• 1
  • 2
Здравейте, много много полезна информация! Имам един въпрос към вас как да монтирам гипсокартон на фургон с овален таван? До сега никога не съм монтирал гипсокартон, ще ми е за първи път, с две думи пълен лаик съм,но мисля,че ще се справя малко и с ваша помощ :-D . Всяко предложение или съвет е добро дошло :prayer: . Ще пробвам да кача и снимки ако мога. Изписва ми файлът е твърде голям .Благодаря от сега на отзовалите се!
preslav - майстор
Много зависи дали искаш да запазиш овалната форма на тавана, ако ще я следваш ми се струва по-трудно.
nikolov333 - майстор
Няма да стане добре.. Те за тва навремето са ги правели с шперплат или фазер. Аз на моя фургон му махнах тавана и го направих едноскатен, ама си е играчка и разход бая..
съб юли 14, 2018 7:36 pmpreslav написа:
Много зависи дали искаш да запазиш овалната форма на тавана, ако ще я следваш ми се струва по-трудно.
Няма как да не следвам овалната форма ,иначе става на 1.70/1.80см височина. Искаше ми се с гипсокартон ,но другия вариант е да го накова с дървена ламперия? А за едноскатен не разбрах точно?
nikolov333 - майстор
При моя вдигнах предния край с 60-70санта и на задния край е на нулата..
съб юли 14, 2018 8:49 pmnikolov333 написа:
При моя вдигнах предния край с 60-70санта и на задния край е на нулата..
Сега разбрах , но нямам толкова време да се занимавам, трябва да стане бързо и хубаво :-D с тънък гипсокартон дали няма да се получи? Или направо да го пера с ламперия?
EDI - майстор
Заеби картона, има други плоскости, сачак и т.н.
preslav - майстор
съб юли 14, 2018 8:52 pmAsenyurukov написа:
съб юли 14, 2018 8:49 pmnikolov333 написа:
При моя вдигнах предния край с 60-70санта и на задния край е на нулата..
Сега разбрах , но нямам толкова време да се занимавам, трябва да стане бързо и хубаво :-D с тънък гипсокартон дали няма да се получи? Или направо да го пера с ламперия?
Щом нямаш време хич не се захващай с гипса.
jgt - специалист
съб юли 14, 2018 6:28 pmAsenyurukov написа:
Здравейте, .... как да монтирам гипсокартон на фургон с овален таван? .......
Опират се листовете, един по един, на магарета в краищата и се овлажняват равномерно. Те се огъват сами под собствената си тежест и изсъхват в дъгообразна форма. За фургон едно овлажняване е достатъчно, но ако се налага - повтаряш. Донапасване по дъгата на тавана е възможно. Не прекалявай с оросяването.
  • 1
  • 2

Тема "Гипсокартон на фургон с овален таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: