nobreak - специалист
Здравейте. По принцип съм домашен майстор и някои неща ми се получават, други не толкова, а въпроса, на който не намирам отговор ми е интересен, се обръщам към знаещите за разяснение :) До сега съм слагал гипсокартон съвсем аматьорски с помощта на интернет, като отделните плочи и откъм фабричната и напречната фуга съм ги допирал една до друга (като на напречната фуга правя фаски)....Това грешка ли е? Трябва ли да се оставя разстояние между отделните елементи и какво е то? Ако трябва, има ли разлика в разстоянието при лепен и на конструкция? Аз оставям от тавана и пода около 5 мм - това достатъчно ли е?
Благодаря!
infomar
За първи път чувам да се оставят фаски :? Гипсокартона не се свива или разтяга... според мен :partyman:
nobreak - специалист
infomar написа:
За първи път чувам да се оставят фаски :? Гипсокартона не се свива или разтяга... според мен :partyman:
За фаски имам в предвид, че зарязвам двете парчета с макетното ножче, за да се получи около 45 градуса като се допрат....това по технология на Knauf....
vgeorgiev - специалист
На късата страна и аз правя фаски. Пълня с фуген-фюлер, слагам стъклофазерна лента.
nobreak - специалист
За разстоянието ми отговориха от Knauf следното "Ако използвате гипскартонеи плоскости с марката Кнауф –не е необходимо оставянето на растояние м/у ръбовете,благодарение на спецялния им HRAK кант.
Ако използвате други наши плокости с А кант(прав кант)-Аквапнел,Гипсфазер,то трябва да се оставя фуга м/у плоскостите с големина от 2- 3 мм.,за да може фъгиращата смес да направи добра връзка."

Остава въпроса ми каква фуга оставяте от плоскостта до тавана или пода и има ли значение дали е на конструкция или лепен?

Тема "Лаишки въпрос гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: