Емилм
Здравейте!Стената на която ще поставям гипскартона е висока 2,50м, а гипс картона е 2,60м.Та въпроса ми е:Да го скъся 10см и да го монтирам цял, или да го нарежа на по малки части(на2)?Един майстор ме съветва че трябвало да се реже и да се разминават частите като при зидария,зашото в противен случай се пропуквал гипскартона пък аз не виждам логика в това твърдение.Какво е вашето мнение,и как да го направя?
masteradmin - майстор
Прочети този пост първо
Монтаж на гипс картон
попринцип листовете трябва да са ти с няколко сантиметра по къси от стената иначе неможе да ги дигнеш, но за да се прекарват към стената по лесно се слагат да стъпят на тънки летвички които също трябва да се вземат предвид.
Много по интересно е от къде да започне лепенето според официалния сайт на Knauf би трябва от ъгъл, но така докато стигнеш до другия ъгъл изместването ще е голямо. (също като реденето на плочки). Може би е по добре да се започне от средата към 2-та ъгъл. Вече и аз не съм сигурен ??? :? :? :?
Все пак съм любител.
leonardo_vd - модератор
Ами ако стената е по-дълга се почва от средата към 2-та края. Ако е по-късичка докъм 5-6 метра може спокойно да се почне от началото НО! Трябва предварително да си провериш колко е права съществуващата стена, за на няма после :?
Стефан - майстор
Два пъти мери, един път режи!!

А може и повече пъти да се мери!
pesho - специалист
mod edit:Мисля че е редно да се пише на КИРИЛИЦА

Тема "Пропукване на гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: