• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
masteradmin - майстор
Много често ме питат как се шпакловат фугите на гипскартона ето снимки:
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
leonardo_vd - модератор
Мисля че посоченият от теб начин не е от най-препоръчителните. И защо е това мокрене е махане на хартията на картона :?
Технологията е съвсем друга и е измислена и доказана отдавна. Ако имаш да фугираш 100-200 метра фуги за колко време ще ги направиш по този начин ? :?:
emil_v r - майстор
Да, ш'се спука.Маи трябва мрежичка, но не съм специалист .
leonardo_vd - модератор
emil_v r написа:
Да, ш'се спука.Маи трябва мрежичка, но не съм специалист .
Ми да ш'а се спука. Задължително е поставянето на лента.
След някой ден ще постна точно как се правят фугите, но само да ми остане малко време.
pesho - специалист
bravo.nema takuv rusnak.na koi moje da mu hrumne da maha hartijata-ne znam.fugiraneto na gipskartona na tavani i steni stava s 2 razli4ni materiala posledovatelno,lenta zaduljitelno-stava i obiknovenna hartiena,jako turkane i turpenie.mnogo vajen proces,oba4e mnogo trudoemuk i mrusen.zatova po princip montaja na gipskartona i fugiraneto sa dve razli4ni profesii.taka,4e kolegi budete profesionalisti ..
hricava - специалист
Тези снимки са от едни руски форум.Не виждам какво не му харесвате при положение че става въпрос за 3-4 напречни фуги и изпълнено по този начин НО с мрежа. Предимството му е, че наподобява скосяването на картона при надлъжните фуги и по този начин всичко се изравнява при шпакловането. Недостатъка- конструкцията става нестабилна, защото с намокрянето се маха картона около винтовете, а то картона държи рапидката основно :?
Казвам всичко това защото преди година а и сега точно по този начин съм си правил тавана в апартамента, с известни промени, като например това че оставям около винтовете картон на около 1-2 см в диаметър...
masteradmin - майстор
Важно е да има дискусия а и докато ги качвах можеше да и погледна наистина без лента не е работа. :skeptisch: Сори прави сте.
leonardo_vd - модератор
hricava написа:
Тези снимки са от едни руски форум.Не виждам какво не му харесвате при положение че става въпрос за 3-4 напречни фуги и изпълнено по този начин НО с мрежа. Предимството му е, че наподобява скосяването на картона при надлъжните фуги и по този начин всичко се изравнява при шпакловането. Недостатъка- конструкцията става нестабилна, защото с намокрянето се маха картона около винтовете, а то картона държи рапидката основно :?
Казвам всичко това защото преди година а и сега точно по този начин съм си правил тавана в апартамента, с известни промени, като например това че оставям около винтовете картон на около 1-2 см в диаметър...
Не му харесвам НАЧИНА И ЗАМИСЪЛА на този метод.
Има си технология за фугиране , НО не е тази. Краищата на картона по дължина не случайно са малко по-тънки точно поради тази причина да скрие лентата. Фугите по късата часъ на листа се фугират със стъкловлакнеста лента, която е много тънка и при професионално изпълнение не се личи нищо. За всички фуги, които са предварително кантвани е задължително използването на мрежеста лента(самозалепваща), която преди да се започне фугирането се залепя и след това се пълни само фугата/канта/ и при втората ръка се изглажда. Ако майстора и материала са добри няма нужда и от шлайфане.
Също и на вътрешните ъгли на картона се постава самозалепваща лента като се обръща и от двете страни. Има и вариант за фугиране на вътрешните ъгли без лента само ако фугата е много малка max.1mm - тогава се паоставя бял АКРИЛЕН силикон и се обира докато е пресен/преди това трябва ъгъла да се забърше с мокър парцал.
masteradmin - майстор
дай 2-3 снимки ако може и направо махни моите
leonardo_vd - модератор
Ето пример как трябва да се положи лентата.

Прикачен файл

05052006(002).jpg
05052006(002).jpg (60.38 KиБ) Видяна 28422 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Шпакловка фуги гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: