• 1
  • 2
Здравейте,
Имам изцяло подменен гредоред между етажа и таванският етаж.
Тъй като гредите са равни, обмислям следното:
1. Монтаж на гипскартон директно върху гредите.
2. Шпакловка с мрежа (тук се колебая дали да не го шпакловам с бял теракол 2 ръце и след това гипсово?).
3. Поставяне на стъклена вата между гредите, върху гипсокартона.
4. Затваряне на пода на горния етаж с водоустойчив щперплат 21мм
5. Нареждане на подов EPS/XPS 10мм.
6. Нареждане на подов гипсофазер 10мм или OSB 9мм. (посъветвайте ме, кое е по - добре, моля).
7. Паркет/Ламинат / Плочки директно върху предходния слой.

Въпроси:

До колко е приемлив този вариант и има ли някакви проблеми, които мислите че пропускам?
Няма ли да натежи много гипскартона от 2 ръце шпакловка с теракол и мрежа и после гипсово?
Няма ли да натежи допълнително ватата която смятам да сложа в/у картона между гредите?
Мога ли да пропусна стъпка 5 и какво губя (най - вече от към шум предаван към долния етаж)?
Мога ли да пропусна стъпка 6 и какво губя (най - вече от към шум предаван към долния етаж)?
В стъпка 5 и 6 обмислям вариант тези плоскости да се лепят за долните с някакво по - слабо лепило с идеята ако примерно трябва да се кърти/маха нещо да може в последствие да си остане здрав най - долния слой. Има ли вариант изобщо да не се фиксират?

Поздрави! :)
шоп - майстор
Пропускате паробариерата.
Този нов гредоред с какви греди е? Опасявам се, че ще провисне и ГК ще спука.
Здрасти,
Гредите са 14 х 14см, през 50 см - 8 на брой, а под тях има 3 перпендикулярни греди, които са точно с цел да не провисне и да няма твърде много вибрации.

Каква е идеята на наилона преди картона? Впрочем аз съм монтирал вече картона, но бих могъл да сложа найлон който да обгърне гредите и ватата да е върху него (един вид ще си получат като джобове между гредите), но въпроса е какво се цели с това.
Поздрави
naster - майстор
Да не кондензират па̀ри във ватата към неотопляемото таванско.
Аха, но то отгоре си е етаж и ще се ползва за живеене. Това променя ли нещо?
naster - майстор
ср яну 13, 2021 8:59 amfory_cpp написа:
Аха, но то отгоре си е етаж и ще се ползва за живеене. Това променя ли нещо?
Ако се сложи няма да пречи, но ще трябва и под покрива също да се предпази ватата м/у ребрата.
chapara - майстор
Ще сПариш гредите и всичко ще изгние + мухъл.
naster - майстор
За обитаемо подпокривно е разисквано многократно за употребата на паропреграда отдолу преди изолацията и за паропропускливо под керемидите.
chapara - майстор
чет яну 14, 2021 9:03 amnaster написа:
За обитаемо подпокривно е разисквано многократно за употребата на паропреграда отдолу преди изолацията и за паропропускливо под керемидите.
На живо видя ли го, защото аз - да, в Бостън. После сваляне на всичко и отказ от междинната вата. Остана само горе с вентилиране.
  • 1
  • 2

Тема "Вата директно върху гипскартон, монитран в/у гредоред?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: