kvd74 - специалист
Привет на всички домашни и профи майстори. 😉
На тавана ми се очертават профилите на гипскартона. Тавана е гредоред и под него е скарата от профили с поставена вата и 9мм.картон. Отгоре е латекс. Покрива няма изалация, а в стаята редовно зимата правим 30+градуса. Предполагам тези неща имат връзка. Чак и рапидите се личат къде са.
Прикачен файл:
IMG_20200416_095426.jpg
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?i ... 67580a.jpg
шоп - майстор
чет апр 16, 2020 11:17 pmkvd74 написа:
и 9мм.картон.
Лошо!
ulieliadi - специалист
Профили на 60см и гк на 9,5мм - неочаквано добра комбинация :-D
Иначе профилите и рапидките правят конденз и затова личат. Най-вероятно няма вата.
kvd74 - специалист
Каратавана беше доста крив, към 10-12 см. С директни окачвачи съм го свалил от нула до колкото беше нужно за да се изправи. Минерална вата съм сложил един или половин слой, рулото нали е от два слоя, та аз сложих един. През 60см.са надлъжните профили, аз и друг начин не знам да се прави. 9,5мм.картон сложих с цел да е по-леко на конструкцията, защото окачвачите не съм ги хващал горе на гредите на тавана, а с дълги рапиди директно на каратавана и до където стигнат и на каквото хванат.
От четирите стаи само над тази на тавана няма изолация, не стигна материала едно време, а той е глина смесена с нарязана слама и така замазка около 5см. Така се е строило преди. Дори киремидите са полагани без летви, само влажна глина върху обшивката и отгоре те. Та тази глина под керемедите също изолираше подпокривното пространство лете и зиме. След земелюлеенето 2012г.се наложи претрисане, при което глината се махна и студа понавлезе отгоре.
Та какъв е вашия съвет?
шоп - майстор
пет апр 17, 2020 1:40 pmkvd74 написа:

Та какъв е вашия съвет?
Буташ слагаш профили през 50 см и ГК дебел 12,5мм
Ватата и паропреградата са задължителни. Шпакловка-цялостна.
kvd74 - специалист
Няма ли нещо друго, което да се направи, освен бутането?
svg - специалист
пет апр 17, 2020 7:41 pmkvd74 написа:
Няма ли нещо друго, което да се направи, освен бутането?


Лично на мен, ми се наложи на правя 3 тава от ГК, на едноетажна къща с гредоред. За себе си.
Много четох, гледах клипчета и питах /тук във форума/. Всички споделяха, че за гредоред, НАЙ-правилното е ДВОЙНА скара. Послушах ги и вече над 1 година, нямам проблем.
Отдават ми се домашните ремонти, но не бях правил ГК. Бавно работех, изпипвах нещата.
Изолацията над ГК при мен е минерална вата с AL фолио. Като, фолиото е надолу, към стаята. Покрива ми е на 5 години, с цигли Брамак. Шпакловката е само е единствено с шитрок/или както там се казва/.
Споделям ти всичко, като аматьор, за да си прецениш, къде е объркано.

НО, винаги, за нещо което неразбирам, приемам критики от знаещите и можещите.

ПП: единият ми таван е в баня, НО е с PVC ламперия. Въпреки препоръките, че снадките м/у отделните ламперии не се обработват, аз, след като всичко беше готово, ги минах с безцветен силикон подходящ за влага!
Защо? За да предпазя гредите от парата в банята!!!
Дали греша или съм прав, да кажат хората с опит! :-D

Тема "Проблем с таван от гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: