• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
leonardo_vd - модератор
tihogr написа:

Колкото до вътрешните ръбове при нас ги шпакловаме без лента, ако е много малка фугата, ...............
Не не нееееееееееее много грешно.
tihogr - специалист
leonardo_vd написа:
tihogr написа:

Колкото до вътрешните ръбове при нас ги шпакловаме без лента, ако е много малка фугата, ...............
Не не нееееееееееее много грешно.

кое по-точно е грешното, че не слагаме лента ли?
говоря за 1 мм фуга.
marto - специалист
Ако ще и 0.5мм да е фугата ТРЯБВА да има лента за да НЯМА после главоболия после :wink:
поздрави
tihogr - специалист
marto написа:
Ако ще и 0.5мм да е фугата ТРЯБВА да има лента за да НЯМА после главоболия после :wink:
поздрави
а ако фугите се обработят от бояджии със акрил какви главоболия може да има понеже на повечето обекти си работим с едни и същи бояджии по този начин.
Не казвам че не слагам изобщо лента или че съм майстор шпакловчик (не го правя постоянно) при нас така се практикува и досега не сме имали някакви сериозни проблеми свързани със шпакловката.
Само за майстори !
Не ви ли омръзна да се цапате , да се мъчите , а после клиентите ви да ви ругаят.
Ето едно интелигентно предложение. Ако някой се заинтересува да пише.

Прикачен файл

taper.jpg
И още много други интересни машинки,които предлагам.
taper.jpg (7.46 KиБ) Видяна 11603 пъти

Прикачен файл

corner.roller.jpg
corner.roller.jpg (6.5 KиБ) Видяна 11603 пъти

Прикачен файл

xtender_handle.jpg
xtender_handle.jpg (1.75 KиБ) Видяна 11603 пъти

Прикачен файл

flatbox.jpg
flatbox.jpg (7.19 KиБ) Видяна 11603 пъти

Прикачен файл

drywall_250x251.jpg
Е,прилича ли ви на цапаницата на едни други снимки ?
drywall_250x251.jpg (5.43 KиБ) Видяна 11603 пъти
тонито - специалист
за какви пари говорим?
The_FAN - специалист
За майка си и баща си говорим и за това че работи само с Sheet Rock.
Угодия за квадратурни обекти но накрая пак ръка трябва да го пипне..
Някъде около 4 бона в лева беше май....
При покупка ти се прави и демонстрация на обекта как се работи с нея
настройки, почистване и такива разни...
Последна промяна от The_FAN на ср сеп 19, 2007 8:15 pm, променено общо 1 път.
Тани - модератор
tihogr написа:
Тани написа:
Благодаря за бързия отговор!
Само не ми стана ясно при късите фуги как точно се реже картона. Доколкото разбирам се реже под 45 градуса.Ако е така не е ли по-лесно още преди да се поставят да се вземат ръбовете с рендето?

А с вътрешните ръбове как се процедира? Зарязва ли се картона когато е по-голяма фугата и не става само със силикон или се залепя мрежата и направо се шпаклова?

При късите фуги картона се реже с ножчето за гипскартона и е така под 45 градуса, но може и с ренде. Може да се реже преди да се хванат парчетата картон с рапидки, а може и след като вече са хванати, на кой както му е удобно.
Колкото до вътрешните ръбове при нас ги шпакловаме без лента, ако е много малка фугата, а пък като е по-голяма се слага стъклофазерна лента и си се шпаклова 3 ръце и шлайфа както си му е реда. Силикони
и такива неща обикновено слагат бояджиите и ако се наложи правят корекции тук там с колор кит зависи и от самия обект. За материалите обикновено работим със Ригипс стандарт или супер и от време на време ползваме и една паста на Кнауф за третата ръка (т. нар. финосване). Също ми харесва и на Кнауф - Унифлот. Ригипса е доста фин, а пък тази паста и тя е много финна и много трудно "стяга". Това общо взето са качествени и скъпи материали, иначе от време на време работя и със по-евтини.


Доооста си закъснял с отговора , но все пак благодаря за проявеното желание да ми помогнеш! Нека ти върна жеста!

- при късите фуги по предписание от Кнауф , картона се РЕЖЕ под 22,5 градуса за да се получи 45 градуса между фугите на двата картона . Не е препоръчително да се рендосва , защото рендето наръфва хартиеното покритие и то понякога навдига лентата и създава проблеми при шпакловането. По принцип е по-лесно фугата да се изреже преди да се монтира листа , НО по този начин се отслабва сечението на картона и ако се наложи рапидката да се хване по към края на картона вероятността да са отчупи ръба е по-голяма.

Колкото да лентите - с риск да ме оплюят колегите , но по-голяма гадост от стъклофзерната лента няма! Винаги можеш да очакваш изненади от нея! Отдавна съм я вкарал в черния списък , но имам пресни впечатления от колеги! Аз лично ползвам мрежа за фугите и хартиена лента за вътрешните ъгли. Вариант без лента НЯМА! Силикона ЗАОБЛЯ ъглите а при работа с гипскартон целта е да се ПОДЧЕРТАЯТ идеално правите ъгли! Освен това силикона не може да се обработва след като изсъхне! Работата на бояджията е да БОЯДИСВА! В идеалния случай не трябва да поправя нищо след шпакловчика!

За материалите - работя с Фугенфюлер на Кнауф и F2 също на Кнауф . F2 го използвам точно защото дърпа бързо и не знам защо си останал с впечатление , че бавно стяга! Говоря разбира се за тънък слой! След 30 секунди ако решиш да повториш с много малко или без материал и вече задира , защото е дръпнал! Пробвай! От Унифлот не намирам особен смисъл. Някои колеги ми хвалят продуктите на Ригипс - Варио., Супер и Стандарт. Моля който е работил с тя да каже за предимства и недостатъци спрямо конкурентни продукти!
tihomir1111 - специалист
малко мои неща

Прикачен файл

Изобр059.jpg
Изобр059.jpg (26.12 KиБ) Видяна 11570 пъти

Прикачен файл

Изобр041.jpg
Изобр041.jpg (21.08 KиБ) Видяна 11570 пъти
simeonov_74 - специалист
Здр. Върху стъклофазерната лента колко ръце шпакловка се слага понеже ми се струва че колкото и малко да се сложи няма да може да се изтърка хубаво и при всеки случай ще личи гърбица особено ако има перваз
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Шпакловка фуги гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: