Tinox - напреднал
Здравейте! Весели празници! Търся идеи и начини да сложа гипсокартон на максимум 3 см от стената (с картона) без лепене на топки понеже се пробвах и с големи мъки все пак не се получи както исках. По възможност ще сложа изолация ако има място, макар и малка. Стените са криви (панелка). Не ми се кърти повече...всичко е бяло, прашясало и ми писна всеки месец да правим основно почистване на абсолютно всеки предмет от прахта...Не успях да намеря профили по-малки от 2см. Приемам и други идеи за плоскости с които да изправя стената с минимално къртене. Не мога да шпакловам цялата стена, ше стане на гъз :-D
Весели празници !
Chefo77 - майстор
При условие, че профилите са 25 мм, картона - минимум 9.5, колко трябва да остане за окачващи и кривини, та да се получи 30 мм отстояние?
Защо не искаш лепене? Не си успял - ОК - но ако всеки успяваше от първия път, щяхме да сме нация от лепачи на картон :)
iliya_i - майстор
нед дек 29, 2019 1:40 pmTinox написа:
Не мога да шпакловам цялата стена, ше стане на гъз :-D
Весели празници !
То и с гипскартон да го направиш пак трябва да се шпаклова. Има и вариант да се налепи изолацията (XPS (Фибран), Депрон, Селитрон) с необходимата дебелина и пак да се шпаклова. За вариант, при който да не се шпаклова не се сещам. Та ако не можеш сам, може да потърсиш някой, който го може. Нищо, че форума е "направи сам"!
Tinox - напреднал
iliya_i написа:
То и с гипскартон да го направиш пак трябва да се шпаклова. Има и вариант да се налепи изолацията (XPS (Фибран), Депрон, Селитрон) с необходимата дебелина и пак да се шпаклова. За вариант, при който да не се шпаклова не се сещам. Та ако не можеш сам, може да потърсиш някой, който го може. Нищо, че форума е "направи сам"!
До колкото знам се шпакловат само фугите на картона а тях съм ги правил със съвсем малко кочина и е приемливо. Отделно си е друго да шпакловаш върху прав картон за разлика от крива повърхност.
Chefo77 написа:
При условие, че профилите са 25 мм, картона - минимум 9.5, колко трябва да остане за окачващи и кривини, та да се получи 30 мм отстояние?
Защо не искаш лепене? Не си успял - ОК - но ако всеки успяваше от първия път, щяхме да сме нация от лепачи на картон :)
Прекалено начинаещ съм в тая сфера и ми беше доста трудо да го залепя тоя картон на нивел и в същото време да се притеснявам дали ще издържи сблъсък на пияна глава. Правил съм с конструкция и ми излгежда по-здраво, право и лесно. Естествено, че ще търся лесното.

Идеята ми беше, че има хора които са видели много строителни извращения и може би са видели начин за конструкция и картон които общо правят 3см макс.
torbalan - Дървен философ
Естествено, че на конструкция е и по-здраво, и по-лесно.

Кое налага само 3 сантиметра? И от къде до къде ги мериш тези 3 сантиметра?

От съществуващата стена до вътрешния край на картона (тоест 3 сантиметра междина) или от стената до външния край на картона?

Стена, като се прави, е хубаво да е на два пласта картона. 2.5 сантиметра са ти профилите, два пласта картон са още 2.5. Ако ще изправяш стени - трябва и кривините да отчетеш. Не виждам как ще стане по-малко от 5 см. в най-изпъкналата част на стената.

Заслужава ли си мъките?

Защо не шпакловаш стената, колкото можеш, после я изглаждаш с шкурка. Кочина е, но е за няколко дни работа.

И не на последно място - картона няма да те спаси от прахта. Къде живееш?
Tinox - напреднал
От стената до външния край на картона.
Вратите ме ограничават. Забутани са в края до стената. И в коридора са така и в хола са така...
Ако няма идеи, ще изпраскам пак тънка шпакловка и тонове прах след шкурката.
zz_stefanov - майстор
След добри шпакловчици нама какво да се шкури.
ulieliadi - специалист
Система оптимум на Кнауф - профили с ширина 15мм и гипокартон 12.5мм = 27.5мм :-D
http://shop.baustoff-metall.bg/product/ ... y-3-m.html
П.С. Окачвачите също са специални :wink:
Chefo77 - майстор
Е то стана егати стената, всичко по 2 :lol: :lol: :lol:
Tinox - напреднал
нед дек 29, 2019 7:13 pmulieliadi написа:
Система оптимум на Кнауф - профили с ширина 15мм и гипокартон 12.5мм = 27.5мм :-D
http://shop.baustoff-metall.bg/product/ ... y-3-m.html
П.С. Окачвачите също са специални :wink:
АХА!! Ей тва търсих! Много благодаря! :partyman:
Chefo77 написа:
Е то стана егати стената, всичко по 2 :lol: :lol: :lol:
Важното е че има възможност и ще мога дори да нахакам изолация.

Тема "Гипсокартон на 3 см от стената" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: