CYPER - специалист
Монтираха ми климатици с шпилки през цената и от вътрешната страна останаха малки дупки които първо запълних с акрил и най-отгоре сложих финна шпакловка. След това ги шкурих и последната стъпка е да боядисам. Обаче ми се струва че след шкуренето стената не е достатъчно гладка и има неравности които след боядисване ще си личат.
Има ли оправия така че да не си личи че има дупки отдолу тоест стената да стане перфектно гладка. Може би още един слой шпакловка на по-голяма площ и шкурене отново?

За пръв път правя нещо такова, моля имайте милост :mrgreen:

Прилагам и снимки.

Изображение

Още снимки:
plamen6703 - майстор
Не се престаравай, след известно време шпилките ще пуснат ръжда, тя ще избие през шпакловката, ще почне да те дразни и ще се чудиш защо си позволил да ползват шпилки като за монтаж има в пъти по-добри варианти, даже ги обсъждахме! :partyman:
CYPER - специалист
вт ное 12, 2019 8:15 pmplamen6703 написа:
Не се престаравай, след известно време шпилките ще пуснат ръжда, тя ще избие през шпакловката, ще почне да те дразни и ще се чудиш защо си позволил да ползват шпилки като за монтаж има в пъти по-добри варианти, даже ги обсъждахме! :partyman:
Газобетонът е само 12.5см и монтажниците решиха, че трябва да е с шпилки. Не ми се спореше за неща, от които нямам опит с хора, които имат.
Иначе по време на монтажа сложих доста санитарен силикон в дупките с цел да не корозират, но да видим.

Друг ми е въпроса: добре ли изглежда шпакловано за да може да се боядиса или трябва пак да шпакловам и шкуря?
plamen6703 - майстор
Важно е на теб да ти хареса шпаклованото, като го боядисаш няма да лични, че си правил нещо по стените.
Аз не се справям добре с шпакловането и за "прикриване" на дефектите ползвам това https://www.suhstroi.com/gotova-shpaklo ... inish.html резултата е все едно професионалист го е правил :wink:
Дано поне другата част от монтажа на климатиците са свършили както трябва и да не ти се налага зимата да се търсите за нещо. :partyman:
CYPER - специалист
вт ное 12, 2019 9:40 pmplamen6703 написа:
Важно е на теб да ти хареса шпаклованото, като го боядисаш няма да лични, че си правил нещо по стените.
Аз не се справям добре с шпакловането и за "прикриване" на дефектите ползвам това https://www.suhstroi.com/gotova-shpaklo ... inish.html резултата е все едно професионалист го е правил :wink:
Дано поне другата част от монтажа на климатиците са свършили както трябва и да не ти се налага зимата да се търсите за нещо. :partyman:
Днес пробвах да боядисам ама не се получи и се ядосах и остъргах всичко с шпакла, даже зеленият хартиен слой обелих. Отдолу излезе кафевия хартиен слой. Минах един път с валяка и сега се чудя какво да го правя. Ще пробвам с тоя супер финиш ама тоя големия кратер с какво да го запълвам?
Акрил? Или гипс?

Изображение
kozl - майстор
За тези, които не знаят има неръждаеми шпилки. Е няколко пъти са по-скъпи, но мисля, че си заслужава.
Санитарния силикон е на ацетатна основа, която все пак е киселина. За тва мноо по-дбре е да се ползва полиуретанов уплътнител.
Това гипсокартонова стена ли е или предстенна обшивка от гипсокартон?
Щом първо си изтъргал зеленото, та чак до кафявото си премахнал един пласт гипсокартон.
На тези шпилки къде им е упора? Това мен би ме притеснило най-много.
Така и така си изкопал шпилките с вероятно заварена гайка или ако не е заварена, надявам се добре законтрена, то почисти метала и грундирай с грунд за метал. Компромисно решение е да ги боядисаш с алкидна боя. Тва за да се спре ръждата от шпакловките, които повечето са на гипсова основа.
За шпакловането най-важното в случая е да няма надстърчане на шпилките пред повърхнината на стената. Ако има такова трябва да го изпилиш с поне 1 мм навътре.
Има и други варианти като например да запълниш направените ями с теракол и след като набере якост в-у него финишна шпакловка, но все пак е добре да се разбере кво има зад гипсокартона и къде е упора на шпилките.
Аз и за запълване и за финиш ползвам Унифлот на Кнауф. Значително по-трудно се шлайфа, но пък е твърд и значително по-здрав от Колоркита, а и от финансово значение значително по-скъп, но.....
А и с кво си шлайфал?
Щом е ГК значи требе да е равно - ползвай дръжка за шкурка и шкурка >200

Изображение
plamen6703 - майстор
ср ное 13, 2019 12:55 amCYPER написа:
Днес пробвах да боядисам ама не се получи и се ядосах и остъргах всичко с шпакла, даже зеленият хартиен слой обелих. Отдолу излезе кафевия хартиен слой. Минах един път с валяка и сега се чудя какво да го правя. Ще пробвам с тоя супер финиш ама тоя големия кратер с какво да го запълвам?
Акрил? Или гипс?
Запълни със строително лепило, ако искаш намери стара рентгенова снимка, изрежи парчета от нея да покрият хубаво отворите около шпилките и шпакловай върху отрязъците от снимката, ръжда няма да се появи.
След това минавай с "финиша", изчакай да изсъхне хубаво и боядисвай! :partyman:
CYPER - специалист
ср ное 13, 2019 7:20 amkozl написа:
За тези, които не знаят има неръждаеми шпилки. Е няколко пъти са по-скъпи, но мисля, че си заслужава.
Санитарния силикон е на ацетатна основа, която все пак е киселина. За тва мноо по-дбре е да се ползва полиуретанов уплътнител.
Това гипсокартонова стена ли е или предстенна обшивка от гипсокартон?
Щом първо си изтъргал зеленото, та чак до кафявото си премахнал един пласт гипсокартон.
На тези шпилки къде им е упора? Това мен би ме притеснило най-много.
Така и така си изкопал шпилките с вероятно заварена гайка или ако не е заварена, надявам се добре законтрена, то почисти метала и грундирай с грунд за метал. Компромисно решение е да ги боядисаш с алкидна боя. Тва за да се спре ръждата от шпакловките, които повечето са на гипсова основа.
За шпакловането най-важното в случая е да няма надстърчане на шпилките пред повърхнината на стената. Ако има такова трябва да го изпилиш с поне 1 мм навътре.
Има и други варианти като например да запълниш направените ями с теракол и след като набере якост в-у него финишна шпакловка, но все пак е добре да се разбере кво има зад гипсокартона и къде е упора на шпилките.
Аз и за запълване и за финиш ползвам Унифлот на Кнауф. Значително по-трудно се шлайфа, но пък е твърд и значително по-здрав от Колоркита, а и от финансово значение значително по-скъп, но.....
А и с кво си шлайфал?
Щом е ГК значи требе да е равно - ползвай дръжка за шкурка и шкурка >200

Изображение
Гипсокартон залепен за итонг е.
Зеленият слой е залепен за кафявия между тях няма гипсокартон.
Иначе и в двата края на шпилките има по две гайки законтрени една в друга.

Имам останала боя Protecta 3 в 1. Предполагам с нея мога да боядисам краят на шпилките с гайките. Нали няма да тръгне да яде гипса, че фибрана го разяжда направо.

Няма стърчащи, изпилих ги където трябваше.

Шлайфах и на ръка и с машина.
CYPER - специалист
ср ное 13, 2019 9:24 amplamen6703 написа:
ср ное 13, 2019 12:55 amCYPER написа:
Днес пробвах да боядисам ама не се получи и се ядосах и остъргах всичко с шпакла, даже зеленият хартиен слой обелих. Отдолу излезе кафевия хартиен слой. Минах един път с валяка и сега се чудя какво да го правя. Ще пробвам с тоя супер финиш ама тоя големия кратер с какво да го запълвам?
Акрил? Или гипс?
Запълни със строително лепило, ако искаш намери стара рентгенова снимка, изрежи парчета от нея да покрият хубаво отворите около шпилките и шпакловай върху отрязъците от снимката, ръжда няма да се появи.
След това минавай с "финиша", изчакай да изсъхне хубаво и боядисвай! :partyman:
Мога ли да запълня с тая финна шпакловка дето съм я снимал горе или с електричарския гипс на кнауф, че вече ги имам?
Не ми се купува и мъкне 25кг лепило за 1 малка дупка.
plamen6703 - майстор
Нямаш избор ползваш това, което имаш и ще видиш резултата, "електричарският" гипс е като няма нищо друго както е при теб :) !

Тема "Запълване на дупки в гипсокартон и боядисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: