, че ползваш 150м ролка!), или да земеш един инструмент тежащ безбожните 4 кила и да си свършиш работата много по-качествено за 2 часа?

По логиката ти:
Що аджеба да къртим с къртач 12 кила за 2 часа, като моЕм с чук и длето да си чепкам цЕл ден без да ми тежи. НалЕ?
Той чука и длетото са 2 килца, не 12...
Леко, леко, цък, цък, то за цЕл ден що цигарки ше може да си дръпне човек, без да се напиня и да не треА 2 часа на се поти с тоя 12кг къртач...
Пример 2:
Що да си взимам жираф за 2700 и прахосмукачка за още 2000, сбруя за 800 на Фестул и циклон за 72 с които шкура една стая за 2 часа без прах, като мога и на ръка да си шкура 1-2 дена.
Е верно са, ше има малко прах, ама кво толкова. Той поне е бЕл...
А па шкурките за жирафа знаеш ли колко са скъпи и как вървят, малии, нема ти се верва в къФ разход ше те вкарат...


За човек като теб, дето не се занимава с такава дейност определено няма смисъл да дава 265лв, за да си направиш тавана в банята, но за някой, който се занимава със сухо стройтелство, този инструмент ще му е незаменим помощник и ще му пести много усилия и време. ВЕрвай ми.



Хората в световен мащаб работят, правят всякакви изобретения и развиват всевъзможни разработки за да измислят начини да се вдига производителността и сложната работа да се изпълнява все по-бързо, качествено и лесно, дори от неквалифициран персонал с все по-евтини инструменти, а ние у форумите треа само маана да намираме.

Това колко е скъпо рииш ли, колко много тежи.

Само да те питам една базука знаеш ли колко струва и колко тежи?
Нещо ми подсказва, че не знаеш...
"Незнам" какво точно!

Може да си провериш за домашно!
И без домашно да не ми спамиш в темата!
Става ли?
Все пак май трябва да има правила тук за спам, а?


Не е лошо ако човек не може да каже нещо градивно, понякога да си замълчи.
Поне няма да се излага и ще изглежда умен.
При мен обаче не успяхте да блеснете...


Много ще се радвам ако вместо само да се заяждате и спорите за неща, които не разбирате и не сте си направили труда да проверите, да направите нещо градивно, с което да помагате на хората и да им давате стойност. Да не им говорите глупости.

Знам, че за някой може да е трудно, но тествайте.
Може пък да ви хареса да помагате на хората :)

Айде със здраве и лек ден.
И да не се засегнете!
През цялото време спазвах добрият тон и не съм използвал обиди или лични нападки.
Казвам само факти.
Virtex - майстор
$64EN написа:
блабла...
Българина има уникалната способност да говори много без да казва нищо.

Вместо да си губиш времето да говориш празни приказки можеше да помогнеш много повече вместо да изживяваш като нещо, което не си във форума.

Цялото ти писане можеш да се сведе до линк като този :

https://www.ebay.co.uk/itm/252280946910

По днешен курс това са 200лв с доставка. Доста под 320.

Така че си остани със фантазиите, че помагаш, но един линк е много по-полезен от колкото празните ти приказки :wink:

Иначе щеше да е добре и ти да си провериш информацията преди да пишеш, но това няма как да се очаква от хора, чули нещо някъде и с невъзможност да работят с интернет :)
hidrazin - майстор
$64EN написа:
1. Теглото на инструмента без лента и материал е 800грама!!!
Май и ти не знаеш колко тежи? В описанието на клипа в тубата е 1,3 кила.
Сега олекна с половин кило....
Ама както и да е де.
Какво не върви ли търговийката? Щот гледам си изписал цяла История Славянобългарская ... :-D
$64EN написа:
ВЕрвай ми.
Абе то преди повече от 15 години не повярвах на оня мууухльо царчето, че сега ли?
Хайде лек ден и внимавай с гипса по завоите. :-D
:partyman:

Тема "Банджо за полагане на лента за гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: