brum - майстор
От вземане-даване с гипскартон по тавана съм забелязал, че луничките след няколко вадения/слагания за смяна на крушка почват да изронват ръбовете на отвора. Луничките дето съм накупил са с малки бордове - 75мм отвор, 80мм е диаметъра на тялото отвън. И ако почне да се рони ръба след 2-3 свалания има шанс да започне да се вижда.

Та се зачудих дали да не импрегнирам с нещо гипскартона за да намаля изронването? И ако да - с какво бихте препоръчали да свърша тази работа?
kozl - майстор
Ми и аз се чудих с кво и под ръка ми беше грунд на Мапей та с него към 3 пъти, че за повеч немах нерви. С една гъбичка и мокря в отвора и отвътре картона.
Бях забравил в гумена купа на дъното от грунда и като се втвърди стана здрава и в некаква степен еластична люспа. Та за тва реших с него.

Ама мое би с некакъв тънък плат за армировка и ПА лепило за дърво или двукомпонентна смола ще стане мноо по-здраво :?
brum - майстор
Така като го каза - модерните лепила дето приличат на едновремешното C200 май ще свършат добра работа...

Какво е ПА лепило?
ky-kyy - майстор
Интересно ми е, каква е причината, да се вадят луничките, за им се смени крушката :?
brum - майстор
На тези дето се налага са с халогенни крушки и трябва да извадиш цялото тяло за да смениш крушката.

На тези новите дето идват са LED. Уж читави и има някакъв малък шанс да не горят. Ама при все, че само в хола са към 25 то бас ловя, че след година някоя ще е дала фирата.
nork - специалист
ср сеп 23, 2020 9:24 pmbrum написа:
На тези дето се налага са с халогенни крушки и трябва да извадиш цялото тяло за да смениш крушката.

На тези новите дето идват са LED. Уж читави и има някакъв малък шанс да не горят. Ама при все, че само в хола са към 25 то бас ловя, че след година някоя ще е дала фирата.
Ами в грешка си :rolleyes:
Преди 7г сложих 2х5вата лед луни в банята и още са живи. Заложи на по качествен стартер.
kozl - майстор
ср сеп 23, 2020 5:48 pmbrum написа:
Така като го каза - модерните лепила дето приличат на едновремешното C200 май ще свършат добра работа...

Какво е ПА лепило?
Изтървал съм В. Поливинилацетатно лепило. С200 е такова.
ПВА лепило
brum - майстор
ср сеп 23, 2020 9:36 pmnork написа:
Ами в грешка си :rolleyes:
Преди 7г сложих 2х5вата лед луни в банята и още са живи. Заложи на по качествен стартер.
На OSRAM луничките карат по много. Ама това не ги прави качествени. CRI 80+ им дават, пък мен ме дразни. Та съм издирил такива с CRI 90+.

Стартер е при по-старите технологии. Тук му се казва прост захранване. Но съм избирал да е читаво. Поръчвах мостри, отварях и гледах компонентите и после избирах от къде да взема големите количества.

Тема "Предпазване от изронване на отвори за лунички" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: