• 1
  • 2
gamencerista - специалист
Здравейте предстои започването на една стая на таванския етаж. Отгоре е без плоча, вижда се гредореда. Нивото на тавана ще паза с куки с ухо до 2.50 м.
Сега обаче зациклих кое да правя първо.
Да слагам УД-тата по стените и да редя ЦД и картона и след това стените или първо да се сложи предстенната обшивка с вата и след това УД-то да се закрепя във ГК и СД профила.

Аз лично мислех първо тавана като по-лесен вариант, но не знам дали е по-правилен.
chapara - майстор
По принцип се започва от стените.
torbalan - Дървен философ
Аз правих първо стените. По-лесно ми изглежда.
gamencerista - специалист
Да обаче как ще фиксирам стените горе. Ако сложа първо тавана после мога да обкрайча стената с УД профил и горния да го хващам в ЦД-тата на тавана.
ulieliadi - специалист
Действай както ти е удобно. Няма писано правило кое да е първо :yawinkle:
chapara - майстор
gamencerista написа:
Да обаче как ще фиксирам стените горе.За гредите, Ако сложа първо тавана после мога да обкрайча стената с УД профил и горния да го хващам в ЦД-тата на тавана.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
и аз има едно питане, за обшивка на тавански етаж с гипскартон. Понеже разбрах, че се правят първо стените( а и пода още не съм решил да ли ще редя дюшеме или гипсфазер), та- подът е гредоред и се чудя в такъв случай къде се захваща долния УД профил, този който се хваща към пода? Директно към носещите греди, които са през около 50 см? И след това пода ще започва от гипскартона?
tysonlkr - специалист
Според мен първо си направи стените и след това слагай дошумето. Колкото и да са дебели дъските му все пак има някакво движение и вибрациивибрации, които не е добре да се предават на стените.
Руди - майстор
пет окт 26, 2018 5:13 pmnautilus33 написа:
Здравейте,
и аз има едно питане, за обшивка на тавански етаж с гипскартон. Понеже разбрах, че се правят първо стените( а и пода още не съм решил да ли ще редя дюшеме или гипсфазер), та- подът е гредоред и се чудя в такъв случай къде се захваща долния УД профил, този който се хваща към пода? Директно към носещите греди, които са през около 50 см? И след това пода ще започва от гипскартона?
Аз бих препоръчал картонът да не контактува с пода,
конструкцията на стените да се хване за стената така,
че ако има разместване между под и стена то да остане
във фугата някъде зад перваза.
На въпроса таван или стена първо - обикновено се прави
първо стената. Таванът може да има наклони и различни
нива и ако се избърза с него, после стената трябва да се
реже по сложни очертания.
nautilus33 - майстор
Добре, но къде в случая се хващат долните УД профили, ако реша да сложа 5см вата зад гипскартона. Доколкото съм виждал, долния УД профил се хваща за пода. В моя случай, пода го няма, а има само носещи греди през 50 см. за тях ли да го хващам?
  • 1
  • 2

Тема "Таван или стена първо на тавански етаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: