siropuch - напреднал
Знаачи ситуацита е че искам да монтирам прозорче на гипскартон.Продават ли се някъде такива готови или трябва да си взема PVC
velsi - Почетен майстор
Нещо не можах да схвана. Прозорчето си е прозорче, гипскартона си е гипскартон. Ако искаш стандартен прозорец правиш по него картона. Ако вече си направил отвора - вземаш му размерите и поръчваш прозореца.
siropuch - напреднал
Прозорчето е за банята за да могат да гледат водомера.Ще скрия едни тръби с гипскартон,но ще трябва да се сложи прозорче та си мислех дали не продават някъде готови такива от пластмаса например за да са по леки.
velsi - Почетен майстор
Е, сега вече разбрах. Това не е прозорче, а ревизионен отвор. Може и да има готови, но защо не го направиш така
siropuch - напреднал
Не виждам как ще стане този пример на стената.Пък и това ще трябжа да се отваря навън защото отвътре пречат доста работи.Трябва да си взема от тези готови ревизони отвори за тях става дума но откъде?
PCL82
Има си специални вратички за ревизионни отвори със стандартните размери на различните видове плочки. До сега съм виждал само бели от ПВЦ пластмаса. Има ги в почти всеки магазин за строителни материали, евтини са и се монтират лесно.Просто се правят плочките ,съобразява се къде да бъде отвора и с какви размери, и като изсъхнат вратичката се залепя със силикон или теракол(отзад има надупчени пера като ъглова лайсна).
leonardo_vd - модератор
masteradmin написа:
Вече съм писал по темата :Ревизонен отвор
Да ама това не му върши работа за стена. Ако не забравя да щракна една баня как съм го направил ще постна снимка.
Иначе е много просто. Продават се едни магнитчета, които предварително се закрепват на стената, а планките /които вървят в комплект/ на капака. Така си правиш отвора та да се хванат поне 2 плочки на отвора. Крайният резултат е само 2 нефугирани плочки и ако някой не знае няма даже и да забележи.

Тема "Прозорче за гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: