Chefo77 - майстор
Само да знаеш, че вата 5 см, намачкана на 2 см, не върши работа като 5. Информативно :wink:
Аз пак си мисля, че с лепене ще ти е по-лесно.
zz_stefanov - майстор
нед дек 29, 2019 8:32 pmTinox написа:
нед дек 29, 2019 7:13 pmulieliadi написа:
Система оптимум на Кнауф - профили с ширина 15мм и гипокартон 12.5мм = 27.5мм :-D
http://shop.baustoff-metall.bg/product/ ... y-3-m.html
П.С. Окачвачите също са специални :wink:
АХА!! Ей тва търсих! Много благодаря! :partyman:
Chefo77 написа:
Е то стана егати стената, всичко по 2 :lol: :lol: :lol:
Важното е че има възможност и ще мога дори да нахакам изолация.
Трябва да можеш да нахакаш и контактите. Единия вариант е да са на същите места, а как ще сложиш конзолите към гипскартона ... ?
Аз лично мога да удълбоча конзолата като я донадя с рязано парче (пръстен) от нова и като я закрепя и шпакловам със структурен гипс, но в зоната около конзолата няма да има топлоизолация.
Tinox - напреднал
нед дек 29, 2019 8:41 pmChefo77 написа:
Само да знаеш, че вата 5 см, намачкана на 2 см, не върши работа като 5. Информативно :wink:
Аз пак си мисля, че с лепене ще ти е по-лесно.
И все пак е някаква изолация. Много съм доволен, че обиколих едната стая изцяло с вата 10см (е без пода ама там сложих фибран).
zz_stefanov написа:
нед дек 29, 2019 8:51 pmzz_stefanov написа:
Трябва да можеш да нахакаш и контактите. Единия вариант е да са на същите места, а как ще сложиш конзолите към гипскартона ... ?
Аз лично мога да удълбоча конзолата като я донадя с рязано парче (пръстен) от нова и като я закрепя и шпакловам със структурен гипс, но в зоната около конзолата няма да има топлоизолация.
Не разбрах какъв ще е проблема с конзолите? Да се има предвид, че не всички стени ще са по система Кнауф Optimum, а само където нямам място.
Последна промяна от Tinox на нед дек 29, 2019 9:21 pm, променено общо 1 път.
iliya_i - майстор
нед дек 29, 2019 8:41 pmChefo77 написа:
Само да знаеш, че вата 5 см, намачкана на 2 см, не върши работа като 5. Информативно :wink:
Аз пак си мисля, че с лепене ще ти е по-лесно.
Минералната вата на ролки, дето е 5 см, всъщност са 2 слоя по 2.5 см, навити заедно. А колко работа ще върши - ами колкото, толкова. Е не по-малко от лепенето на топки.
zz_stefanov написа:
Трябва да можеш да нахакаш и контактите. Единия вариант е да са на същите места, а как ще сложиш конзолите към гипскартона ... ?
Аз лично мога да удълбоча конзолата като я донадя с рязано парче (пръстен) от нова и като я закрепя и шпакловам със структурен гипс, но в зоната около конзолата няма да има топлоизолация.
Конзолите за гипскартон се закрепят на самия картон, а не на стената от зад. Имат си за това специални уши с винтове. Ако им изреже дъната и спази местата на старите - няма проблем за закрепване.
Изображение
Изображение
zz_stefanov - майстор
Илия, защо ми обясняваш как се закрепят конзолите. Той гони дълбочина от 3 см.
Вкарай ги тея конзоли там.
Chefo77 - майстор
нед дек 29, 2019 9:18 pmiliya_i написа:
нед дек 29, 2019 8:41 pmChefo77 написа:
Само да знаеш, че вата 5 см, намачкана на 2 см, не върши работа като 5. Информативно :wink:
Аз пак си мисля, че с лепене ще ти е по-лесно.
Минералната вата на ролки, дето е 5 см, всъщност са 2 слоя по 2.5 см, навити заедно. А колко работа ще върши - ами колкото, толкова. Е не по-малко от лепенето на топки.
Минералната вата, дето е 5 см си е 5 см. Два слоя по 5 см са, не 2х2.5.
iliya_i - майстор
нед дек 29, 2019 9:30 pmzz_stefanov написа:
Илия, защо ми обясняваш как се закрепят конзолите. Той гони дълбочина от 3 см.
Вкарай ги тея конзоли там.
Нали ти самия предложи да ги слага точно срещу старите!
zz_stefanov написа:

Трябва да можеш да нахакаш и контактите. Единия вариант е да са на същите места, а как ще сложиш конзолите към гипскартона ... ?
Аз лично мога да удълбоча конзолата като я донадя с рязано парче (пръстен) от нова и като я закрепя и шпакловам със структурен гипс, но в зоната около конзолата няма да има топлоизолация.
В случая всичко е компромис. Включително и изолацията на контактите! Но тези недостигащи 3 см явно са много важни.
Tinox - напреднал
Добре де мога да изкопам някой друг сант в стената и да пъхна конзолата. Отговорихте ми на въпросите и съм благодарен! Остатъка зависи от мен. Нарежете си малко мезе и си сипете нещо в чашката! :partyman: Живи и здрави!
zz_stefanov - майстор
Може и да успея и тая конзола да я преработя, но освен дъното трябва даже да и срежа и вънтовете дето придърпват ушичките, какво ще остане от нея не знам :)
zz_stefanov - майстор
нед дек 29, 2019 9:42 pmTinox написа:
Добре де мога да изкопам някой друг сант в стената и да пъхна конзолата. Отговорихте ми на въпросите и съм благодарен! Остатъка зависи от мен. Нарежете си малко мезе и си сипете нещо в чашката! :partyman: Живи и здрави!
Може
Наздраве :partyman:

Тема "Гипсокартон на 3 см от стената" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: