nautilus33 - майстор
Има следната дилема :) Възможно ли е констуркцията за ГК, единична скара, да се усили по някакъв начин, за да може да се закачи боксов чувал и въобще как може да стане работата. Над конструкцията има дървени греди.
iliya_i - майстор
пет апр 07, 2023 10:44 pmnautilus33 написа:
Над конструкцията има дървени греди.
Закачи го над конструкцията.
bigdragon - майстор
Закачаш го за дървената греда с планка и твърдо
за нея закрепена куката (халката) под картона .
Детайла преминаващ през картона, кука или халка
да е неподвижно закрепен за планката.

Друг вариянт е закрепване на веригата за дървената
греда, но да осигуриш свободно движение при клатене
в картона в голям отвор със здраво обкантване, ама
много здраво. Колкото е по-голямо е отстоянието на
гредата и картона, толкова по-голям отвор ти трябва.
Ако отвора е малък, след време ще разбереш колко
е трябвало да го направиш... :supz: :supz: :supz:
miliad - майстор
И когато се закачи за една греда, те ще поема натоварването от движението на крушата и ще трепти. Ще трепти и всичко захванато за нея. Визирам окачвачите носещи единичната скара.
torbalan - Дървен философ
Не е добра идея.
Вибрации ще има и ще страда целия (или почти целия) таван.

По-добре да се помисли за окачване на пода. Нещо като круша на пилон. Не знам има ли такива?
brum - майстор
За гипсокартона директно не е вариант.

За конструкция зад гипсокартона може да стане. Но трябва да не се предават вибрациите към гипсокартона. Т.е. крепежа трябва да е такъв, че да не се клати при люшкане на чувала и да не предава вибрациите. Обаче основата ти отгоре е дървени греди. Не знам те до колко ще гасят вибрацията, а не трябва да я подават към окаченият таван.

Аз се чудя как вентилатор да закача през гипсокартона към тавана и пак стигам до закачане към основата над него. А боксовият чувал е в пъти по-лош като товар - и заради масата, и заради вибрациите.

Тема "Усилване на конструкция ГК за закачане на боксов чувал?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: