CYPER - специалист
ср ное 13, 2019 1:58 pmplamen6703 написа:
Нямаш избор ползваш това, което имаш и ще видиш резултата, "електричарският" гипс е като няма нищо друго както е при теб :) !
Мерси за бързият отговор.
След малко излизам и ще взема супер финиш и някакъв грунд за гипс.
Между другото знаеш ли каква е разликата между супер финиш и финитура? 2рото май е още по фино?
plamen6703 - майстор
Ползвал съм само супер финиш и за моите умения съм доволен от резултата. Дори за да ми се получават по-добре нещата с шпакловка много леко съм подвил краищата на шпаклата да не задирам накрая, все пак нямам опита на шпакловците :) ! :partyman:
CYPER - специалист
ср ное 13, 2019 2:40 pmplamen6703 написа:
Ползвал съм само супер финиш и за моите умения съм доволен от резултата. Дори за да ми се получават по-добре нещата с шпакловка много леко съм подвил краищата на шпаклата да не задирам накрая, все пак нямам опита на шпакловците :) ! :partyman:
Взех всичко необходимо днес и започвам.
Локализирах и подготвих мястото.
Първо ще боядисам болтовете с Протекта 3 в 1, после ще грундирам със Sika контактен грунд.
След това ще запълня дупките с Knauf електричарски гипс, после шпакловка Super Finish.
И накрая шкурене, пак грунд и последно боя.

Пропускам ли нещо?

Шпилките добре ли са хванати?

Изображение

plamen6703 - майстор
Според мен всичко е ОК, остава само да реализираш намеренията си и си готов :thumbs:
kozl - майстор
ср ное 13, 2019 1:48 pmCYPER написа:
Гипсокартон залепен за итонг е.
Зеленият слой е залепен за кафявия между тях няма гипсокартон.
Иначе и в двата края на шпилките има по две гайки законтрени една в друга.

Имам останала боя Protecta 3 в 1. Предполагам с нея мога да боядисам краят на шпилките с гайките. Нали няма да тръгне да яде гипса, че фибрана го разяжда направо.

Няма стърчащи, изпилих ги където трябваше.

Шлайфах и на ръка и с машина.
GKI за мокри помещения е гипсокартон от едната страна кафяв, от другата зелен. За това реших, че зеления слой е едната страна на ГК, а кафевия другата страна или с дебелина 12,5 мм си премахнал целия пласт гипокартон. Важното е гайките на шпилките да имат упор в газобетона и дори шайба м-у тях и газобетона и надявам се да е така.
Протектата няма да разяде гипса.
Ако има място за шлайфане акрил и гипс не са подходящи за шлайфане.
Не знам какво си ползвал за шпакловка, но трябва да си сигурен, че шпакловката може да се шлайфа и кога може да се шлайфа. Обичайно кога може да се шлайфа зависи от дебелината на запълнението.
Аз примерно запълвам със лепило за гипс, защото има повече време за работа до втърдяване спрямо гипса. Но когато много бързам ползвам гипс. Важното е като запълниш да си под или максимум наравно с финишната повърхност, защото и лепилото и гипса запълват шкурката и не стават за шлайфане (изклщчвам положението когато са напълно изсъхнали, но за това ще трябва да минат доста дни). И все пак към шкурките ползвам и телена четка за почистване на шкурките. Та за това препоръчах Унифлот на Кнауф, защото след два три часа може да се шлайфа (по добре на другия ден), запълва и по-големи неравности и се продава в разфасовка по 5 кг. Цената определено няма да ти хареса, но остатъка може да го затвориш в кофичка от кисело млеко от по-големите и да го ползваш след години.
Като гледам втората снимка на шпилката преценявам, че става. Има гайка в упора пред газобетона. По първата снимка не мога да се ориентирам, вероятно е в-у лепилото за ГК, ако така то е достатъчно здраво и става. Тази шпакловка де си взел добре трябва да е изсъхнала преди шлайфане. Почне ли да ти запълва шкурката и да влачи - спирай и най добре да отложиш шлайфането за другия ден.
nikolov333 - майстор
Желязо и гипс не се понасят въобще и въпреки, че си ги минал с протекта-та, можеше малко да се запени около нея или да се замаже с текакол, а гипса да се ползва само за изравняване.. :idea:
CYPER - специалист
Днес запълних дупките с гипс и после шпакловах със супер финиша. Ама май много тънко го направих. Ще изчакам да изсъхне и ще видя как е.

plamen6703 - майстор
Получава ти се много добре, като го минеш още един път и си готов за боядисване! :partyman:
шоп - майстор
Много се вторачвате!
Една картина струва по-малко пари от хвърлените пари за инструменти и материали :idea:
CYPER - специалист
Ей много се изнервих днес, не ми се получава това боядисване хич.
Шпакловах един път със супер финиша и след това шкурих = не ми хареса релефа.
Пак минах със супер финиш и шкурене = този път по добре.
Като цяло се виждаха леко границите, където съм кърпил, но като мина с пръст се усеща гладко. Надявах се, че боята ще скрие всичко. Да ама не.

Ако щете вярвайте 2 дена си играя с това петно и сигурно съм ударил 20+ ръце на границите и все си личи. Сигурно 1мм слой боя съм сложил.

Къде бъркам и как да го скрия това? Да мина лините с шкурка за да ги скрия? Ще се получи ли въобще?

Тема "Запълване на дупки в гипсокартон и боядисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: